Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen a fiatalok pénzügyi...

Milyen a fiatalok pénzügyi kultúrája?

Figyelt kérdés

Szerintem borzalmas.

Mindenből a legdrágább, a prémium, a státuszszimbólum kell nekik.


Szerintem szorosan összefügg ez azzal, hogy különköltözésre már nincs pénzük. Mamahoteleznek 30+ éves korukig.

Ez pedig öregedő társadalmat szül,tehát ez társadalmi probléma is.



2019. júl. 3. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Öregek sem különben, sok nyugger a kocsmában veri el minden pénzét. De a középkorúak is görcsösen hitelre minél drágább autót akarnak venni.
2019. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Szerintem borzalmas. De nem csak a fiataloké. Sokan egész jól keresnek és hó végén 1000 forintos problémáik vannak. Egészen hihetetlen. Legtöbb ember nem myugszik míg egy forint is van a zsebében.
2019. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

A jövedelmüket 33,5% os adó terheli a kiadásukat 27%


Minden megkeresett 100 forintból 51,5% az államé.

Amíg a fiatalokat agyonnyomják giga adóterhekkel nem kéne csodálkozni hogy 10 megkérdezett tanulóból 7-8 külföldön képzeli el a jövőjét.

2019. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem szorosan összefügg ez azzal, hogy különköltözésre már nincs pénzük. Mamahoteleznek 30+ éves korukig."


Legjobban viszont azzal van összefüggésben, hogy otthon mit láttak. Mivel iskolában nem oktatják, ezért máshonnan nem igazán tudnak példát meríteni.

2019. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

23 évesen több pénzem van félretéve, mint a szüleimnek, 18 éves korom óta külön élek. Hozzáteszem, úgy van több pénzem, hogy ők anno 20 évesen a nagyszüleimtől ingyen lakást kaptak és soha semmi hitelt, albérletet nem kellett fizetniük, nem úgy, mint nekem.

Ennek az ellentétére is van példa természetesen, nem kell messzire mennem, a gyermekkori barátnőm pont az ellenpélda.

A tárgyak utáni vágyakozást egyébként a szüleink, nagyszüleink által létrehozott és fenntartott fogyasztói társadalom kondicionálta belénk, nem ártana kicsit holisztikusabb szemlélettel közelítened a világ fel.

Amúgy szerintem te az ügyeletes fiatalgyűlölő vagy, időről-időről közhelyekkel teletűzdelt kérdéseket kapunk tőled ebben a témakörben.

2019. júl. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Melyik generáció is volt, aki felvette ész nélkül a svájci frank alapú hiteleket? Ember, akkor még a Bravo magazinból vágtam ki a legnyálasabb fiúbandákról a képeket a naplómba és az volt a legnagyobb problémám hogyan hamisítsam anyám aláírását az ellenőrzőmben és hogyan könyörögjek ki egy hörcsögöt.
2019. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Molyember ***** válasza:
72%
Bocsánat, de előző! Végül lett hörcsögöd?
2019. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem, de csincsillám igen. :)
2019. júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Ha 32 évesen még fiatalnak számítok, semmiből sem veszünk drágát, én évi kb. 2 millió Ft-ot teszek félre a fizetésemből, feleségem kb. 1-et, de évente ennél többel növekszik egy olyan lakás ára, amiben gyereket vállalnánk. Szóval igen, bizony ilyen a pénzügyi kultúránk...
2019. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
#3 az elrejtett dolgot is nézd, a szuperbruttót (a munkáltató is adózik abból amit rád szán, és oda is adhatna, de nem teheti, mert az állam azt is csapolja). És a különadókat. Úgy már 70% körüli az elvonás
2019. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!