Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne elérni azt,...

Hogyan lehetne elérni azt, hogy Székesfehérvár történelmi belvárosa teljesen autómentes zóna legyen?

Figyelt kérdés

Sok turista elindul a Romkerttől, megnézi a Városház teret, és aztán végig sétál a Fő utcán. Ezek autómentes helyek, de én úgy gondolom, hogy Fehérvár - egyébként viszonylag kicsi - belvárosának különlegességét épp a pici, szűk mellékutcák és közök adják. Sok turistától is ezt hallom, hogy számukra ez volt igazán érdekes, hogy sok kis eldugottabb, de annál hangulatosabb utcácska van itt. Azonban ezekben az utcákban végig parkolnak az autók, és a város talán legszebb terén, a belváros sarkán lévő Szent István téren is. Szóval mit lát itt az ember? Gyönyörű barokk házakat, épületeket és kocsisort. Merthogy majd minden ház előtt parkol egy.


Közemberként lehet tenni valamit ez ügyben?



2019. jún. 17. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a mostani helyzet teljesen megfelel.
2019. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

De van egy ötletem: várd meg, amíg Cser-Palkovics nyílt napot tart a Facebookon, és vesd fel. Legalább szerzel néhány facepalm pillanatot neki.

Ennél sokkal nagyobb problémák vannak a városban. Például hogy mikor tűnik el a buszpályaudvar elől a murvás parkolónak nevezett infernális förmedvény. Arra kellene végre ráhajtani.

2019. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ország összes városában ez a jellemző sajnos, mert elterjedt az a súlyos téveszme, hogy a belvárosi lakásokhoz alanyi jogon jár egy utcai parkolóhely ingyen és bérmentve. Pesten is a kerületi önkormányzatok agyba főbe osztogatják a helyi lakosoknak a parkolómatricákat. És hiába veted fel a polgármesternek, hogy az értékes belvárosi négyzetmétereket ne parkolóként használjuk már, nem fog csinálni semmit, mert nem akarja magára haragítani a sok prolit. És itt akkor előjön egy másik probléma is, aminek már történelmi okai vannak: nevesül az, hogy a belvárosok hagyományos lakóközönsége elprolisodott a szocializmus alatt, és az "új" lakók pont leszarják az olyan "hülyeségeket", hogy városkép és hasonlók. Egyébként egy Székesfehérvár méretű városnak szerintem egy nagyobb parkolóház elég lenne, hogy kiszolgálja a belvárosi lakókat és a turistákat, csak azzal meg megint az lenne a baj, hogy fenn kell tartani, ami nem lenne ingyen, illetve menne a hőbörgés, hogy én a kapum előtt akarok megállni, mert nehogymár sétálni kelljen kétszáz métert.
2019. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!