Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar emberek, mindent elvárnak hogy a fenekük alá legyen téve, ha pedig nincs így akkor azért csak és kizárólag a kormányt lehet okolni?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom hogy minden annyira egyszerű, minden annyira könnyű. De relatíve sokkal jobban meglehet élni itt Magyarországon mint ezelőtt tíz éve. Nagyon sokan elfelejtették már, hogy hogyan is éltünk 10 évvel ezelőtt, mivel nagyon elkényelmesedett a társadalom. Ezért nem akar semmiért sem megdolgozni, és ezért várja a kormánytól a segítséget! Ezért mondom sokszor, hogy elkélne még egy vállság, vagy egy igazi diktatúra (nagyon divatos lett ez a szó de alaptalanul). Akkor az emberek talán megtanulnának a saját lábukon járni, és nem csak a kormánytól várni a hogy a szádba tegye a kenyeret. Persze kimehetsz külföldre, de ott meg más problémákba ütközhetsz, amelyekbe nem akarok bele menni, és akkor rájössz hogy ott sincs kolbászból a kerítés! Nekem a gyerekkori ismerőseim nagy része ki ment külföldre, itt hagyta ezt az országot, de még is több mint a fele már vissza jött ebbe az országba amit itt hagyott! Miért? Azért mert rájöttek hogy kint se könnyebb, és ott is meg kell dolgozni mindenért. Nem kellene folyamatosan elégedetlenkedni, hanem a jót értékelni és a saját kezünkbe venni a dolgokat. Miért nem lehet ilyen a magyar társadalom? Miért kell mindenhez úgy hozzá állni, hogy a pohár félig üres? Miért nem lehet azt mondani, hogy bizony félig tele van?

2019. jún. 21. 22:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

10 éve a sürgőssegin 1 óra alatt sorra lehehetett kerülni. Manapság ha ott halsz meg a folyosón 10 óra várakozás után az sem izgat senkit.

A haziorvoshoz lehetett időpontot kérni. Ma már ilyen sincs és végig kell várni 3 órát hogy bejuss.

A gyerek orvos heti 2x rendel és csak 2 órat. Tehát ha be akarod jutattni a gyereked,akkor rendelés előtt már másfél órával ott kell toporognod sorbaállni különben nem jut orvoshoz.

Tenyleg sokkal fa szább lett.

2019. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
46%

"A haziorvoshoz lehetett időpontot kérni. Ma már ilyen sincs és végig kell várni 3 órát hogy bejuss."

Felénk simán lehet kérni időpontot.

2019. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
16%
Mert a magyarnak soha semmi se jó! Ezért kéne már végre lezárni a határokat és kemény diktatúrát bevezetni hogy megtanulják! Mennek ki külföldre aztán sírva jönnek vissza mikor meglátják hogy 15 ezer forint egy fél kiló kenyér. Egy holodomor kéne a magyaroknak, az ukránoknak is jót tett. Megtanulták becsülni a kicsit is.
2019. jún. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"10 éve a sürgőssegin 1 óra alatt sorra lehehetett kerülni. Manapság ha ott halsz meg a folyosón 10 óra várakozás után az sem izgat senkit."


Unoka hugom 10 éve ápolóként dolgozott, megalázó fizetésekért. Ma már hozzá méltó fizetéssel végzi ezt a munkát, amióta a Fidesz hatalomra került. Én egyébként egyszer se vártam egy óránál többet!

2019. jún. 21. 22:49
 5/30 anonim ***** válasza:
85%

#2

Felénk is.

2019. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
74%
Igazi diktatúra?Benne vagyok,de először téged lövünk bele egy meszes gödörbe.
2019. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%

'Egy holodomor kéne a magyaroknak, az ukránoknak is jót tett. Megtanulták becsülni a kicsit is.'

Ezt meséld már be az ukránoknak is. Feltéve, ha nem vernek közben agyba-főbe.

2019. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
43%
Nem csak a kormányt szokták okolni, hanem az adott szolgáltatót, szakembert, stb.-t de önmagukba belenéznének, azt sosem teszik. Valahogy olyan, hogy sokak élvezik a feszkót, a másik b×ását.
2019. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

"Nagyon sokan elfelejtették már, hogy hogyan is éltünk 10 évvel ezelőtt, mivel nagyon elkényelmesedett a társadalom. Ezért nem akar semmiért sem megdolgozni, és ezért várja a kormánytól a segítséget!"


Ez nem az elmúlt 10 év öröksége, hanem a Kádár-rendszeré. Állam adott munkát, lakást, üdülést, stb, minden az államon keresztül történt mivel nem nagyon létezett magánszektor. Aki nem volt az állam ellen, azon az állam segített.


"Persze kimehetsz külföldre, de ott meg más problémákba ütközhetsz, amelyekbe nem akarok bele menni, és akkor rájössz hogy ott sincs kolbászból a kerítés!"


Én nekem volt szerencsém több országban is kint élni és szerintem eléggé hiszékenynek kell lenned, hogy azt gondold kolbászból van a kerítés.


Viszont sokkal jobb a társadalom és én pont ez elől menekülök elsődlegesen. Politika van, de nincsen az nagy ellenségeskedés, mint itthon, hogy már Országgyűlésen és helyi vezetésen kívül leüljenek vitázni egymással a politikusok.


"Unoka hugom 10 éve ápolóként dolgozott, megalázó fizetésekért. Ma már hozzá méltó fizetéssel végzi ezt a munkát, amióta a Fidesz hatalomra került. Én egyébként egyszer se vártam egy óránál többet!"


Könnyű úgy a helyzet, ha jó városba születsz. Én egri vagyok itt nőttem fel és törzsvendég voltam a kórház sürgősségi osztályán, annak a Markhot Ferenc Kórháznak, amelyről már 1980-ban kabaréjelenet szólt. Gyerekként, fiatalként többször várakoztam 1 óránál többet a Gyurcsány-kormány, Bajnai-kormány, második Orbán-kormány alatt. 3-4 éve apám 6 órát várakozott egy varrat szedésre, majd a körülbelül a fele benne maradt itthon húzta ki magának.


Múltkor vizeletmintát kellett vinni leadásra ugyanott ahol a vérvételt is végzik. A minta leadás háromnegyed órába telt, mert az új szuper rendszernél ugyanazzal a sorszámmal lehet leadni, mint a vérvételre menni, emiatt végig kellett várni még a kb. 30 embert hívtak az adminisztrációhoz, ami 50 percbe telt.


Szóval lehet itt ilyen meg olyan nagy számokat mondani, hogy béremelés, meg ennyivel több jut a egészségügyre, amíg nincs jól megszervezve addig csak nyeli a pénzt. Nem véletlen, hogy hónapról hónapra milliárdos összeggel nő a kórházak adósságállományuk.


Ez a szervezetlenség ugyanúgy jelen van a magánszektorban.

2019. jún. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

"Ma már hozzá méltó fizetéssel végzi ezt a munkát, amióta a Fidesz hatalomra került."


Na ez örömteli hír, akkor talán a Fidesz szánhatna pénzt az tanárok fizetésére is, hiszen kezdő pedagógus alapbére nettó 129 675 ezer forint vagy 134 995 ezer forint, a végzettség függvényében. Garantált bérminimumot adni szerintem ugyanolyan megalázó egy tanárnál, mint egy ápolónál.

2019. jún. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!