Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a szavazásnak van alsó...

Ha a szavazásnak van alsó korhatára, akkor felső miért nincs?

Figyelt kérdés

Ezen én sokat gondolkodtam, hogy ha a 18 év alattiak nem szólhatnak bele a politikába, a saját jövőjükbe, akkor mondjuk teszem azt egy 80 éves, demenciában szenvedő idős ember miért szól bele? Azt értem és megértem hogy ő már "letett valamit az asztalra", ugyanakkor ezzel együtt korábban megvolt a lehetősége szavaznia, viszont jelenleg már ő sem dolgozik (és nem is fog többé), mégis beleszól azoknak az életébe akik jelenleg is dolgoznak illetve akik a jövőben az ő nyugdíjukat fogják (potenciálisan) kitermelni. És kérdem én, mivel kevesebb mondjuk adott esetben egy tájékozott, okos 16-17 éves fiatal (akinek ugye nincs joga szavazni), mint egy 80 éves, aki kritika és tájékozódás nélkül kajálja be a Sorosos, migráncsos maszlagot (mert neki meg ugye van joga szavazni)? Arról nem is beszélve, hogy mint mondtam a 16-17 éves előtt ott a jövője, az egész élete, míg a 80 éves (csúnyán hangzik de ez az igazság) máról holnapra meghalhat, nem az ő teljes életpályája az amit veszélyeztet ha egy kártékony párt kerül hatalomra, hanem a gyereke, unokája jövőjét. És az idősek sajnos hajlamosabbak rá hogy elhiggyék a hülyeséget, és tömegesen szavaznak kártékony populista pártokra, míg a fiatalok meg menekülni kényszerülnek miattuk.

Szóval ezek után azt kérdezem, ha már alsó korhatár van, fölső miért nincs? Mondjuk hogy a nyugdíjasok már ne szavazhassanak, vagy ha szavaznak is akkor is maximum mondjuk 70 évig? Nem értem mi ebben a logika.



2019. jún. 12. 18:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Akkor nem is büntethetők? Vagy azt azér ne? Felelősségteljes felnőtt ember szavazhat. A fogyatékosok például nem szavazhatna

Ez ilyen egyszerű. Bárki szavazhat jó hogy nem kezdik el szelektálni ez szavazhat ez nem

2019. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Tehát először a külhoni magyaroktól akartátok elvenni a szavazati jogot , aztán most az idősebb emberektől. Mi lesz ezután? Csak mert az a sztereotípia, hogy csak idősek szavaznak a Fideszre? Nagyon tévedsz.
2019. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan kiesne a parlamentből a DK meg az MSZP ha ez így lenne..
2019. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Kezdjük ott, hogy normális esetben a politika nem abból kellene álljon, hogy ki kinek a nyugdíját "termeli ki".


Ilyen alapon miért szól bele az, aki nem is dolgozik, vagy otthon tengeti a napjait? Sok a demenciában szenvedő 40-50 vagy akár 20-30 éves is. Pont ugyanolyan arányban bekajálják a propagandát mint aki idősebb.


Az meg, hogy márol holnapra bárki meghalhat a társadalom 100%-ra igaz.

2019. jún. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kit érdekelnek a külhoni magyarok és főleg hogy jönnek ide? És amúgy igen, nekik mi joguk van ide szavazni? Itt lakik? Itt dolgozik? Itt adózik? Itt jár a gyereke iskolába? Itt kapja az orvosi ellátást? Itt vásárol? Ja hogy egyik se? Akkor mégis mi jogon szavaz ide? Én szavazhatok a német, olasz, román, bolgár, amerikai választáson? Nem. Akkor a romániai, ukrán, szerb mi jogon szól bele a magyar politikába? Egyáltalán nem releváns hogy ő milyen származású. Az a fontos hol lakik, adózik, dolgozik. Abban az országban menjen szavazni. vagy költözzön ide és éljen itt. EU-tag Románia is, nyitva a határ, lehet jönni. Ha a Fideszt megszavazni van kedvük, akkor legyen a következményeit "élvezni" is kedvük.

És a kérdés nem erre vonatkozott.

2019. jún. 12. 19:22
 6/25 anonim ***** válasza:
59%

Nem a kérdésedre irányuló választ adok.

A szavazáson való részvétel nem csak jog, hanem egyben kötelesség is.

Ha utána lehetne nézni annak - márpedig biztosan utána lehetne nézni -, hogy a szavazásra jogosultak (18. életévét betöltött magyar állampolgár) közül hányan, és milyen életkorúak vettek részt a szavazáson, és ennek az adatnak a birtokába kerülnél, bizony nagyon meglepődnél.

A bármiféle szavazásokon általában az idősebb generáció tesz eleget a "kötelezettségének". Utólag lehet pampogni, de minek? El kell menni szavazni!

2019. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%
Ja, rohadt nagy "kötelezettség", amikor 12ezer forintnyi erzsébet utalványért vagy a 13. havi nyugdíj ígéretéért elcsoszognak szavazni...
2019. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%

"Kit érdekelnek a külhoni magyarok és főleg hogy jönnek ide? És amúgy igen, nekik mi joguk van ide szavazni? Itt lakik? Itt dolgozik? Itt adózik? Itt jár a gyereke iskolába? Itt kapja az orvosi ellátást? Itt vásárol? Ja hogy egyik se? Akkor mégis mi jogon szavaz ide?"


Minden magyar állampolgárnak joga és kötelessége elmenni szavazni. Ők is a magyar nemzethez tartoznak, papíron pedig magyar állampolgárok is egyben. Rosszabb életkörülmények között élnek rengetegen közülük, és egyáltalán nem mindegy hogy az anyaország ki áll e értük, vagy pedig sem. Ők is adóznak ugyanúgy és ők is viselik a sokkal nagyobb és sokkal rosszabb terheket is.


"Én szavazhatok a német, olasz, román, bolgár, amerikai választáson? Nem. Akkor a romániai, ukrán, szerb mi jogon szól bele a magyar politikába? Egyáltalán nem releváns hogy ő milyen származású. Az a fontos hol lakik, adózik, dolgozik. Abban az országban menjen szavazni. vagy költözzön ide és éljen itt. EU-tag Románia is, nyitva a határ, lehet jönni. Ha a Fideszt megszavazni van kedvük, akkor legyen a következményeit "élvezni" is kedvük."


Azért nem szavazhatsz, mivek te nem vagy külhoni német, olasz, román, bolgár, amerikai. De ha külhoni román lennél, ugyanúgy szavazhatnál te is, hogy ki legyen Romániában az elnök.


"Azért nem szavazhatsz

És a kérdés nem erre vonatkozott."


Te azoknak a szavazatát törölnéd el, akik a sztereotípia szerint a Fideszre szavaznak.

2019. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem, én azok szavazatát törölném el, akik úgy szavaznak hogy utána nem ők isszák meg a levét. Lehet hogy adóznak, csak nem itthon és nem annyit mint itthon. Az egészségügy, oktatás, közélet állapotait sem ők sínylik meg. Durva hogy valaki nem az alapján látja jogosnak a szavazatot, hogy adott ember hol lakik, dolgozik, adózik, jár a kórházba, hanem az alapján hogy neki milyen nemzetiségűek a felmenői.

Ja, egyesnek mondom, ha már felhozta a büntethetőséget: 16 éves személy már büntethető itthon, viszont nem szavazhat. Szóval ez a költői kérdés kicsit öngól volt.

2019. jún. 12. 19:39
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

"Nem, én azok szavazatát törölném el, akik úgy szavaznak hogy utána nem ők isszák meg a levét."


Az mit jelent hogy nem isszák meg a levét? 100x rosszabb körülmények között élnek magyarok, és még az is rárak egy lapáttal hogy el is nyomják őket. Ha az anyaország nem áll ki értük ők elvesznek.

2019. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!