Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 25 évesként csak én nem...

25 évesként csak én nem értem, hogy a 2002-2010 közötti MSZP korszak miért volt annyira rossz? Lényegében mivel jobb most a Fidesz?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy naiv gyerekként hamis nosztalgiát érzek az akkori időszak miatt, mert a szüleim akkor vettek nekem számos új dolgot (sulinetre számítógép, hangfal, nyomtató stb.) és akkor ülhettem be először nem NDK-s autóba (Wartburg után egy szép F Astra), mert sok év után végre vettünk egy "normális" autót, de én kellemesen gondolok vissza azokra az időkre. A szüleim nyugisan éltek, stabil volt az életünk én folyamatosan fejlődtem az iskolában és terveztem a középsulis jövőmet. A kampánydalukat hallgatva jutott ez eszembe és a mai napig furcsa nosztalgikus érzés fog el és komolyan megkönnyezem:

https://www.youtube.com/watch?v=RifAjo05uLI

És fogalmam sincs, hogy Gyurcsány őszintesége (öszödi beszéd) illetve hitelfelvétele (DE AZ IS JÓLÉTI KIADÁSOKRA MENT EL A NER KORSZAKKAL ELLENTÉTBEN) miért volt rosszabb, mint a 2010-2019 közötti időszak, amikor tudatosan építették le a jogállamot és építettek föl egy feudális autokráciát, ami hierarchizálta a társadalmat (igazságtalan oktatás, pénzcentrikus (tb szinten amúgy katasztrofális) egészségügy, jogbizonytalanság). A gazdasági világválságról is mindenki megfeledkezik, ami pont az MSZP-t sújtotta és ezt lovagolta meg a Fidesz. De a legfontosabb, hogy az egyszeri ember élete és megélhetése kiszámíthatóbb volt akkor és a szociális háló is biztosabb volt. Most 47 ezerből lehet megszégyenítenie magát az utcán egy seprűvel a kezében annak, aki 3 hónap alatt nem talál munkát viszont kell neki az a kevés kis pénz is. Vagy mehet külföldre, ha tud. Furcsa mégis, hogy a mai napig mennyire sokan gyűlölik Gyurcsányt és az MSZP-t pedig minden országban voltak már hibás döntések egy kormány részéről (görögök, olaszok, most franciák), de nem volt még Európában olyan kormány (Fidesz), amely a szó igazi értelmében konstans károkat okozott (jogállam/szólásszabadság nullázása, nyugatellenesség, szociális háló nullára rombolása stb.). Valaki megcáfolhatná a nosztalgiámat vagy adott esetben megerősíthetne benne, mert igaz, hogy annyira nem emlékszem az MSZP korszakra, de a mostani esetében a saját szememmel látom, hogy iszonyú/pokoli/kibírhatatlan és még sorolhatnám a jelzőket. Köszi.



2019. jún. 12. 17:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Meg is válaszoltad. Jóléti kiadásokra hitelt felvenni elég meredek. Vissza is kell ám azt fizetni. 15 éve még nem függött az ország ennyire a aznagyjó nyugattól sem. És azóta igencsak megnőttek az igények is. Akkor még a hazai effasztra is jó volt, ma már mörcédesszel járunk akkor is, ha kenyérre sincs.
2019. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Ja igen, amit még elfelejtettem említeni: AKKOR MÉG DRASZTIKUSAN KISEBB MÉRTÉKŰEK VOLTAK A TÁRSADALMI EGYENLŐTLENSÉGEK!

Ma már komplett kasztrendszerek vannak az országban, mintha egy keleti diktatúra lenne. Megbecsült diplomások és nyomorgó munkásréteg. Burjánzó oligarcha és lecsúszó nyomorgó réteg.

2019. jún. 12. 18:01
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
17:56: igazad van, de ez semmiben sem igazolja a kérdező teljesen jogos felvetéseit a jelenlegi rezsimmel kapcsolatban. Én 2010-ben a Fideszre szavaztam, de mélyet csalódtam. Semmi mást nem csináltak, csak visszaéltek a teljhatalmukkal.
2019. jún. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 mindentudó99 ***** válasza:
45%
Szóval a fedezetlenül felvett hitel jóléti kiadásokra szerinted rendben volt. Ezek szerint nem csak akkor voltál gyerek most is az vagy.
2019. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem inkább nosztalgia lehet. Én 22 vagyok, szóval kicsit haloványabban emlékszek mint te, de szívesen gondolok vissza azokra az időkre. Na nem a politika miatt, hanem mert arra az időszakra esik a gyerekkorom javarésze. Politikáról kb. csak annyit tudtam akkoriban, hogy ,,Gyurcsány takaródj", mert ez folyt még a csapból is. Emlékszem jó buli volt 10-12 évesen népszavazást tartani az osztályban(emiatt elkönyveltek rossz magatartásúnak :) ). Természetesen mindig azzal végződtek, hogy nyert a Fidesz :)


Összességében véve a közhangulat talán kellemesebb volt akkoriban, nem voltak ennyire megosztva az emberek a politika által.(De igazából erre nem vennék mérget, mert akkor is folytak csatározások bal és jobboldal között, csak talán nem volt ez akkoriban még ennyire központi téma). A propaganda még kevésbé volt hatékony, mivel Orbán csak az elmúlt pár évben bérelte fel a legjobb propagandistákat akár külföldieket is, hogy gerjesszék a hangulatot és állandó megosztottság uralkodjon.

2019. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
57%

Egy idős vagyok veled, engem nem fog el semmi nosztalgia. Őszintén szólva akkoriban egyáltalán nem foglalkoztatott a politika azt sem tudtam mire való az adó sőt arról hogy mik azok a pártok csak olyan 18 évesen ismerkedtem meg 2012 ben ezért nem is alkotok véleményt arról hogy jobb lett volna vagy rosszabb. Tény hogy akkoriban a családomnak nem igen ment jól


Én most sokkal jobban élek mint annó a szüleim de ennek semmi köze nincs a kormányhoz, saját magamnak köszönhetem amit elértem és senki másnak. Az igazság az hogy annyira nem függesz tőle ha csak nem az állami szférában dolgozol mert az megint más tészta.

2019. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

Szintén 25 vagyok.

Megvan a Gyurcsány takarodj meg a 'sólymozás' meg Demszky is. Mi spec.jól éltünk akkor, nekem volt először apple ipodom az egész suliba. Apám járatta a magyar narancsot, az egyik osztálytársam pedig Fábry szövegeket mondogatott. Nem tudom behatárolni h xar volt-e(nekünk nem), de azt tudom h most az.

2019. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%

Az MSZP alatt sokkal jobb volt egyetemre járni.

Több volt a szociális támogatás.


31/f

2019. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
82%
Akkor én is fel voltam háborodva. De látva mi van most visszasírom.
2019. jún. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
76%
Intelligens fiatal vagy, egyszerűen úgy látod a dolgokat ahogy azok vannak, voltak. Ezért is igyekszik téged és a hozzád hasonlókat elüldözni innen a Fidesz és inkább telerakni az országot fideszmigránsokkal.
2019. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!