Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka a Momentum töretlen...

Mi az oka a Momentum töretlen és egyre növekvő népszerűségének?

Figyelt kérdés

Sem a munkásokért,sem a nyugdíjasokért nem akarnak semmit sem tenni.Nagyképű fiatalok,akik privatizálnák a közvagyont a külföldi tőkének,lenézik a munkásokat és a nyugdíjasokat,mert hogy ők az elit fiatalok és övék a jövő.

Folyton az LMBTQ közösség jogait meg egyenlőségét hangoztatják,de a munkavállalók jogai már nem érdekli őket!

Lebontanák az európai kultúrát és a sokszínűséget támogatják,ami káros a mi,civilizált európai társadalmunkra.Emlékezzünk csak vissza,hogy bukott el a Római Birodalom is.



2019. júl. 12. 20:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
26%

40ezer kajának kevés, min 50e


Remélem csak viccelsz azzal, hogy megalázó lenne számukra a közteherviselés elhagyása? Ha nem poénnak szántad, akkor sok mindennel nem vagy tisztában az életben.

Szerinted egy középkorú anyukának mi a fontosabb ha minimálbéren van. Az hogy ő is ki vegye a részét a közterhekből, vagy az, hogy x ezer forinttal többet vigyen haza amit a gyerekére tudjon költeni?


Szerinted egy 25 éves fiatalnak mi a fontosabb a közteherviselés, vagy az hogy el tudja tartani magát és ki tudjon venni egy albérletet maga számára és nea szüleivel kell hogy éljen ennyi idős korban?


Remélem tudod rá a választ...


Míg nézzük meg, ha a jól kereső embereknél lenne-e különbség? Aki haza visz havi 2milliót az a magasabb adókulcsban lehet csak 1.5-1.4 körül vinne haza. Nem befolyásolná az életminőségüket közel sem annyira, mint a minimálbér környéki adómentesség

2019. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
76%

Miért aláznád meg a minimálbéres dolgozókat azzal, hogy NE legyenek részesei a KÖZteherviselésnek?



Ez finoman szólva butasag.

Ha van 3 gyerekem és nem fizetek szja-t, akkor meg vagyok alázva?

Ha nem dohányzom és így nem fizetek jövedêki adót, akkor meg vagyok alázva?

2019. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
85%

"Tudod-e, hogy hogyan működik a többkulcsos adórendszer? Gyanítom, hogy konkrétan nem."


Tudom, mivel láttam már bérpapírt olyan országból, ahol ez van bevezetve.


"Miért aláznád meg a minimálbéres dolgozókat azzal, hogy NE legyenek részesei a KÖZteherviselésnek?"


Te látod magad előtt a tüntető embereket, akik minimálbérért dolgoznak és követelik, hogy adózzanak? Én valahogy nem. Jó magam is volt, amikor ennyiért dolgoztam és én nem éreztem volna megalázónak.

2019. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
23%

53

Nem a "bérpapír" számít, az adóbevallást kell megnézni.


Akinek elengedik az adót, vagy csökkentik, mert vagy többet tesz a közösségért -mert gyermeket nevel-, vagy több terhe van -mert mondjuk beteg- az teljesen más, mintha ELEVE adómentes, nem fizet adót.


Az esetleges csalóktól eltekintve, normális embernek bizony leértékelésnek jönne le, ha minimálbéresként nem kéne adót fizetnie.

2019. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
62%

54#

Ebben 1000%-ig biztos vagyok benne hogy nincs igazad.

Nyugodtan menj ki az utcára és kérdezz meg embereket. Mindenki örülne neki, ha a bruttóját kapná meg nem pedig a nettót.

2019. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
100%

55

Hát abban biztos vagyok, hogy a momentumosok tudnának olyan ügyesen kérdezni, hogy pont azt a választ kapnák, mint amit elterveztek -valaki mások-. Mint a Nolimpiás akciójuknál láthattuk.


De ha a bruttó-nettó szavakkal játszunk, a nettó kézhezkapása után jönne az évi adófizetés, amiből gazdálkodunk.

2019. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

#48 "Az egy kulcsos adórendszer növeli a szegények és a gazdagok közötti különbséget. Ésszerű dolog hogy a minimálbéren lévő is ugyan annyira veszi ki a részét az adóból, mint aki mondjuk több millió forintot keres? "

Nem.

A jövedelmi különbségek növelik a szegények és gazdagok közötti különbséget. Az, hogy aki 1 milliót keres az 15% vagy 20% adót fizet, netán 40%-nyit ebből, semmivel sem teszi kevésbé szegénnyé azt aki minimálbéres. Mindenképpen több pénze marad. Akkor is ha nem fizet a minimálbéres adót.

Tegyük konkréttá.

Nézzük a 2009-es adózást a mai bérekkel. A minimálbér 149000, a fizetendő járulékok kb. 25000Ft, adó nincs a jóváírás miatt, azaz nettóban kap 124000-t.

Ha 1 millió a fizetése, akkor a nettó keresete kb. 516000Ft. Akkor, amikor nincs semmi adókedvezmény, csak a 18%-os és 36%-os adósáv, 335000Ft adót fizetett. Na és ezzel most akkor megszűnt a jövedelem különbség közöttük? mennyiben lesz a minimálbéresnek jobb attól, hogy a másik ennyivel több adót kell fizessen?

A másik amit már írtak neked. Miért NE vegye ki a minimálbéres IS a részét az adózásból? ha egyszer az az adó kevesebb, mint volt korábban az alsó kulcs?

A legrosszabb amit a "munkásosztállyal" tehettek az az adójóváírás rendszere volt.

Mert lehetett volna a bérek emelkedését is elérni, hogy nettóban az adózás MELLETT is javuljon a kereset. Helyette - mert erre az akkori kormányzat nem volt képes - hozták be az adójóváírást. Erre való hivatkozással viszont rengeteg munkaadó elérte, hogy a dolgozója elfogadja a minimálbérre való bejelentést és a szebbe fizetést feketén.

Márpedig a minimálbér után fizetett adókkal és járulékokkal jár utána a táppénz, szabadság vagy nyugdíj összege is. Hiába kaptak zsebbe anyit, hogy jónak érezzék, ha csak minimálbér után fizettek járulékot. Majd lesz itt sírás amikor tömegével mennek közülük nyugdíjba és nem értik, hogyan jön ki olyan alacsony összeg ha egész életükben dolgoztak. Mint a zenészek meg művészek, akik minimálbér után fizettek csak és idősen nem tudnak megélni az így kapható minimális nyugdíjukból.

Az egykulcsos adórendszer és a többkulcsos is jó. Mindkettővel lehet jól és rosszul is működtetni a gazdaságot és mindkettő hozhat jó és rossz életszínvonalat az adófizetőknek. Most úgy döntöttek, hogy az egykulcsos előnyeit erősebbnek tekintik - mint hogy fokozatosan növekedhet a jövedelem - és ezért ezt vezették be. De ettől nem lett rosszabb a munkavállalóknak. Akinek rosszabb lett, annak nem az egykulcsos adó hanem az adójóváírás eltörlése okozta. De másik oldalon meg ugyanúgy megmaradt az adókedvezmény, csak másoknak adják. Nem az alacsony keresetűnek, hanem aki a keresetéből több embert tart el.

2019. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

#52

A családi adókedvezmény csak egy időszakra szól. ELŐTTE és UTÁNA ugyanúgy fizetnek adót a családosok, azokban az években fizetnek kevesebbet, amikor éppen a gyermekeket nevelik. Mivel 40-50 évet dolgozik az ember a nyugdíjig, az, hogy belőle 18-22 évig kevesebbet adózik, az nem ugyanaz, mint eleve adómentessé tenni bizonyos jövedelmeket.

De lehet. Viszont adójóváírás MÁR VOLT ebben az országban. MŰKÖDÖTT? Jobb volt akkor minimálbéresnek lenni, mint most? Gazdagabbak voltak akik megkaphatták az adójóváírást, többet tudtak vásárolni, jobban éltek miatta? Nem. Nem működött, nem lett tőle nekik jobb, csak a minimálbéresek száma nőtt meg a csalások miatt.

ha egy rendszer bizonyítottan nem működik, akkor miért ragaszkodtok hozzá és miért akarjátok visszahozni?

2019. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

Bocsánat, van egy kérdésem.

Amikor több kulcsos adózásról beszélünk, akkor most hogy van?

Ha valakinek a fizetése a legfelső %-os adózásba esik, akkor az első határig az adó mondjuk 15%, az afölötti keresetére a következő határig mondjuk 25%, és afölött mondjuk 35%, vagy

a teljes keresetére a legmagasabb adózás, a 35%.


Mert én hallottam ismerősöktől, akik többkulcsos adózású országban dolgoznak, hogy kb októbertől már "nem éri meg" nekik bejárni dolgozni, az adólevonás miatt.

2019. júl. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad, bizonyos keresethatárig volt az alsó kulcs, az e feletti jövedelemrészre már magasabb a következő határig, utána esetleg megint újra.

Itt konkrétan megnézheted a sávokat, határokat.

[link]

2004-ig 3 adókulcs volt, 2011-ig meg utána 2.

Amiről beszélt ismerősöd az a sávhatároknál levő fizetésemelés vagy plusz jövedelem.

"2004

0-800 000 Ft 18% 800 001 - 1 500 000 Ft 144 000 Ft és a 800 000 Ft-on felüli rész 26%-a 1 500 001 Ft-tól 326 000 Ft és az 1 500 000 Ft-on felüli rész 38%-a"

Ha elért az éves jövedelem 1,5 millióig, akkor egy pár ezer forintos fizetésemelést már elvitt az addókulcs emelkedése. nem azt jelenti, hogy nem éri meg dolgozni, hanem hogy hiába emelnek már havonta 10 ezret, az adósáv miatt, az már csak annyit ért, mint a legalsó sávban 6000Ft emelés.

2019. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!