Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon diktatúra...

Ha Magyarországon diktatúra van, akkor tudnál mondani olyan kormányintézkedést ami személyesen téged is érintett és egyértelműen bizonyítja hogy sérültek az emberi jogaid?

Figyelt kérdés
Pl kirúgtak, megvertek, megtiltották hogy munkát vállalj vagy tanulj ahol szeretnél, megtiltották hogy utazz, vagy korlátozták a szólászsabadságod?

2019. júl. 12. 07:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
70%

A diktatúra nem feltétlenül azt jelenti, hogy a személyes szabadságod korlátozzák, nem kell egyből Pol Pot-ra gondolni. Ezt olvasd el:

[link]

2019. júl. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
98%
Indoklás nélkül kirúgtak egy családapát, vagyis a főnöke megmondta, hogy nem tud mit csinálni, fel kell vennie egy ... illető "barátnőjét" és csak egy státusza van.
2019. júl. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 ConnectCare ***** válasza:
85%

Ha magam mellé állítok még 8 millió magyar állampolgárt, akkor sem tudom az ország legfontosabb jogszabályát, az Alaptörvényt módosítani, mert arra csak az Országgyűlés jogosult, ami viszont előszeretettel mindent, amit úgy akar elfogadtatni, hogy azt még az Alkotmánybíróság se vizsgálhassa, az Alaptörvénybe ír.


Szerintem ez önmagában baromira gázos.

2019. júl. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
90%
Mielőtt kérdezel, néz utána mit jelent a diktatúra. Jellemzői, fokozatai, stb.
2019. júl. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:
Utolsó de az országgyűlési mandátumokról mi döntünk. Tehát itt megbukott a gondolatmenet.
2019. júl. 12. 07:58
 6/70 A kérdező kommentje:
A kirúgott családapa nem te vagy. Azt kértem ami téged érintett olyat mondj. Ilyen... ismerősömnek van egy ismerőse akivel ez és az történt típusú sztoriknak nem sok hitelessége van.
2019. júl. 12. 08:00
 7/70 A kérdező kommentje:
A diktatúra fogalmán sem érdemes filozofálni, mert jól tudjuk hogy, akik diktatúráznak azok éppen a fogalom leggonoszabb arcára akarnak asszociálni, riogatni akarnak, és ennek érdekében túloznak, démonizálnak, egy ellenséget akarnak adni Orbán személyében az embereknek. És ezek a linken leírt módszerek ugyanúgy.
2019. júl. 12. 08:05
 8/70 anonim ***** válasza:
73%

Nos igen, és el is ítéltek!


A kiváltó ok pedig a Btk módosítgatása!


Most arra kérlek, hogy ne jogi csűrés-csavarásban gondolkodj, hanem józan ésszel!


Tegyük fel hogy te kidobsz valamit, mert már nem tartasz rá igényt. Amikor kidobod, neked határozott szándékod azt a holmit a területileg hozzád tartozó hulladékkezelő cég részére átadni?

Vagy ha valakinek esetleg kell, az elvihetné?

Erre a kérdésre a jogszabályok "Orbán előttig" egyértelműen rendelkeztek, az ilyen dolgokat "uratlan tárgy"-nak minősítették.


Most, ha kidobsz valamit a szemétbe, az automatikusan az illetékes cég tulajdon-jogkörébe kerül!

Magyarán: magáncégek piaci versenybeli elsőbbségét törvényi rangra emelték!


Papírt gyűlytöttem rendszeresen, mert jó pénz van benne! Törvényt hoztak, hogy ha valaki kivesz valamit a kukából, az "tulajdon elleni vétség".


Ennek a tényállásnak NINCS SÉRTETTJE!


Tehát megbüntetnek mert loptál, bár azt nem tudják megmagyarázni hogy KITŐL!


A tárgyaláson senki nem volt jelen csak én és a bíró, aki diktafonra rögzített mindent. Az ítélet kihirdetése után kikapcsolta a diktafont, és ezt közölte velem:


FOGALMAM SINCS HOGY PONTOSAN MIÉRT IS KELLETT MAGÁT ELÍTÉLNEM!!!!!!!

2019. júl. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
87%

#8 vagyok:


Talán még találsz is a neten erről infót!


Én voltam a legelső ilyen eset, Pécsen.

2019. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
22%

#3 "Ha magam mellé állítok még 8 millió magyar állampolgárt, akkor sem tudom az ország legfontosabb jogszabályát, az Alaptörvényt módosítani, mert arra csak az Országgyűlés jogosult, "

Azt még nem sikerült összeraknod hogy az országgyűlést kik választják meg?

Ha sikerülne magad mellé állítanod nem 8, hanem 3 millió állampolgárt, akkor máris megnyerted a választást és nagy eséllyel akkora többséged lesz a parlamentben, amivel alkotmányt lehet változtatni.

"ami viszont előszeretettel mindent, amit úgy akar elfogadtatni, hogy azt még az Alkotmánybíróság se vizsgálhassa, az Alaptörvénybe ír."

Az alkotmánybíróság egy néhány fős testület, aminek tagjai kinevezéssel és az akkori parlament szavazott csak róla, nem azok a milliók akik a választáson éppen döntöttek. Egy ilyen testületnek már bocsi, de ne legyen joga felülbírálni az éppen megválasztott parlamentek döntéseit, mert éppen ahhoz van kedvük kis többséggel.

Szerinted ha most a neked tetsző pártok jutnának be a következő parlamentbe, a megfelelő többségük meglenne hozzá és belenyúlnának az Alaptörvénybe, akkor jogos lenne ha a korábban megválasztott Alkotmánybíróság tagjai, a mostani 15 főből 8-an többségi döntéssel visszadobhassák azt? Nem pont az lenne a felháborító számodra, hogy miért is lenne joguk a te éppen megválasztott többséged akaratát felülbírálni ennek a pár embernek?

2019. júl. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!