Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azoktól kérdezem, akik huzamos...

Azoktól kérdezem, akik huzamosan külföldön élnek és dolgoznak, s hosszú évek után Magyarországra látogatnak (. )?

Figyelt kérdés

(.)Tapasztaltatok valamilyen (akár pozitív, akár negatív irányú) változást a magyar életszínvonalban, közéletben, politikában, mentalitásban, az épületek, utak, települések állapotában, stb. azóta, hogy külföldre költöztetek?

Miben fejlődött és miben hanyatlott az ország azóta, hogy elköltöztetek?



2019. jún. 2. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Gyurcsány alatt mentek ki a családból 2-en is, azóta visszajöttek, az egyik 1 éve a másik 4 éve.


Mindkettőjüktöl azt hallom, hogy rengeteget változott pozitív irányba az ország.


Ha olyan kormányzás lenne most is mint ami miatt el kellett menniük akkor nem jöttek volna vissza.

2019. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem tapasztalok. Magyarország mindig is elég jó helynek számított, nincs is ebben változás.
2019. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon sokat fejlődött és élhetőbb lett. Talán egyetlen negatívum, hogy a sok útépítés miatt lassabban lehet csak haladni. De legalább épülnek utak.
2019. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
( kíváncsi vagyok jönnek-e NEM propaganda kommentek is :D )
2019. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Egy öreg palival dumáltam nemrég aki 30 éve nem volt mo n. Azt mondta úgy hitte hogy itt ausztria szinten van már minden,de ahogy elnézi kb ugyanaz van mint amikor elment. Aztán még mondtam neki hogy az átlag fizuja a többségnek az nettó 140-220 és fogta a fejet hogy te jó ég.
2019. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
#4 én is erre várok :D
2019. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Magyarország jó helynek számít, ha elég a tescós parizer és az igénytelenségbe besüppedt reménytelenség, továbbá a 90 ezres kereset mellé a 160 ezres rezsi. A testvérem Svácban iskolatitkár, én meg Írországban gázkészülékszerelő vagyok, de ilyen szemét bérekkel sosem aláztak meg egyikőnket sem mint az orbánista hazánkban.
2019. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem fejlődik viszont ez főleg a városokra igaz,kisebb településről vagyok eredetileg és azt látom hogy mindenki megy Pestre egyre kevesebben vannak láthatóan, ki mész az utcára és kb 2 emberrel találkozol ez nem így volt 7 évvel ezelőtt mielőtt kiköltöztem. Azt vettem még észre hogy az emberekben nagy a bizonytalanság hiába van elvileg munka hiány, ha az ismerőseim panaszkodnak valamiről a munkahelyükön egyik se mer tenni ellene még itt nem ez van mert nem félnek attól hogy ki rúgják sőt még ő akasztana valamilyen pert/kártérítést a munkáltató nyakába. A tömegközlekedés viszont nagyon rossz szerintem Budapesten kívül elég nehéz a közlekedés a busz akkor jön amikor kedve van és nem túl gyakran meg nehezebb eljutni bizonyos pontokra.
2019. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 én pont a fordítottját vettem észre a tömegközlekedéssel kapcsolatban. Angliában rengeteg hely van, amit tömegközlekedéssel egyszerűen lehetetlen elérni. ehhez képest Mo-n 8 ilyen hely van. ha valamit értékelek Mo-ban, akkor az a tömegközlekedés (nem feltétlenül a minőségét, hanem a meglétét)
2019. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szintúgy Angliába élek. Szerintem itt jobb, de nyilván függ attól hogy te merre közlekedsz Magyarországon és Anglián belül meg hogy én merre
2019. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!