Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha vidéken van bejelentett...

Ha vidéken van bejelentett lakcímem, de jelenleg kollégiumban élek Pesten, átjelentkezhetek valahogy önkormányzati választásra Pestre, hogy koli kerületében számítson a szavazatom és szavazhassak a főpolgármester-jelöltre?

Figyelt kérdés
-

2019. jún. 8. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

A kollégiumot, három munkanapon belül kell, tartózkodási helyként bejelenteni (van, ahol ez ottlakási követelmény is).

Ha van érvényes tartózkodási helyes lakcímkártyád (kell lennie; 5 évig érvényes, hosszabb tartózkodás esetén újat kell igényelni), akkor

„A választópolgár lakóhelyén vagy – ha lakóhelye mellett legkésőbb a választás kitűzését megelőző 30. napig tartózkodási helyet is létesített – bejelentett tartózkodási helyén választhat.” Lásd: 2010. évi L. törvény a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásáról 1. § (2)

Mivel egy választópolgár csak egy helyen szavazhat, akinek van érvényes tartózkodási helye, és ott kíván szavazni, át kell jelentkeznie. (Mivel eredetileg a lakóhelye ~állandó lakcím~ szerinti helyen veszik választói névjegyzékbe.) Átjelentkezni a lakóhely ~állandó lakcím~ szerinti választási bizottságnál lehet, de a Nemzeti Választási Iroda honalapján, online is megtehető. Az átjelentkezésnek legkésőbb a választást megelőző negyedik napon meg kell érkeznie.


[Többen keverik az országgyűlési képviselő választáson és az önkormányzati választáson történő átjelentkezéses szavazást. Országgyűlési képviselő választáson bárhova át lehet jelentkezni, és az átjelentkező az átjelentkezés helyén is a lakóhelye ~állandó lakcíme~ szerinti egyéni jelölt listára szavazhat. Önkormányzati választáson csak a tartózkodási hely szerinti helyre lehet átjelentkezni, és átjelentkezés esetén a tartózkodási helyen levő jelöltekre lehet szavazni.]

2019. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

Ez nem országgyűlési választás, ahol az egész ország szavaz,tehát mindegy, hogy a voksodat hol adod le, csak le legyél adminisztrálva, hogy ne szavazhass kétszer.

Főpolgármester választáson csak állandó budapesti lakcímmel rendelkezők szavazhatnak. Nincs ide-oda jelentkezés Csajágaröcsögéről és nem érvényes, ha valakit tartózkodási hellyel bejelentenek Kőbányára vagy a Nyóckerbe.

2019. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Én meg azt nem értem, hogy mi közöd neked ahhoz vidékiként, hogy ki lesz Budapest főpolgármestere? Nekem budapesti saját tulajdonú ingatlanom van, de nem oda vagyok bejelentkezve. Ezért eszembe nem jut odapofátlankodni, pedig kicsivel több közöm lenne hozzá, mint neked!
2019. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

Utolsó!

Már, hogy lenne több közöd, ha Te nem Budapesten élsz, míg a kérdező az igen?

Illetve, feltehetőleg ott is szeretne majd letelepedni, csak még nincs ott állandó lakcíme.

2019. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

#4

Azért, mert Budapesten van egy nem is kis értékű ingatlanom! Tehát minden érint,ami Budapesten és Budapesttel történik.

Így sikerül megértened? Vagy így sem megy?

Azért vagyok másutt bejelentve, mert valamiért nekem így a célszerű. Ha másképp gondolnám nagyjából 2 perc alatt visszajelentkeznék, mivel a sajátom.

De te ne velem ügyködj, hanem a kérdésre próbálj válaszolni, mert az látom nem megy!

2019. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

#4

"Illetve, feltehetőleg ott is szeretne majd letelepedni, csak még nincs ott állandó lakcíme."


Ne feltételezgess, mert nem a delphoi jósdában vagyunk!

Majd ha ott telepszik le és lesz állandó lakcíme, akkor majd mehet szavazni.

2019. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
97%
Mehetsz a Bocskai útra kígyózni.
2019. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, ez a feltételezgetés, hogy kinek mennyi köze van a választáshoz, ki mennyire pesti, elég veszélyes terep... Gondolom Te el tudod dönteni mindenkiről, hogy hazaáruló-e, illetve keresztény-e, stb...

Én például átlagosan a hét 7 napjából 6-ot Pesten töltök, 3 hetente megyek haza vidékre, ergo ahogy pl. az adójog fogalmaz, ,,létérdek központja,, Budapest, ebből a szempontból nekem még több közöm lenne a választáshoz, mint neked. ;)

Az meg, hogy saját ingatlanod van, kit érdekel? Hányan laknak albérletben Pesten?

Btw. azért akarok itt szavazni, mert már itt élek (de valszeg 3 évig még kollégiumban), itt tervezek dolgozni, és egyébként mert egy kis vidéki faluban nem sok súlya van a sok Fideszes droid között a szavazatomnak, de Pesten hátha.

2019. jún. 9. 11:04
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

#8

Én eddig nem sértegettelek, de látom megtaláltad a lényegedet te szerencsétlen!

Mivel a fene sem tudta a pártszimpátiádat, konkrétan a kérdésre válaszoltam egy jogi tényt, ami egyaránt vonatkozik Fideszesre, DK-ra és Momentumosra egyaránt.

Persze gondolhattam volna, hogy az ellenzéki tábort erősíted, mert erőszakos vagy és buta.

Biztos igazad van, hogy én az 50 éves budapesti múltammal, a 120 m2-es belvárosi lakásommal kevesebb arányban vagyok jogosult Budapesten szavazni mint te Bivalybasznádról, mert te majd és talán egyszer, évek múlva itt fogsz héderelni valami albérletben.

De tojok a sztoridra, a lényeg, MOST nem szavazhatsz Budapest főpolgármesterére!

2019. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg az #1. Írja jól.
2019. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!