Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az új köznevelési...

Szerintetek az új köznevelési törvény mennyire ösztönzi majd a fiatal családokat arra, hogy végleg elhagyják Magyarországot? Nem súlyosbítja ez az elöregedő társadalom problémáját? A magyar oktatás jobb lesz tőle?

Figyelt kérdés

Míg Magyarországon az elöregedő társadalom jelenti az egyik legsúlyosabb problémát, aminek köszönhetően nő a munkaerőhiány, erősödik a nyugdíjválság stb. a Fidesz ezt még megfejeli az új köznevelési törvénnyel.


Az elfogadott törvény értelmében:


4 éves kortól kötelező lesz óvodába járni.

Felmentés nincs!


Az óvoda utolsó éve iskola-előkészítő lesz.

Hatévesen kötelező lesz elkezdeni az iskolát, halasztásra csak bizottság adhat(!!!) lehetőséget.


Megszűnik a magántanulói státusz.

Közel 10.000 gyerek ül vissza az iskolapadba, köztük, SNI, 3H-s, analfabéta, túlkoros, kezelhetetlen, stb.


Az intézményvezetők kinevezését nem véleményezhetik a pedagógusok, a szülők és a diák-önkormányzatok.


Az alternatív iskolák tanterve legfeljebb(!!!) 30 százalékban térhet el a központi kerettantervben részletezett tantárgyi struktúrától. Ettől kb. meg is szűnik az a szabadság ami miatt oda vitted a gyerekedet.


Szerintetek hány család megy külföldre, hogy ott részesítse a gyerekét színvonalasabb alternatív oktatásban?



2019. júl. 14. 08:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Semennyire
2019. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%
Kivételesen ezek az "új" szabályzások értelmesek.
2019. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Remélem, minél többen húznak el.
2019. júl. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
1%

Semennyire!

Ez libnyaf (liberális nyafogás), az ég világon senki nem fog ettől kivándorolni. (De te nyugodtan mehetsz, ki/mi tart vissza?)

Járniuk kell a kölköknek iskolába, nincs kibúvó, nagyon helyes!

2019. júl. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Az osztrák határ közelében sokan, már most is. Ez a törvény a lehető legrosszabb. Még jobban lezülleszti az oktatást.
2019. júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Álljunk már meg egy szóra! Vannak a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek, akik speciális készségfejlesztést igényelnek, stb. Teszem azt, mozgássérült, és van még egy rakás baja stb. A normális készségfejelsztéshez nincs szakképzett pedagógus, mert azt már elüldözték, a feladat elvégzését a normál pedagógusok kapták meg túlmunkában, amire alkalmatlanok... Talán ha vannak követelmények, akkor előbb a feltételeket kéne biztosítani stabilan.


Ez olyan, mint az emelt tornaóraszám, de sok iskolában még tornaterem sincsen.


A Waldorf iskola és a többi gyakorlatilag megszűnik, megy ki, mint a CEU. Viszi a családokat is.


El lehet intézni azzal, hogy menjetek csak ballipsik, legalább több Fidesz-szavazat lesz, de mi lesz itt, amikor már egymás után érik be a sok válság, ami összefügg, és a folyamat visszafordíthatatlan? Most azt mondod, hogy Soros ügynök huhog, akkor meg azt mondod, hogy Soros miatt van?!

Okos!

2019. júl. 14. 09:22
 7/17 anonim ***** válasza:
3%

Ami 2010 óta történik az országban, az nem más, mint a magyar kultúra fokozatos kiteljesedése és egyre nagyobb tombolása.

Akinek ez nem tetszik, annak tényleg csak azt tudom javasolni, hogy minél előbb hagyja el az országot, mert ez nem neki való, viszont itt egyre inkább ez lesz.

2019. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

"az ég világon senki nem fog ettől kivándorolni." vs. "De te nyugodtan mehetsz, ki/mi tart vissza?"


Senki sem fog emiatt, de azé' mennyé, mennyé'. Ez meg a szokásos jobbhüly -jobberek hülyesége.

2019. júl. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2%
Nézd, én csak elmondtam neki a tényeket, hogy elmehet innen ha nem tetszik valami. Ettől függetlenül meg vagyok róla győződve, hogy nem fog elmenni (sajnos), ahogy senki sem. Bár szerény véleményem szerint a liberálisoknak kívül tágasabb lenne. Aki nem ért egyet a kormányunk intézkedéseivel, annak el lehet menni. Ezt tudom javasolni nekik.
2019. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

10-es! Aki nem ért egyet kormányunk intézkedéseivel az takarodjon innen, az igen! Jól tolod...aha azt a gonosz ellenzékiek gyűlölködnek. :-)

hát nem tudom én is gyakran hülyézem le a fideszeseket, de még egynek sem mondtam, hogy takarodjon külföldre. Mindig megnyugtattok, hogy erkölcsileg melyik oldal is az igazabb, nem én találtam ki, de frappáns összefoglalás.

Mi a közös minden ellenzékiben?

Jobb emberek, mint a fideszesek.

Tudod ezért is lesz a NER-nek nagyon rossz megítélése a történelmünkben, mert erkölcsileg már rég lenullázták magukat.

2019. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!