Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Ratkó-korszak ennyire...

A Ratkó-korszak ennyire félresikerült generációt termelt ki?

Figyelt kérdés

Munkámból adódóan rengeteg emberrel találkozom, és azt tapasztaltam, hogy a szoc.komm. rendszer öntötte ki magából a prolikat.

Mi az oka ennek?



2019. jún. 27. 06:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
igénytelenségre nevelték akkoriban az embereket, engem konkrétan megszólt öregapám amiért naponta fürdök
2019. jún. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek az előző válaszolóval. Egyszerűen igénytelenségre voltak nevelve. Illetve arra, hogy ők a munkás kisemberek.

Én továbbtanultam, úgy gondolom viszonylag sikeresnek nevezhetem magamat. A saját anyám meg a mai napig leszól, hogy én egy "irodai dolgozó" vagyok, nem értek semmihez. Mert ő egy igazi üzemi munkás. Meg, hogy én nem dolgoztam 3 műszakban soha, nem is tudom mi az a munka. Megjegyzem, ő világ életében olyan munkát végzett, ahol agyra konkrétan nem volt szükség. Nem lehetett jól, vagy rosszul csinálni. Csak egy mozdulatot kellett egy hülyebiztos gép mellett végezni 8 órán át.

Számukra nem az volt a lényeg, hogy jól keress, megfelelő munkakörülmények között, és normális életszínvonalon élj.

Az volt az "igazi munkás" aki 3 műszakban létminimumért hozta a darabszámot.


Mindent az államtól vártak. Az, hogy tegyenek a saját sorsukért szóba sem jöhetett.

2019. jún. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Ez jó kérdés lesz, majd visszanézek röhögni dél körül, addigra olyan kitalált sztorik lesznek, hogy csuda. Már az első kettő válasz se semmi, meg maga a kérdés sem, me' mindenki proli, aki akkor született, mindenki. :-DDDDDd


Elképzelem a kérdést 2050-ben:

"A rendszerváltás időszaka ennyire félresikerült generációt termelt ki?


Munkámból adódóan rengeteg emberrel találkozom, és azt tapasztaltam, hogy a neo.lib rendszer öntötte ki magából a prolikat.


Mi az oka ennek?"

2019. jún. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Igen, állandóan sírnak hogy nekik mennyire rossz, de közben semmit nem akarnak tenni ellene. Pont a ratkó korosztály a rosszindulató, kötekedős, bunkó korosztály.
2019. jún. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Aki naponta fürdik ütni kéne agyon szívlapáttal.
2019. jún. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Számoljál már, jógyerek, 70 körüliek, már akik megérték, mit vársz tőlük?! Te milyen leszel annyi idősen a fiatalok szemében?!
2019. jún. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

Igen, mert megszokták, hogy megold mindent az állam, könnyű ám ezt megszokni.. meg amúgy az egy igazságtalan korszak volt, fenntarthatatlan ám ál-létbiztonság volt. Most is szinte ez van, kormányunk megvéd a migránsoktól, ehhez az kell, hogy tűrj, de legalább nem leszel megszexuálva , most az ember luka van megóvva, nem a költségvetése :/. Persze papíron, ez a kommunikáció.


Másik oldalt meg, van a nyugat , ott meg nézd, vannak a veterán katonák, nekik milyen tré lehet, hogy azért harcoltak, hogy most a nemi átalakítást elfogadják, meg Petit ne tartsák vissza, hogy Petra legyen, és nem a pszichéjét vizsgálják hanem tesznek neki még egy lukat, nekik rosszabb..

2019. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Igen, a Ratkó-korszak előtt pedig mégilyenebbek voltak.
2019. jún. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

A ratkó korszak 76-78-ban volt. A maiak úgy 40+ évesek. Mit tudunk róluk ? T9bségük baloldali törzsszavazó. Miért?

Mert gyermekkorukban még a kommunizmusban szocializálódtak. Még voltak úttörők, kiszdobosok



Gyermekként megízlelték az ingyenens SZOT üdülést. Amikor egy hétre elmehettek a balcsira kiszabadulva a kulcsos lakótelepi lődőrgésből. Egész életükben a gondoskodó államot keresik.

2019. jún. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pupusz ***** válasza:
100%
Ratkó korszak: 1950-1956. A Ratkó unokák általi demográfiai csúcs 1975-76. Arra szocializálódtak, ahhoz alkalmazkodtak, ami akkor volt. Az ember egyre nehezebben alkalmazkodik, ahogy idősödik. Ez velünk és mindenkivel hasonlóképpen lesz.
2019. jún. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!