Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már biztos, hogy Karácsony...

Már biztos, hogy Karácsony Gergely lesz a főpolgármester jelölt? Bp. -en 40%-on van a Fidesz, de Karácsony gyenge kihívója Tarlósnak.

Figyelt kérdés

Most szerintem az ellenzék igen erős pozícióban van.


-A Jobbik sosem volt tényező, most pedig pláne nem az.

-Az LMP is ment a levesbe, ami akadályozta a közös jelöltállítást.



Karácsony Gergely és a pártszövetsége is leszerepelt.


Miért nem valaki karizmatikusabb, közös jelöltet keres a demokratikus ellenzék?


Ki lenne a legmegfelelőbb jelölt?


2019. máj. 27. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagy kérdés, lesz-e előválasztás.

Szerintem anélkül nem fog tudni kiegyezni még az MSZP-DK-Momentum tengely sem.

2019. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha lesz előválasztás, elképzelhető, hogy abba még belépnek más jelöltek is. A Momentum helyében biztos állítanék jelöltet. A lényeg, hogy egy előválasztást követően végül felsorakozzon a győztes mellett legalább a DK, a Momentum és az MSZP.


Ezzel együtt szerintem nem árt számolni Tarlós népszerűségével is, mint potenciális veszélyforrással (a baloldalon sem olyan népszerűtlen mint a Fidesz).


Ezért a biztonság kedvéért valahogy nem ártana az LMP-vel is kiegyezni, mert ha használni nem is, de ártani képesek lehetnek.


Azt gondolom, hogy az LMP is rugalmasabb lesz ezután, mert érezniük kell, hogy kerületi polgármesteri székekre sincs esélyük enélkül. Jobb lesz, ha kihátrálnak Puzsér mögül.

2019. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
Lesz előválasztás: Karácsony Gergely és Kerpel-Fronius Gábor között.
2019. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyurcsányné legújabb felfedezettje a "független" kálmánolgi. :) Nem tudják már, kínjukban melyik lábukat tapossák. Életképes program semmi, csak a koncért való marakodás. Karigerit is kiiktatták, mondván, hogy ő csak az első előválasztáson volt hivatva (tovább) hlyíteni a szélsőlibsi választópolgárokat. Demszkyt még nem szedták elő, de engem már az sem lepne meg, ha ma délután már ő vigyorogna a kamerákba. Szánalmasak!

Szerintem azt, akit valóban indítanak, még nem jelentették be. Naponta felmérik, valójában mekkora támogatottság van az éppen aktuális bejelentett (természetesen rettenetesen független) jelölt mögött.


[link]

2019. jún. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!