Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az elhagyatott...

Magyarországon az elhagyatott ingatlanok házak területét miért nem használják fel termőföldnek?

Figyelt kérdés
A kérdés nem igazán nagyvárosokra és fővárosra szól hanem a vidékre ahol búza,kukorica,árpa és stb terem a földeken. Azt veszem észre mikor megyek ilyen helyekre múltkor egy 5500-6000 fős helyen voltam ahol egy csomó elhagyatott ház van és a természet visszafoglalja. Kint a határ mellett is a termőföldeken ahol már szép a búza ott van egy csomó romos ingatlan. Nem gondolják úgy Magyarország vezető politikusai ,hogy ezek ellen fel kellene lépni ? Le kellene bontani őket mert azok nem lakható házak már. Szolnok megyében pl a vályog a jellemző vidéken. Nem 1 épületnél már csak a vályog falak állnak.

2019. jún. 8. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom az elbontásnak is van költsége...
2019. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Van egy procedúrája annak, hogy lakóterületet mezőgazdasági területté visszaminősítsenek, de ehhez hozzátartozik az is, hogy csatorna, közmű, vezeték nem nagyon mehet a földben, szóval nem igazán éri meg vele foglalkozni a települési önkormányzatnak.
2019. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy romos, még magántulajdon, és az államnak semmi köze hozzá. A másik, hogy az egybefüggő termőföldeken egyébként is javasolt műveletlen területeket érintetlenül hagyni, ahol háborítatlanul élhetnek, szaporodhatnak, elrejtőzhetnek a vadak. Sok esetben ezek az elhagyott tanyák az utolsó menedékük számtalan fajnak. Én tanyán élek, és erre is sok romos, lakatlan ingatlan van. 100 méterre pl. egy őz él egy ilyen tanyánál, ott hozza világra az utódait évek óta.

Belterületen ennek nincs is jelentősége, mert azokban a kiskertekben úgyse fognak búzát termelni.

2019. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A határba a termőföld mellett nem tanya van igazából ahol voltam hanem egy pár kocka ház. Nem vezet oda aszfaltozott út. Nem zsákfalu mert ahogy írtam bőven laknak ott. Mi lehet akkor az ilyen házakra a megoldás ? Visszafoglalja a természet oszt jó van úgy ? Úgy benőtte már a gaz ,hogy nem igaz . Valamelyiken még a jóféle használható cserép is meg van csak a tetőszerkezet adja meg magát.
2019. jún. 8. 22:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Jogi akadálya van.

Ennél fontosabb kérdés lehet az elaprózódott 20-50 tulajdonossal rendelkező, általuk nem kezelt termőföldek helyzetének rendezése.

2019. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
és mégis ki művelné meg, ha jogi gond nem lenne? (senki)
2019. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
elég sok kis embernek van azért termőföldje. Búzát nem egy őstermelő termel ! TSZ -ek még mai napig működnek.
2019. jún. 9. 16:25
 8/8 hypno ***** válasza:

Szerintem erre az a megoldás, hogy hagyni kell a tulajdonost, hogy azt csináljon a tulajdonával amit akar, ha azzal nem árt senkinek.


Aki meg a máséra ácsingózik, annak addig kell eltörni a két kezét, amíg a tettek mezejére nem lép.

2021. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!