Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a szocializmusban párttag...

Aki a szocializmusban párttag volt, MSZMP -kommunista- párttag, az mivel járt? Mit kellett csinálni a párttagoknak?

Figyelt kérdés

Amit eddig tudok, az a következő:

Tagdíjat kellett fizetni, a fizetés 10 %-át. (Az kb.olyan összeg, mint az egyházi adó volt régen.)

Nem járhattak templomba, engedélyt kellett kérni, ha családi eseményre templomba akartak menni, pl. temetésre, esküvőre.

2 régi párttag ajánlotta az új párttagot.

A vezetői állásokat csak párttagok tölthették be.

Piros tagkönyvük volt, és bélyeget kellett bele ragasztani. Valahogy úgy, mint a szakszervezeti tagkönyvbe, gondolom.



2019. jún. 29. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Aki a szocializmusban párttag volt, MSZMP -kommunista- párttag, az mivel járt?


Az átlag nem tudom, hogy mivel, szerintem ami éppen akadt. A párttitkárok és tsz vezetők Volgával. :)


Mit kellett csinálni a párttagoknak?


Szorgalmasan bólogatni. :)

2019. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Bólogatás közben azért a nyelvük is kilógott a szájukból és vadul nyaltak is egyben.
2019. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Úgy, mint most te a fideszes feletteseidét, igaz ketteske? :)
2019. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%

Pontosan,csak én nem kaptam és nem is kapok semmit érte.

Csak négy évente leadom a szavazatomat.

2019. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 80-as évektől már a legtöbben csak azért lettek párttagok,mert a munkahelyen elvárták tőlük. De nem kellett feltétlenül párttagnak lenni, hogy vezető beosztásba kerüljön valaki. Pl. sok kórházigazgató, vagy egyetemi tanár sem vlt párttag. Templomba is bemehettek minden gond nélkül, csak nem lehettek vallásosak.
2019. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5.

Kösz. Viszont az iskolaigazgatókat a pártházból nevezték ki még akkor is, azt tudom.

Hol-honnan nevezték ki a kórházigazgatókat? Eü. minisztérium?

2019. jún. 30. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!