Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja az ellenzék és...

Miért gondolja az ellenzék és a szimpatizánsaik, hogy folyamatos hazudozással többségbe tudnak kerülni?

Figyelt kérdés
Nem jó példával kéne szolgálni? Nem azt a látszatot kéne kelteni, hogy a társadalom egészének szeretnének egy jobb jövőt, amiért akár áldozathozatalra is képesek?
2019. máj. 24. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Fidesznek is sikerült így!
2019. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiskakukk, ez egyre gyengébb.

Hány helyreigazítási pert vesztett a lakájmédia?

És hányat az ellenzéki médiák?

Ki hazudozik jóval többet?

2019. máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Egyelőre sepregessünk a saját házunk táján! Itt a fórumon!

Tegnap a választási csalás volt a téma. De ma reggel is született egy orbitális hazugság Szíjjártó ügyben.

Azonkívül nap, mint nap elhangzik, hogy a kormány lop... Mi ez? Nagy nyílvánosság előtt elkövetett rágalmazás.... Rengeteg vesztett pere lehetne az itt rágalmazóknak. No meg az üzemeltetőnek is rendszeresen sokba fájna. Mészáros Lőrinc esetében pedig ez duplán fájna, hisz a rágalmazási perek megnyerése után, a jó hírnév megsértéséért is perelhetne. Tehát egyelőre induljunk ki ebből.

2019. máj. 24. 09:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Úrísten, politikusok hazudnak?!? NEEEE...


Következő mi lesz? Kiderül, hogy nincs is Mikulás?

2019. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A politikában sajnos nem a hazugság számít, hanem hogy mi látszik igaznak és mivel tudnak érzelmileg azonosulni.

És hogy eljusson a választókhoz.


Ha ez a három megvan nőhet a támogatottság.

Jellemzően hiányzik ez most az ellenzéknél.

2019. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha ez valóban így lenne, mint kérdésedben állítod, akkor sajnos az ellenzéki pártok és szimpatizánsaik is kezdenék átvenni a fidesz és híveik stílusát.

Én azért bízom benne, hogy ez nem jellemző általánosan.


Ami a lopást illeti, valóban nem helyénvaló fogalom. Hiszen nem az történik, hogy a fidesz bemegy az MNB-ba és talicskával viszik ki a pénzt. Itt sokkal inkább a közpénzek elherdálásáról, felelőtlen elköltéséről, jelentősen túlárazott projectekről van szó. De ha megnézed, mindennek is ugyanaz az eredménye, mint a lopásnak, ezért sokan -talán az egyszerűség kedvéért- így nevezik.

2019. máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6.

Na, ez már jobban tetszik...

De hol a határ? Ha én a civil életben azokról, akik nem szimpatikusak nekem és azt hangoztatom róluk, hogy lopnak és beperelnek ezért, nagy valószínűséggel nincs az a bíróság amelyik elfogadná azt az érvelést, mi szerint "az egyszerűség kedvéért" neveztem lopásnak azt, amit nem tudok bizonyítani. És ha senki nem perel be ezért az sem azt bizonyítja, hogy nekem igazam van. És a környezetemben sem valószínű, hogy megnő a népszerűségem. Max. annyi morális következménye lenne, higy a rossz példa ragadóssá válna. Egyre többen mernének okkal, ok nélkül rágalmazni. De - szerintem - ez nem növeli senki népszerűségét. Illetve, talán a megrágalmazottakét....

2019. máj. 24. 09:34
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Úgy mellékesen megjegyzem, hogy 2010 előtt is folyamatosan ez ment, csak akkor a fidesz és ti, mint hívei rágalmaztátok az akkori kormányt, hogy lop. Tehát kicsit arcpirító ez a hirtelen lett igény a jogilag korrekt kifejezésekre ilyen ügyben.

Egyébként pedig hülyeség összehasonlítani ilyen esetben egy közszereplőt és egy civil személyt. Értelemszerűen a közszereplő vállalja (amikor azzá válik), hogy ezeket is tűri. Persze van határ ez ügyben is, pl amikor közszereplők magánszférájába rontanak be, nem közszereplő családtagjaik ellen indulnak lejárató hadjáratok. Ilyen volt, amikor Tóbiás József feleségére rontottak és gyalázkodtak rajta, vagy amikor Vona magánélete (ezzel együtt családja) ellen indult hadjárat.

2019. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Magyarul lecsukatnád azt, aki olyan rágalmakkal illeti a fideszeseket, hogy lopnak?
2019. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de közszereplőkről szól a diskurzus, ráadásul egy anonim fórumon.


Nagyon szívesen bíróság elé is állnék ezzel, mert nekem nem azt kell majd bizonyítanom, hogy Mészáros tényleg tolvaj e, hanem azt, hogy a szólásszabadságomba belefér e az, hogy ezt mondjam.


És tekintve, hogy bíróság is kimondta már, hogy Mészárost is lehet strómannak nevezni, vagy hogy pl. Nagy Blankáról jóval sértőbb dolgokat is mondtak már itt, mint a tolvajlás... nem érzed ezt az érvelésedet kétélű fegyvernek marczy?

2019. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!