Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 25 évesként csak én nem...

25 évesként csak én nem értem, hogy a 2002-2010 közötti MSZP korszak miért volt annyira rossz? Lényegében mivel jobb most a Fidesz?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy naiv gyerekként hamis nosztalgiát érzek az akkori időszak miatt, mert a szüleim akkor vettek nekem számos új dolgot (sulinetre számítógép, hangfal, nyomtató stb.) és akkor ülhettem be először nem NDK-s autóba (Wartburg után egy szép F Astra), mert sok év után végre vettünk egy "normális" autót, de én kellemesen gondolok vissza azokra az időkre. A szüleim nyugisan éltek, stabil volt az életünk én folyamatosan fejlődtem az iskolában és terveztem a középsulis jövőmet. A kampánydalukat hallgatva jutott ez eszembe és a mai napig furcsa nosztalgikus érzés fog el és komolyan megkönnyezem:

https://www.youtube.com/watch?v=RifAjo05uLI

És fogalmam sincs, hogy Gyurcsány őszintesége (öszödi beszéd) illetve hitelfelvétele (DE AZ IS JÓLÉTI KIADÁSOKRA MENT EL A NER KORSZAKKAL ELLENTÉTBEN) miért volt rosszabb, mint a 2010-2019 közötti időszak, amikor tudatosan építették le a jogállamot és építettek föl egy feudális autokráciát, ami hierarchizálta a társadalmat (igazságtalan oktatás, pénzcentrikus (tb szinten amúgy katasztrofális) egészségügy, jogbizonytalanság). A gazdasági világválságról is mindenki megfeledkezik, ami pont az MSZP-t sújtotta és ezt lovagolta meg a Fidesz. De a legfontosabb, hogy az egyszeri ember élete és megélhetése kiszámíthatóbb volt akkor és a szociális háló is biztosabb volt. Most 47 ezerből lehet megszégyenítenie magát az utcán egy seprűvel a kezében annak, aki 3 hónap alatt nem talál munkát viszont kell neki az a kevés kis pénz is. Vagy mehet külföldre, ha tud. Furcsa mégis, hogy a mai napig mennyire sokan gyűlölik Gyurcsányt és az MSZP-t pedig minden országban voltak már hibás döntések egy kormány részéről (görögök, olaszok, most franciák), de nem volt még Európában olyan kormány (Fidesz), amely a szó igazi értelmében konstans károkat okozott (jogállam/szólásszabadság nullázása, nyugatellenesség, szociális háló nullára rombolása stb.). Valaki megcáfolhatná a nosztalgiámat vagy adott esetben megerősíthetne benne, mert igaz, hogy annyira nem emlékszem az MSZP korszakra, de a mostani esetében a saját szememmel látom, hogy iszonyú/pokoli/kibírhatatlan és még sorolhatnám a jelzőket. Köszi.



2019. jún. 12. 17:45
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
74%

Nem süllyedsz el a szégyentől kakaóbiztos számítógépezni meg széfezni mikor a Fideszed egyetlen! szem emberének a lelkén is ilyen gazdasági bűncselekmények száradnak:

[link]

2019. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
31-es: a kulcsszó az írásodban az “IS”: itt az a tragédia, hogy az ország korrupcióban, uram-bátyám világban fuldoklik MINDKÉT oldal alatt, miközben a pártok médiája ezt a saját oldalról menetrendszerűen elhallgatja, míg az ellenoldalról persze részletesen beszámol, az ország katasztrofális helyzetéért pusztán a másik oldalt okolva, egymásnak ugrasztva a szemellenzős követőket, legrosszabb esetben azzal az érvvel, hogy de hát a másik is korrupt. Az eredmény: pártoskodás, gyűlölködés, megoldás semmi.
2019. jún. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
42%

A probléma, hogy most épp összehasonlítjuk a kettőt és baromira nem lehet annyitm ondani, hogy ez is korrupt és az is korrupt, mert a törvény is megkülönbözteti, ha valaki 500 Ft értékben lop vagy ha 1 milliárd Ft értékben.

Lényegesen kevesebbet tettek zsebre Gyurcsány idején, ezért sem lehet semmi olyat mondani, hogy mennyivel jobb ma, mert kevesebbet lopnak.


A kérdés az volt, hogy miért hiszik jobbnak a fideszt. Ha mindkét rendszerben loptak, és ha még azt is feltételezzük, hogy arányaiban ugyanannyit akkor sem magyarázat, az amit mondasz. Míg az én állításom, miszerint a fideszhez kötik az eu-s pénzeket és az mszp-szdsz-hez a válságot, az igen.

2019. jún. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

33-as: azt írod, "Lényegesen kevesebbet tettek zsebre Gyurcsány idején". Ezzel annyiban nem értek egyet, hogy szerintem 1.) részben a korábban meglévő, évtizedes, pénzforrások megcsapolására szolgáló rendszereket építik át, hogy feléjük folyjanak, 2.) új pénzforrások jelentek meg, amit hasonló arányban szintén megcsapolnak.


Én úgy látom, hogy Magyarországon a korrupció inkább rendszerszintű probléma, ahol egy adott pénzösszegből X% elveszik a rosszul működő intézményeken át a korrupció miatt, függetlenül az éppen regnáló kormánytól.


És mivel most bejöttek az EU források is, azok is megcsapolásra kerülnek. Ha más párt lenne kormányon, az intézmények rossz működése miatt ugyanúgy megcsapolnák ezeket a forrásokat is.


Alapvetően tehát az intézményeket, hatóságokat kellene "megjavítani", hogy kevesebb korrupció lehessen, mert ez szerintem alapvetően nem a kormánytól függ.

2019. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
71%

Gondolom, tinként kevésbé követted az eseményeket, de azért abban az időben is voltak "problémás" ügyek, pl. Kőröshegyi völgyhíd, 4-es metró, BKV-ügy, Sukorói telekcsere stb stb stb.


Az első időszakban volt némi osztogatás, de mint kiderült, teljesen ész nélkül: ha többet veszel ki a számláról, mint amit beteszel, azt úgy hívják, adósság. A 2006-os választás során Gyurcsányék végig azt mondták, minden okés, majd a választás után jópár dolgot vezettek be, aminek valószínűleg nem nagyon tapsoltál volna, ha akkor már felnőtt fejjel éled meg, pl. 30%-os gázátemelés, komoly villanyár-emelés, főként a dolgozókat érintő adóemelések, kórházbezárások, vasútvonalak megszüntetése, vizitdíj, stb.


A legundorítóbb, hogy a balos máz mellett leginkább a bérből és fizetésből élőket szivatták meg, a milliárdosok, a sumákolók, "vállalkozók", a naplopók kimaradtak a szórásból. Ezzel szemben Orbánék pár éve megadóztatták pl. a bankokat és mégsem omlott össze a világ.


Az MSZP időkben több minisztérium élére abszolút alkalmatlan ember került, Göncz Kinga maga által bevalottan is nulla releváns tapasztalattal töltötte be a rendkívül fontos külügyminiszteri posztot, Szekerest meg még azután sem váltották le a honvédelmi miniszteri posztról, hogy már oda jutott, hogy katonai díszbeszédet is tajrészegen tartott, még jó, hogy nem hugyozta össze magát a kamerák előtt, a tribünön és ez csak pár példa.



Az MSZP kormányok az országot még a válság nélkül is durva adósságnövelésbe nyomták, a hatalomnak a megtartása érdekében szembehazudták a saját választóikat is, az időleges osztogatás után brutális megszorítás jött és még azzal együtt hajszálon múlt, hogy a teljesen összeomoljon az ország gazdasága, mint mondjuk manapság Venezuelában történik. A régióban egyetlenként 2008-ban baromi közel jártunk ahhoz, hogy összeomoljon a Forint és mondjuk 10 000-100 000% legyen az infláció, csak az IMF hitele és gazdasági gyámkodása mentette meg az országot: azaz előírták a kormánynak, hogy mit kell tenni a gazdaság terén, hogy valamelyest normalizálódjon a helyzet. Bajnai érdeme, hogy szabálykövető könyvelőként végigvitte az IMF utasításait, aminek hatására legalább a legrosszabbat sikerült elkerülni, de ennyi.


A mostani ellenzék meg annyit tud mondani, hogy minden sz.r, majd mi megmutatjuk, de az igazság szerint már bemutatták, mit tudnak és az a teljes csőd volt, minden téren, mégha ez számodra akkor nem volt annyira érzékelhető.

2019. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

#34

Nem teljesen értem, hogy ez hogy jön az mszp-szdsz-hez.

Az 1.)-es pont irreleváns, miközben a 2.)-es pontnak nincs értelme, mivel a fidesz és az mszp-szdsz kormányt kellett összehasonlítani. Tehát az nem számít, hogy a mszp a korábbiakhoz képest többet lopott. Annak van értelme, hogy arról beszéljünk, hogy a fideszhez képest mennyit loptak.

Így ebből nem derült ki számomra, hogy szerinted miért beszélünk ugyanakkora értékről.


Mellesleg az X-ként jelölt változó az, ami rámutat a helyzetre, mivel ez az X megváltozott a fidesz alatt.

Pl. akármennyire is loptak a Gyurcsány kormány alatt, nem jutottunk el oda, hogy az orvosi kamara kimondja, hogy nem működik az egészségügy.

Vagy 8 éven át loptak a metróból, és kb. annyit sikerült zsebretenniük abból 8 év alatt, mint amennyit a fidesz egy 2 hónap alatt lezajlott vizes vb-ből tudott.

A média ilyen mértékű felvásárlása és kitömése is példa nélküli.


Szóval ha tényleg tudz érveket hozni, hogy ugyanannyit lopnak, akkor hallgatom, de az eddigiekkel nem győztél meg.

2019. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%

“Leépítették a jogállamot.”


Nagy szavak egy 25 evestől. Nyilván neked az a jogállam, ha kilövik az emberek szemét.

2022. nov. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!