Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak egy kommunista párt...

Csak egy kommunista párt tudná megvédeni a munkásokat attól, hogy a gépek elveszik a munkájukat és az utcára kerülnek?

Figyelt kérdés

2019. jún. 2. 12:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődést senki, semmi nem tudja megállítani. Késleltetni lehet, de az az igazán káros dolog.
2019. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy kommunista párt azt tudná elérni, hogy a munkások éhenhaljanak.
2019. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én nem akarom hogy a gépek elvegyék a munkám
2019. jún. 2. 12:33
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kell ahhoz kommunista párt, az Uber betiltásához se kellett amikor a sok taxis tüntetett azért mert nekik nem maradt munka. Bármelyik párt amelynek eléggé fáj a foga a szavazókra megléphet ilyesmit, aztán kommunikálhatja hogy "megvédtük" a népet.

2. A mai helyzetben ahol valóban fenyeget a tömeges munkanélküliség a várható automatizáció miatt, egy kommunista párt inkább azt mondaná: "ezért kell nekünk feltétel nélküli alapjövedelem mindenkinek, fix összeg havonta minden állampolgárnak". Nem azt mondom hogy mindenki aki a feltétel nélküli alapjövedelem ötlete mellett áll ki az kommunista, de egy vállaltan kommunista párt ("egyenlő javakat mindenkinek") is kiállna mellette. (Más kérdés hogy ez még nem tenné a kommunizmust hitelek és diktátorok nélkül fenntartható rendszerré...)

2019. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Én nem akarom hogy a gépek elvegyék a munkám"


Tanulj, tanulj és tanulj. Gondolj bele milyen munkát nem tudna egy élettelen robot jobban elvégezni mint egy élő ember (vagy ahol inkább preferálna mindenki egy élő embert), és tanuld azt. Ne ragadj le a szalag mellett, volán mögött stb., pláne ne akarj ott lenni 15-20 éveket mert akkor járod meg a legjobban.

2019. jún. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mit tanuljak?Jelentkeztem a rendőrtisztire,megbuktattak a pszichológián,szóval nem vettek fel egyetemre,már csak a szalag marad nekem.
2019. jún. 2. 12:52
 7/20 anonim ***** válasza:
54%

#5

Teljesen lényegtelen, a gépek MINDEN munkát jobban fognak csinálni 20-30 éven belül, mint az emberek. Már nem csak szalagmunkát végeznek és vezetnek, de a könyvelői munkát is az elsők között veszik majd át, sebészeti beavatkozásokat is végeznek már most, az építőipart leuralják, de láttam már, hogy mesterséges intelligenciával festettek képet vagy írattak könyvet.

A fejlődést nem lehet megállítani.

2019. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#6

Nem csak a rendõrtiszti létezik a világon, van más felsõoktatási intézmény is.

2019. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A kommunisták a fejlődés pártján álltak mindig is. Ma azért hiszed azt hogy támogatnák a digitalizációt, mert a gőzgépek korában élt Marx.
2019. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#6 nem ismerek más szóbajöhető szakot
2019. jún. 2. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!