Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lesz baj abból, ha megszűn...

Nem lesz baj abból, ha megszűnik az OKJ?

Figyelt kérdés

Az OKJ-val eddig aki akarta gyorsan át tudta képeztetni magát, másfél, két év alatt úgy, hogy mellette még tudott dolgozni.

Egyesek szerint az OKJ képzés minősége silány volt, de én nem így vélekedek róla. Az OKJ a szakmára koncentrált, tölteléktárgyak nélkül, ezért is lehetett rövidebb idejű.

Jó példa rá, hogy vannak OKJ-t végzett programozó kollégáim, akik ahogy tapasztaltam, a legjobbak között vannak szakmailag. Közöttük van, aki egy Magyarországon letelepedett multinál programozó, egy másik egy banknál fejlesztő, egy harmadik külföldi cégeknek vállal projekt munkákat. Mindhárom esetben elvárás a minőségi munka. Tény, hogy legalább kettejük esetében vannak rendszeres céges szakmai továbbképzések, de amelyiknek ez nincs, az is halad a korral és képzi magát. Most aki programozó akar lenni, annak maradnak a drága, papírt nem adó néhány hónapos gyorstalpaló programozó iskolák. Az informatikus munkaerőhiányt lehet, hogy ezek is csökkentik, de nem adnak a delikvens kezébe egy olyan szakirányú végzettséget mint amit az OKJ adott és ezzel szűkülnek a munkakeresési lehetőségei.



2019. júl. 22. 08:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%

Nos, amíg számtalan olyan állás-hirdetést olvasok amelyek úgy végződnek hogy: "OKJ-sok kíméljenek", addig nem hiszem hogy kár lenne érte!

Elárulom neked hogy egy OKJ-s tanfolyam keretében alapfokú német nyelvvizsgát tettem. Frankón mondom neked, hogy egy pohár vizet sem tudnék németül kérni!

Úgy kezdte a tanár, hogy ami példa-feladatokat a táblára is fel fog írni a tanfolyam alatt, azokat gondosan írjuk le és magoljuk be, mert azok lesznek a vizsgakérdések!


Ez a hozzáállás az egész OKJ-ra jellemző.

2019. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
2019. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Eddig is a béka feneke alatt volt a szakképzés, ezután még inkább az lesz.
2019. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok:


Amíg a tanfolyam-szervezők érdekeltek a tanulók sikeres levizsgáztatásában, addig az OKJ xart sem fog érni.

A leghülyébbet is átengedik 2-essel.

2019. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem, mert mint látod, én mást tapasztaltam az OKJ-t végzettekkel. Annyi igaz, hogy akiket én ismerek, 10 évnél régebben végeztek programozó OKJ-t. Lehet, hogy azóta egyes OKJ képzések felhígultak, de mi garantálja, hogy nem lesz így továbbra is?

De írok mást. Én főiskolán tanultam informatikát. Volt fősulis évfolyamtársam, aki helyett néha én vizsgáztam, vagy egy másiknak én adtam be a feladatait és volt olyan egyetemi (!!!) szintű infó szakos ismerősöm, akinek akítvan közreműködtem a szakdolgozatának elkészítésében, mert magától nem ment volna. Valamennyi tudásuk nyilván volt, ezért mind lediplomáztak. De mondanom sem kell, hogy nem a szakmájukban dolgoznak, ellenben az OKJ-sokkal, akik helyt állnak.

2019. júl. 22. 09:02
 6/29 anonim ***** válasza:
68%

Én is programozó okj-t végeztem, utána jártam mérnök info fősulira is. Okj-n 2 nap alatt jutottunk el a hello world-ig, az óbudai egyetemen pedig 2 hónap alatt...

Fősulin 90% töltelék, 10% szakmai óra volt, okj-n fordítva.


Volt saját projektem, amivel jól megszed...megdícsértek ;) azóta meg alkalmazottként programozom, mindenféle cégnek.

2019. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ja és azok az infós főiskolások és egyetemisták, akik a segítségemmel lettek átrugdosva egészen a végéig, mind kettes szintűek lettek. Egyedül az egyetemen végzett mondta, hogy a kettes neki már jó, mert az egyik tanára szerint aki kettes, az már éppen elégséges szintű tudással rendelkezik ahhoz, hogy informatikus lehessen. De bátorsága már nem volt ahhoz, hogy informatikusként dolgozzon. Akkor miről beszélünk?


Akkor nem az a helyzet, hogy általában véve az egész oktatás színvonala lent van?

2019. júl. 22. 09:05
 8/29 anonim ***** válasza:
87%

#4 vagyok:


Nos, a felhígulásban maximálisan helytálló a sejtésed.


Annak idején ('90-'91) én is programozást tanulgattam, 7.-8.osztályban. (assembly, basic v2) Egyszer elbeszélgettem kicsit egy OKJ-s programozást tanult emberkével kíváncsiságból, hogy mennyit feljődött a programnyelv szerkezete.


Megdöbbenve vettem tudomásul, hogy még a töredékét is alig tudja annak, amit én majd' 30-évvel ezelőtt, fakultatív tárgyként tanultam!


Hagyd a 'csába az OKJ-t!!!!!!!

2019. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Ahogy nézem, az OKJ ugyan megszűnik, de az ilyen-olyan képzések ugyanúgy megmaradnak. Azt nem tudom mennyire lesz egységes, vagy mennyire lesz szabályozott az egyes képzések tematikája. De nekem úgy tűnik, hogy leginkább csak átalakul.
2019. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

#8 vagyok:


Az OKJ, és bármilyen egyéb olyan tanfolyamnak amelyek érdekeltek a levizsgázásodban, semmi értelme.


Nem az a céljuk hogy elsajátítsd a tudást. Abban érdekeltek, hogy le tudj vizsgázni akkor is, ha sík hülye vagy!

2019. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!