Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lesz még téma a Kádár...

Meddig lesz még téma a Kádár rendszer visszasírása?

Figyelt kérdés

2019ben még mindig hallom az idősebb korosztálytól, hogy "bezzeg a kádár rendszerben"

"Volt munka" "Meg lehetett élni"

Miért vágyakoznak ennyire vissza?

Aki megvolt magával a rendszerrel elégedve az egy gazdasági analfabéta nem? Gondolok itt arra, hogy hitelből volt a kvázi "jólét" fedezve.



2019. jún. 29. 15:39
1 2 3 4
 1/38 meszike91 ***** válasza:
55%
Amíg ki nem pusztulnak.
2019. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
25%

A Kádár rendszer összehasonlíthatatlanabbul jobb, demokratikusabb, és következetesebb volt mint eddig bármelyik azóta!

Demokratikusabb? IGEN!

2019. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Ja, csak akkora hiteleket vett fel az ország, hogy a következő generációk rokkantak majdnem bele.
2019. jún. 29. 15:44
 4/38 anonim ***** válasza:
57%
Még körülbelül 10-20 év és talán megszűnik, a DK és MSZP-vel együttesen.
2019. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
56%

Nem éltél benne, nem tudhatod milyen volt.

A kisembereknek, vagy is nagy többségnek jobb, biztonságosabb volt. Legalább is, ez az érzés megvolt az emberek nagy többségében. Az más kérdés, mennyi kölcsön kellett és abból, azért hogy engedélyezték a kölcsönt, mennyi ment a /nagytestvérnek/.

Nézőpont kérdése. Én, csöves voltam fiatalon abban a rendszerben, de mikor családot alapítottam, 5 év alatt a nulláról építettem házat, minimális kölcsönnel. Az én gyerekeim, már családot sem fognak alapítani, mert azt mondják mire???

2019. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
40%
Akkoriban még szabadság volt és nem hitelekből meg államkötvényekből élt az ország, megtermelte amire szüksége volt. Szóval ha nem lennél ennyire analfabéta még te is visszasírnád.
2019. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
46%
Főleg azért hogy nem voltunk szarrá adósítva mint most.
2019. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
83%

Ha válaszolsz is minek írsz ki kérdést?


Miért vágyakoznak ennyire vissza?


"Volt munka" "Meg lehetett élni"

2019. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
84%

Igazból a fiatalságukat sírják vissza.

A rendszer az úgymond "kisembernek" kedvezett. Biztonságérzetet teremtett. Holott ez nem teljesen volt valós, mivel ezért cserébe eladósították az országot (IMF hitel)

Ez a "volt munka" kissé demagóg szerintem. Egyrészt volt, mert az állam biztosította mindenkinek. Ez sok esetben úgy nézett ki, hogy egy 5 emberes munkát inkább végeztek 8-an, csak legyen munkája a másik 3-nak is. Tudom, mert a saját szememmel láttam több külöboző területen is ezt. Másrészt ma is van munka, aki azt állítja, hogy régen több lehetőség volt, az hazudik.


A rendszernek egy óriási előnye volt viszont. Nem voltak ekkora társadalmi különbségek. Nem történt meg olyasmi, hogy valaki a 35 milliós X6-os terepjáróval kerülgette a hajléktalanokat. Sokkal kiegyensúlyozottabb volt a társadalom.

2019. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
35%
Meg nem volt ennyi brokiképű kapitalista.
2019. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!