Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tarlósnak 9 év alatt miért...

Tarlósnak 9 év alatt miért nem sikerült legalább egy napra tisztává tennie Budapestet?

Figyelt kérdés

Reggel hatkor már söpörni kellene a szemetet, eltakarítani az ürüléket, és ezeket a műveleteket 2-3 óránként meg kellene ismételni.


A turisták által látogatott területeken pedig óránként kellene elvégezni a takarítást.


2019. jún. 27. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Mert nem akarta.
2019. jún. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Honnan szerzel embert rá?
2019. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy város patyolattisztasága általában nem a városvezetés hozzáállásán, hanem az abban lakók mentalitásán múlik.


Meg lehet nézni egy svájci vagy egy német és egy angliai város közötti különbséget. Döbbenetes lesz.

2019. jún. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

3:

Sokáig én is így gondoltam. Aztán jártam Zürichben, ami épp annyira mocskos, szemetes, mint Budapest, ezzel szemben Bern tényleg patyolattiszta, Genf meg a kettő között van valahol. Jártam Londonban meg Rómában is, ami rosszabb Budapestnél, meg Osloban, ami (mondjuk nem annyira) nagyváros létére kimondottan tiszta.


Igazából tapasztalataim alapján a legtöbb nagyváros mocskos, a kisvárosok tudnak tiszták lenni. Viszont azon nagyvárosok belvárosai, amik nappal mégis tiszták, úgy tudnak azok lenni, hogy minden hajnalban komolyan takarítják az utcákat. Este ugyanolyan bulik vannak, mint Pesten, ugyanúgy sokan az utcára hánynak, szemetelnek, viszont reggelre az emberek ebből már semmit sem látnak.

2019. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

Szegény Tarlós, ha reggel 6-kor elkezdi söpörni, estig az utca végéig sem jut...

Vagy van egy civilizált lakosság, és akkor tiszta lesz a város. Vagy nincs, és akkor a világ összes pénze és munkaereje is kevés ahhoz, hogy egy kétmilliós város akár csak egy napig is tiszta legyen.

2019. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
#4 Kivárosra és nagyvárosra ugyanúgy érvényes a megfigyelésem. Persze a nagyvárosokban nehezebb fentartani a tisztaságot, de eleve vegyesebb a lakosság is általában.
2019. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6:

Kisvárosban nincs akkora éjszakai élet, eleve kevesebb a közösségi tér, ezért hasonló lakosság összetétel esetén is tisztább.


Én nem mondtam, hogy a lakosságon egyáltalán nem múlik, de egy nagyvaros belvárosában alapvetően nem ez határozza meg, mert ott eleve sokféle ember megfordul, és nem csak akik ott laknak, sokan buliznak arrafelé illetve megjelennek mindenféle alja emberek is. Az, hogy mégis nagy eltérés van egyes nagyvárosok belvárosai között inkabb vezethető vissza a takarításra, hogy van-e egyáltalán.

2019. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Akkor ezt a kérdést másképpen látjuk. Ennyi.
2019. jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Eemútnyócév, Soros, brükszleksz, migráncsok, bukottbalódal. Ennyi indok elég is, ezzel mindent meg lehet magyarázni.
2019. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!