Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy most már...

Egyetértetek, hogy most már Puzsér Róbert egyre több ember szemében lejáratódott mint politikai aspiráns?

Figyelt kérdés

Eddig se értettem egyet Puzsér politikai víziójával, de a tegnapi EP-választás után kiderült számomra, hogy Puzsér politikailag teljesen amatőr, hentesmunkát végezne, teljesen hiányzik belőle a helyzetfelismerés és a realitás. A következők miatt gondolom ezt:

- A budapesti főpolgármesteri helyért akar(t) ringbe szállni, méghozzá az LMP és Jobbik támogatásával. Mekkora amatőrnek kell már lennie valakinek ahhoz, hogy egy főváros, világváros megnyeréséért egy régi szélsőjobbos és amúgy is mindig gyengén szereplő politikai párt (Jobbik) támogatását kívánja, mellé pedig a zöldeket, pedig a világon sehol nincsenek nemhogy kormányzó erejű zöldpártok, de még erős zöld ellenzék se. Sok országban csak a 3. és 4. helyen állnak jó esetben a zöldek. És most, hogy jött az EP-választás, pont ez a 2 párt szerepelt le a legjobban. Ha Puzsér lenne a főpolgármester, akkor is ilyen remekül átlátná a főváros politikai és gazdasági viszonyait? Szerintem még Demszky is értelmesebb volt.

- Sétáló Budapest víziója. Már amikor ezt előadta, elgondolkoztam, hogy a fővárosi választópolgárok önmagukat akarnák azzal sanyargatni, hogy a kocsijukat nem tudják hová elhelyezni, mert kitiltanák a belvárosból és parkolók építése pedig megoldhatatlan? Puzsér talán soha nem járt a Váci utcában, de az ilyen helyek már eleve nemzetközi hírű sétáló utcák, a korzó is az, a belvárosban is van nagy zöld park, több is, a szűk utcákban pedig nincs körúti forgalom és zaj értelemszerűen. Egyedül a körút gázos. Lehet, a körúton lakókat megnyerte volna, de a közlekedés rengeteg embernek megoldatlan maradt volna. Mindez pedig a zöld eszmék és zöld ideológia klisés szövegei miatt.

- Amikor a "21. századi" pártok kategóriáját nyomatta (Jobbik, LMP), abból is kitűnt már, hogy nem ismerte fel a helyzetet Puzsér, mert a 21. század nálunk is 2001-ben kezdődött és el kell tudni ismerni, hogy ez a század is így indul s ezen kell tudni változtatni. Nem pedig egy idealizált 21. századot vizionálni, ami automatikusan hoz minden jót, ha ráaggasztjuk ezt a jelzőt néhány pártra.


Lehet, hogy jó műsorkészítő Puzsér és élvezhetők az adásai, de politikailag teljesen lejáratódott előttem a tegnapi választások eredményét látva. Még ő csépli a közvélemény-kutatókat, pedig Puzsér náluk is jobban benézte ezeket a mágikus 21. századi pártokat.

A legszörnyűbb pedig szerintem az, hogy nem kedvelem Tarlóst, Karácsonyt még annyira sem, és alternatívaként egy ilyen üvöltöző műsorvezető végez politikai hentesmunkát. Kiábrándító számomra.

Mások hogy látják?



2019. máj. 27. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

A sétáló Budapestet nem úgy kell érteni, hogy hétfőn megválasztják, kedden meg az összes autót kitiltja a városból. Nyilván előbb meg kell tenni a szükséges előkészületeket, egyeztetni kell szakemberekkel, meg kell teremteni hozzá a forrásokat és így tovább. De a választók felé nyilván az elérendő célt kell közvetíteni.

Azzal nem lehet kampányolni, hogy ha megválasztanak, majd leülök pár szakemberrel tárgyalni a város közlekedésről, aztán lesz ami lesz.


Ugyan ez a Jobbik béruniós törekvése is, az sem annyiból állna, hogy a béreket hopp, felemelik a német szintre. Az egész lényege, hogy megteremtenék a gazdasági alapjait annak, hogy a béreket emelni lehessen. De itt is az elérendő célt kell közvetíteni a választók felé, pedig ez nem egy rövid távú folyamat.


A többivel egyébként egyetértek, valóban nagyon rosszul választott pártokat, és alig van támogatottsága. Biztos vagyok benne hogy nem választják meg, nem is tudom mit gondolt. Az egyetlen ötletem, hogy az ellenzék széttagolása a célja, ami viszont sikerült is.


De ez a támogatós dolog eddig is nyilvánvaló volt, Budapesten sosem volt erős a jobbik, az lmp meg sehol sem. EP választás nélkül is tudhatta volna, hogy a két párt támogatása szinte semmit nem jelent...


Egyébként nem vagyok budapesti, szóval jobban nem is érdekel a dolog. Jó lenne, ha nem csak Budapesten, hanem minél több nagyvárosban egyre több sétáló utca és zöld felület lenne, de ezt el lehet érni akár a fideszes képviselőknél is szerintem.

2019. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Puzsérnak sose volt esélye. Most őszintén, ki szavazna egy olyan emberre aki beismeri, hogy fogalma nincs arról, hogy hogyan kéne várost vezetni aztán meg hisztizik, hogy miért szólják le ezért, miközben ő megmondta, hogy olyan embereket venne maga köré akik értenek hozzá. Most akkor ekkora erőből szó szerint akárki lehetne polgármester akárhol, mások pedig dolgoznának helyette. Neki meg csak annyit kéne csinálnia mint eddig, cirkuszolni meg vitatkozni mindenkivel.
2019. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!