Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is tiszta szégyen,...

Szerintetek is tiszta szégyen, hogy Anton Szandor LaVey-ről vagy Alex Sandersről nem neveztek el közterületet Budapesten, míg II. János Pálról meg igen?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2019. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Miért kellene róluk közterületet elnevezni?
2019. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Aha, egy sátánista és egy pogány banda alapítói megmondták a tutit az élet dolgairól, wow...
2019. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ellenben a fentebb említett 2 úriember vallásALAPÍTÓ volt, és azok legalább megmondták a frankót az élet nagy dolgairól."


Pont ezért nem neveznek el, mert sokan nem is tudják, hogy milyen vallásokról beszélsz, kik voltak.

2019. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem többen tudják, kik voltak, mint mondjuk egy Fiáth János, Kuny Domokos, Komor Marcell vagy Cházár András... merthogy róluk ténylegesen neveztek is el valamit... úgyhogy ez nem túl jó érv.
2019. jún. 16. 17:28
 6/15 A kérdező kommentje:
#4 Hát, én mindenesetre közelebb érzem őket magamhoz, mint a katolikus bandát, maradjunk annyiban.
2019. jún. 16. 17:31
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem többen tudják, kik voltak, mint mondjuk egy Fiáth János, Kuny Domokos, Komor Marcell vagy Cházár András... merthogy róluk ténylegesen neveztek is el valamit"

Akkor miért nem róluk szólt a kérdésed? Hogy belerúghass egyet a katolikusokba...

2019. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én senkibe nem akarok belerúgni, a vallás legyen mindenki magánügye, a kérdést ezért sem a vallás topikba írtam.

Én pusztán azt tartom bitang rossz eljárásnak, hogy egy olyan személyről nevezzünk el egy teret, akiről egyszerűen nem kellene, mert nem adott semmit az országnak. Értsd, nem volt tudós, művész, felfedező, nagy hatású és pozitív megítélésű politikus stb. Ergo nem tett semmi olyat, amiből a magyarok vagy akár az egész emberiség profitálni tudott, vagy hogy fogalmazzak... Szerintem érthető. De ha már egy pápáról lehet, akkor egy sátánista, okkult, pogány stb. vezetőről is. Vagy akkor egyikről se!

2019. jún. 16. 17:57
 9/15 anonim ***** válasza:
12%

Mert a fityisz meg akar szűntetni mindent, ami az embert a kommunista időkre emlékezteti.


Ezért lett átnevezve a Moszkva tér, a Lágymányosi híd, a Roosevelt tér.


Mondjuk mindegyiket nehezményezték.


Az tény, a Stadionokat átnevezni Puskás Ferenc Stadion-ra, belefér. Puskás megérdemli.

A Gyáli út fradistadion melletti felét átnevezni Albert Flórián útra, belefér, megérdemli.


De a Moszkva tér átnevezéséért az oroszok szólóztak. A Lágymányosi átnevezését senki nem preferálta, és a papíron és táblákon átnevezés ellenére is mindenki úgy nevezi, még a fiatalok is.

A Roosevelt tér átnevezése miatt Roosevelt unokája írt egy közvetlen levelet Tarlósnak, hogy kifejezze nem tetszését és a magyar tisztelettudóságában való csalódottságát.


A sort pedig lehetne folytatni.


Egyszerűen azért, mert mind régen az mdf-szdsz-mszp, mind ma a fityisz, megpróbálnak eltűntetni minden olyat, ami az embereket arra a korszakra emlékeztette, ahol még ha alacsony/keletiblokkos színvonalon is, de stabilan meg lehetett élni.


K. N.

2019. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Újra olvasva kiváltképpen szórakoztató II. János Pál pápáról leírt maszlag. Már csak azért is megérdemli a közterület elnevezést, mert nem mondott le.
2019. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!