Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok az egyházak...

Támogatnátok az egyházak állami támogatásának és adómentességének eltörlését?

Figyelt kérdés

Az alapelv az, hogy aki nem vallásos, és nem akarja támogatni az egyházakat, annak a pénzéből ezt ne is tegye meg az állam.

Adó egy százalék se lenne nekik többet. Továbbá ingatlanadót is kéne fizetniük az általuk templomok és egyházi birtokok területei után. Amennyiben nincs rá igény, a terület az állam tulajdonába kerülne.

Az egyházi iskolákra ugyanez vonatkozna.

Amennyiben persze a híveknek van igénye rá, kisegíthetik az egyházat a saját pénzükből.


2019. júl. 15. 14:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
19%
Én inkább ledózeroltatnám az összes templomot az országban, a papi titulust meg eltörölném.
2019. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
0%
Fölösleges ilyen kívánságműsorokat gyártani. A valóságot érdemes befolyásolni, ha rossznak tartod. A többi csak mese.
2019. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

“A valóságot érdemes befolyásolni, ha rossznak tartod.”

Akkor készítem a dózerem.

2019. júl. 15. 14:44
 4/35 anonim ***** válasza:
42%

Hm, ilyesmi ötletek 1948-ban voltak...


Tehát, sokadszor:

- Magyarországon (sok más országgal ellentétben) nem jár az egyházaknak állami támogatás csak azért, mert egyházak. Az általuk fenntartott intézmények (pl. iskolák, szociális otthonok) után kapnak pénzt, úgy, mint bármilyen más szervezet is. Illetve konkrét célokra (pl. épületfelújításra, kulturális eseményre) pályázhatnak összegeket mindenki számára nyílt pályázatokon. Tehát amit meg akarsz szüntetni, az nincs is. Legfeljebb kizárni lehetne az egyházakat ezekből a mindenki számára nyitott forrásokból, de az megint az 50-es éveket idézné.

- Ingatlanadó Magyarországon nincs. Ha lenne, akkor minden épület után adózni kéne. Ha csak a vallási célú épületeket adóztatjuk, az egyrészt megint 50-es évek, másrészt semeddig nem tartana az összes templomot átpapírozni fénymásolószalonná. Aztán kimész ellenőrizni, hogy ejnye-bejnye, tart-e itt valaki istentiszteletet? Üdv az 50-es években!

- Egy szabad kapitalista országban nincs olyan, hogy valami csak úgy az állam tulajdona lesz. Megveheti, kisajátíthatja, de fizetnie kell érte. Persze olyan is van, hogy elveszem és kész, de az megint 50-es évek...

- Az adó 1%-os javaslatot nem értem, hiszen ott a hívek a saját pénzükből segítik ki az egyházat. De egyébként igen, azt meg lehetne szüntetni.

2019. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
26%
Természetesen támogatnám.
2019. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
39%

#4

Ha semmiféle hátrány nem érné az egyházakat, akkor tulajdonképpen mi a problémád?

2019. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
30%

#6

Az a problémája hogy a kérdés alapján a kérdező nem tudja miről van szó. Amit válaszolt neki abban éppen azt magyarázza, hogy amit az egyházak kapnak az NEM olyan támogatás mint amit a kérdező KÉPZEL? mégis a kérdés alapján el akarná törölni.

2019. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
55%

#7

Tehát az egyházak nem kapnak százmilliárdos állami támogatásokat?

2019. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
61%

"Az alapelv az, hogy aki nem vallásos, és nem akarja támogatni az egyházakat, annak a pénzéből ezt ne is tegye meg az állam."

Nem is teszi.

Ahogyan gondolom egyetértesz azzal, hogy nem az én pénzemből, adómból fizetik a melegfelvonulás állami költségeit vagy éppen azt amikor a rendőröknek a rendszeres tüntikézéseket kell őrizni. Nyilván ha én most elkezdenék kampányolni, hogy ne az én adómból legyen fizetve a kétfarkúak állami támogatása, mert szerintem nem szabadna viccet csinálni az országos politikából - akkor jönnél azzal, hogy de hát mennyien szavaztak rájuk és a támogatás az ő adójukból van, mert nekik meg a fidesz nem kell.

És igen, így is van, én ezért nem is követelek semmi ilyet.

A vallásosok fizetik az egyházakat az adójukból.

Mivel azok arányától függ az egyházak, Vatikánnal kötött megállapodás szerinti támogatása, hogy a népszavazáson hányan mondták magukat a felekezethez tartozónak, így akik nem vallásosak azok ebben nem is vesznek részt. Sem adójukkal, sem másképpen. Az ő adójuk más célokra megy, amikkel meg ők értenek egyet és talán éppen a vallásosok nem.

2019. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Miért jó neked, ha a hívek nem tudnak Istentiszteletre járni? Mitõl lesz jobb, ha bezáratjuk a templomokat, és ott állnak üresen?

A templomok a hívek adományából nem bírják fenntartani magukat. Én sem vagyok pénzbõl kitömve, nem tudnám nagyobb összegekkel támogatni az egyházakat.

2019. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!