Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szegediek, Szeged környékiek:...

Szegediek, Szeged környékiek: jogos Szíjjártó szegedi városvezetést illető kritikája, vagy hanta?

Figyelt kérdés

„(...) fontos szempont a helyi önkormányzatok beruházásösztönző hozzáállása, aminek Szeged hosszabb ideje híján van. Szeretném, ha a városvezetés nyitottabb lenne az együttműködésre, hiszen Szegednek minden adottsága megvan ahhoz, hogy nagyvállalatok munkahelyteremtő beruházásokat hozzanak ide.”

( [link] )



2019. júl. 10. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Én szegedi vagyok, ez csak ócska fidesz-propaganda, Botka jól vezeti a várost apróbb hibái ellenére is

Szíjjártó pedig nem "nyitottabb" városvezetést szeretne, hanem ugyanolyan Orbán-nyaló fideszest mint amilyen a legtöbb városban van

2019. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén, most jönnek a választások, szerinted?

Egyébként, még fideszes szemmel is hazugság a nyilatkozata, hiszen korábban maga Orbán volt lent Szegeden, ahol Botkával tanácskozott különböző fejlesztések, beruházások ügyében.

2019. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5%

#2

Csakhogy az a tanácskozás arról szólt, hogy az állam miben tudja segíteni a várost, milyen beruházási lehetőségek, tervek lesznek az állam által a városnak felkínálva. A nyilatkozat meg a helyi szintű vállalkozást támogató - vagy éppen nem támogató - vezetésről szólt. A kettőnek nem sok köze van egymáshoz.

Mintha velem beszélne a főnököm arról, hogy miképpen tudná segíteni a továbbképzési terveimet, majd a szomszéd nehezményezné, hogy otthon én nem engedem továbbtanulni a gyerekemet. A kettőnek nincs köze egymáshoz és vagy igaz vagy nem.

2019. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Ennyi erővel a debreceni és a győri városvezetést is lehetne kritizálni...ja de azokat nem fogják mert fideszesek. Hibák mindenhol vannak. Itt az a kérdés hogy összeségében jó irányba megy-e a város..szerintem mindhárom város jó iranyba megy.
2019. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy Botka nem akar Szegedből ipari várost csinálni, de alacsony a munkanélküliség és külsőre rendben van a város.
2019. júl. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%

#1 Botka jól vezeti a várost? Jó vicc..


Mercedes gyár is ide jött volna régen, csak éppen Botka megfúrta a dolgot mert nem kapott zsebbe pénzt , azóta Kecskeméten 2x-es fizetések vannak.


Sehova nem fejlődött a város Botka alatt.. ideje lenne olyan polgármester aki nem csak azt nézi, hogy ki fizet neki jattot azért ha elfogadtat valamit hanem a város érdekeit is nézi..

2019. júl. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

A Fidesz minden nagyobb városból rabszolgatelepet csinálna, nekik az a "munkahelyteremtő beruházás", ha valami vastagon adózó multi idehozza a szerelősorait ami mellett minimálbérért 12 órázhat a paraszt a szalagnál. Olyan beruházásokat véletlenül se támogat amik az embereket normális bérszínvonalon tartanák.

Amúgy nem vagyok szegedi, de annyiban hasonló vagyok hogy (szerencsére) azon kevés városok egyikében lakom ahol Szegedhez hasonlóan nem fideszes a polgármester, és fejlettebb, élhetőbb, és nem utolsósorban emberbarátibb a város, mint a legtöbb környékbeli, fideszes polgármester által irányított település. Erről ennyit.

2019. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"#1 Botka jól vezeti a várost? Jó vicc.."


Mintha te annyira tudnád, múltkor még Hódmezővásárhelyről írtál úgy mintha akörnyékbeli lennél, aztán valamiért ott se voltál elragadtatva :D Én nem vagyok szegedi, szóval veszem a "fáradtságot" és nem ugatok bele a szegeidek megítélésébe.

2019. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
En nem vagyok szegedi, de oda jarok egyetemre, igy azert van kozom a varoshoz. Velemenyem szerint a varosvezetes minosege orszagszinten benne van a felso 10%-ba boven.
2019. júl. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Hát én szegedi voltam. Igen a városban munkahelyi beruházások abszolút nincsenek, míg pl. Debrecenben pár év alatt 6 ezer munkahely jött létre, míg Szegeden ezer sem. Nehéz ma egy pályakezdőnek munkahelyet találnia, és az ottani munkahelyeken annyit keresnek bruttóba, mint Kecskeméten nettóba, és ez nem vicc.


Régen Botka jó városvezető volt, de nagyon lecsúszott a város a régi helyzetéhez képest. 1 vágányos vonatközlekedés van a városba, nincs normális reptere, (ami van pl. Debrecennek) tömegközlekedési járművek szinte a legöregebbek az országban, miközben a vidéki városok közül itt a legdrágább a bérletár, és a parkolás. A polgármester kerek-perec kijelentette hogy neki nem kell termelő ipar, neki turizmus kell, ami egy ekkora városra nem elég, esetleg IT és KF jöhet de az meg nem jön akkora mértékben, minőségben, amire vártak, ezért befektetők nélkül maradt a város. A helyi fiatalok nagy számban költöznek Budapestre, Dunántúlra, külföldre, miközben egyetemistákon kívül más nem költözik ide, azok pedig diploma után el is mennek innét. Én logisztikusként 2017-ben 150 nettót kerestem Szegeden, elköltöztem Dunántúlra ma legrosszabb esetben sincs 300 ezer alatt a fizetésem. Az hogy a város nagyon rendezett, azért ma már nem teljesen igaz belvárost elhagyva ugyanolyan elhanyagolt minden városrész mint a BP-i külső kerületek.



Hiányzik Szeged, de nem bántam meg hogy elköltöztem. Botka remélem eltakarodik a városból minél előbb, és nem érdekel ki lesz helyette.

2019. júl. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!