Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valóban munkaerőhiány van,...

Ha valóban munkaerőhiány van, akkor miért van az, hogy a frissen végzett szakmunkások mintegy 90%-a nem tud elhelyezkedni itthon a szakmájában?

Figyelt kérdés

Olyan hiányszakmákban is igaz ez, mint villanyszerelő, elekrotechnikus meg stb. A szakközépiskoláink és okj-s képzéseinkből rengetegen kerülnek ki a munkaerőpiacra szakmával, de aki frissen végzettként valóban a szakmájában el is tud helyezkedni az egy kis töredéke ezeknek. Mégis azt mondják, hogy munkaerőhiány van. Ugyanez igaz egyébként a diplomásokra is.

Egyszerűen az van, hogy csak tapasztalt és profi szakemberből lenne hiány, de azokat meg külföldön úgy megfizetik, hogy rohadtul nem éri meg itthon maradniuk. Arra meg senkinek sincs pénze és ideje, hogy kezdőket felvegyen a céghez és betanítson, mindenhova csak a tapasztalt kellene, fillérekért.

Ezt miért nevezik munkaerőhiánynak? Oké.. tudom, tudom, lehet mondani erre, hogy a mai fiatalok mennyire hülyék, mennyire trehányok és mit tudom én, de régebben nem azok voltak? Régen a szocializmusban is hülyék és trehányok voltak a fiatalok, mégis volt munkahelyük, és valahol el tudták kezdeni. És akkor még nem volt az a propaganda, hogy munkaerőhiány lenne, igaz akkor munkanélküliség sem volt.

Ha annyira munkaerőhiány van, akkor miért nem vesznek fel pályakezdőket is a cégek 90%-ához?


2019. jún. 11. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Gyári munkás és professzorokból van munkaerőhiány, de vannak még egyéb más területek. Ez is elég sok problémával jár. A világon ez mindenhol hasonlóan müködik, mivel máskülönben nem csábitanák a munkaerőt külfödre ki.
2019. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert kamuzol.

Balázska, balázska, nem változol :D

2019. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert nem az adott szakmákon belül can munkaerőhiány, nyilvánvalóan.
2019. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Dehogyis. A szakképzés nem ad túl sok gyakorlatot. A legtöbb helyen meg úgy keresik az embereket hogy 1-2-3-4 év gyakorlat. A szakmai gyakorlat nem számít.
2019. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert nem szeretnek dolgozni.
2019. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Utcabelim cége úgy hirdetett hogy hegesztőt keres. Tapasztalt és pályakezdőt is felvesznek vagy ha papirod sincs csak tudsz awi hegesztővel bánni jöhetsz. Ez munkaerőhiányra utal.
2019. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Építőiparban azt látom, hogy minden szakmunkát segédmunkásokból és nem szakmabeilekből kinevelt "szakmunkások" látnak el. Ezek szerint mégis csak hiány van.
2019. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha elvegzel egy jo szakmat akkor biztos lesz olyan ceg aki felvesz es ha azt latja hogy szorgalmas vagy akkor hosszutavon alkalmaz.

En mar nem lakom Magyarorszagon de mikor ott laktam es munkat kerestem akkor mindig talaltam, meg palyakezdokent is. Akkor meg nem is beszeltek munkaerohianyrol.

2019. jún. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem emlékszem, hogy a szocializmusban trehányak lettek volna a fiatalok. Az úttörő lét olyan fegyelmet adott az embereknek, hogy dolgozni akartak és szépíteni a hazát, Anyu is ezt mesélte, mindenki erő felett teljesített, de most b*szki mi van... Egyik szakmunkás 90 cm mér, a másik 91 cm-t ;))
2019. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pl. nem vagyok festő és nem is végeztem ott, irodakukac vagyok. Mégis hirdetem neten, hogy tapasztalt festő munkát keres, eddig senki nem hívott fel. A másik, ami baj van a világgal a mérhetetlen kamu és hazugság, úgy csinálják sokan mint én ;))
2019. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!