Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum újra kiárusítaná...

A Momentum újra kiárusítaná az országot a külföldi nagytőkének, ahogy korábban az MSZP-SZDSZ tette?

Figyelt kérdés

Cseh Katalin kijelentette,hogy ami állami,az rossz és privatizáljuk a vasutat.

A Momentum egy Facebook posztban megint a "vasút liberalizációja" mellett foglalt állást.

Korábban az MSZP-SZDSZ privatizálta az egész országot,de a Fidesz ennek nagyrészét szerencsére visszavásárolta.

De úgy látszik a Momentum folytatná az SZDSZ korábbi neoliberális ámokfutását?



2019. jún. 23. 18:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

...visszavásárolta és saját oligarchái és strómanjai bocsánat a magyar nagytőkések részére adta tovább.

Hát én inkább dolgozok egy multinak mint egy magyar nagytőkésnek.

2019. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
ööö miért... van valami ami állami és működik? Egészségügy? Posta? Vasút?
2019. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szerintem jobb az,ha legalább magyarok kezében van a köztulajdon,mint hogy az országból kivigyék a közvagyont.

Mellesleg ha privatizálnák a vasutat,attól miért is lenne olcsóbb?Ez egy újabb gazdagokat támogató neoliberális intézkedés.Ezért nem lesz leváltva a Fidesz soha,bár ha ilyen új SZDSZ szerű párt az alternatíva,akkor inkább maradjon is a Fidesz

2019. jún. 23. 18:18
 4/18 A kérdező kommentje:

Nincs semmi kifogásom a posta és a vasút ellen.A vasút olcsó és nekem teljesen megfelelő.

Az egészségügy lehetne jobb is,de ha privatizálnák az csak azt jelentené,hogy akinek nincs pénze,az nem veheti igénybe.

Nem a privatizáció a megoldás.

2019. jún. 23. 18:19
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Annyira jó, hogy a múltkor már rácsodálkozott a kedves kérdező arra, amikor elmondtuk neki, hogy a privatizált egészségügy nem azt jelenti, hogy csak látják el, aki pénzes.


Végülis kellett néhány nap, hogy újra előjöjjön a hülyeségeivel...


Mellesleg nem azt mondta Cseh, hogy a MÁV-ot privatizálni kell.


Azt tudod, kedves kérdező, hogy mi történt a drágán elérhető repüléssel, miután felszabadították az EU piacát?

Hány helyre lehet ma Pestről eljutni és mennyiért?


Nem azt mondom, hogy ugyanez a vasútra is igaz egy az egyben, de azért látszik, hogy nem feltétlen ördögtől való a liberalizálás.

2019. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

"Nincs semmi kifogásom a posta és a vasút ellen.A vasút olcsó és nekem teljesen megfelelő."

Valószínűleg mert még nem jártál külföldön és nem láttad, hogy ott milyen a vasút. Bár gondolom neked a trabi, meg a wartburg is megfelelő.


"Az egészségügy lehetne jobb is,de ha privatizálnák az csak azt jelentené,hogy akinek nincs pénze,az nem veheti igénybe."

Az egészségügy az összeomlás határán táncol évek óta. Minden ország ahol privát eü van fenntart egy minimálszolgáltatást azoknak aki nem tudnak fizetni és megjegyezem ez a minimálszolgáltatás is SOKKAL jobb mint a jelenlegi eü. Persze az ingyenélőknek sokkal jobb ha mások tartják fenn a rendszert ők meg csak rácsatlakoznak az állami csöcsre.

2019. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%

Momentum az új SZDSZ


Remélem nem lesz ilyen forgatókönyv amiben a DK és Momentum összeáll kormányra. Ugyanaz lenne mint az MSZP-SZDSZ, 2 éven belül tönkre vágnák az országot..

2019. jún. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Külföldön sincs privatizálva a vasút.

Múltkor mentem Pestre vonattal,nem láttam benne semmi kifogást.

2019. jún. 23. 18:38
 9/18 A kérdező kommentje:

#7

Hát én simán kinézem belőlük,hogy a DK-Momentum összeáll és megkapjuk a 2006-2010-es MSZP-SZDSZ-t.

2019. jún. 23. 18:40
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

Amiről Cseh beszélt az a személyszállítás LIBERALIZÁLÁSA.

És nem a privatizáció.

Egyébként ez már folyik elvileg, lásd egy 4 évvel ezelőtti cikk:


[link]

2019. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!