Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi Hazánk Mozgalom, konspiráci...

Mi Hazánk Mozgalom, konspiráció vagy van valóság alapja?

Figyelt kérdés
Próbálok minden ilyen politikai összeesküvés elméletet megfelelő szkepticizmussal kezelni, de nagyon sok a fura körülmény. Míg a Jobbikot a fidesz ahogy csak tudta a föld alá döngölte, Torockai az M1 tv-be jár interjút adni (miközben a Magyar Szigeten arról beszél hogy mindenhol el vannak hallgattatva) meg a kedvezményes plakáthelyek amit megnyertek, de persze tagadják hogy bármiféle hátszelet kapnának a fidesztől. nektek mi erről a véleményetek?
2019. júl. 22. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

Az, hogy a fidesz úgy alázza a jobbikot ahogy tudja, hogy annak az az ára, hogy egy olyan pártot támogat aminek soha nem lesz 30% felett szavazótábora , de a jobbiktól elpártolnak és megossza őket, sikerült engem is így áttenni, nagy jobbikos voltam most meg mi hazánk párti, az az oka, hogy én oda megyek ahol nincsenek tabuk, lehet beszélni bármiről és nincs kínos " shhh ne hozd máár szóba ezt se" nézés... ez betegség -szerintem- bevallom én egy olyan ember vagyok aki figyelemmel követi a rossz irányt és nem meglepetés szerűen fogok "belecseppenni " , nem is hangoztatom a véleményem csak a neten, van egy frankó állásom, ezt nem fogom azért elveszíteni mert én ilyen vagyok...


Ha értitek....

2019. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Nem feltétlenül van köztük közvetlen viszony, A Fidesznek megéri, ha a jobboldal szét van aprózódva, ráadásul tetszeleghet mérsékeltként is az MH-hoz képest, pedig nem az.
2019. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A történelmet kellene ehhez először ismerni.

A jobbik azért jött létre mert erőteljesebb, radikálisabb jobboldaliak is szerettek volna egy közösséget. 2003-ban alakultak párttá, pont gyurcsányék ellenében. Egy lehetséges szövetségest jelentettek a fidesznek, hiszen ugyanannak a térfélnek a külső szélén játszottak.

Ehhez képest már 2006-ban is a fidesz ellen kampányoltak, majd végig. A 2010-es választási kampányban sem az mszp-szdsz elleni fellépés volt az elsődleges törekvésük, hanem a saját pártjuk - és ez így is volt helyes. A szélsőségesebb, radikálisabb szavazók képviseletével szereztek maguknak parlamenti helyet, 17%-t.

Adott lett volna, hogy támogatják a fidesz-kdnp kormányzati munkáját kívülről, ügyek mentén, de ellenzékben. Eleinte ez néha meg is valósult, de 2014-hez közeledve már hasonlóan fidesz ellenesek lettek, mint a többi ellenzéki párt, tekintet nélkül arra hogy éppen milyen ügyről is volt szó.

Ekkorra az eredeti jobbikos tagságból, alapítóktól már nagyon sokan elhagyták a pártot, túl szélsőségesnek, radikálisnak érezték és sokaknak éppen ellentétessé váltak azzal, amit eredetileg a jobbikkal szerettek volna elérni.

A 2018-as választásokig sok politikusuk, rengeteg szavazójuk hagyta már ott a pártot a bekövetkezett fordulat miatt, mert a gyurcsányellenességből, ami 2006-ban összehozta a jobbik közösségét, hiszen éppen a jobbikosok ellen történtek atrocitások ősszel, őket ítélték el azonnali ítéletekkel - egy balliberálisok fel fordulás, közeledés történt.

Akkor még nem lehetett tudni, csak később, Vona saját nyilatkozatából, meg valamelyik nagyokos jobbikos elszólásából, hogy amit korábban csináltak, a nagy radikális jobboldaliság, "az volt a nem igaz", csupán egy eladandó terméknek tekintették a jobbikot és olyan mesét rittyentettek köré amit a szavazók megvettek.

A jobbikban volt sok őszinte ember, sok jó politikus, de szépen kiszorították őket. Így jutottak el a teljes széteséshez a 2018-as választás után. Összességében ők maguk dobták el a szavazóik nagy részét és dobták ki a politikusaikat, nem azok hagyták ott a jobbikot, mint gyurcsány az mszp-t.

A Mi Hazánk egy következménye ennek. Akiket kitettek a pártból a nézetei miatt, mert szerette volna folytatni úgy ahogyan kezdték, avgy mert rájött, hogy az a marketingfogás, hogy néppártosodnak, cukisodnak, az nem jött be - azok természetszerűleg nem hagyják ott a politikát és nem dobják kukába a szándékaikat. Ahogyan 1999 után létrehozták a jobbikot, most úgy létre hoznak valami mást.

Az hogy ebbe belekeveritek a fideszt, az csak mese, mert úgy jobban hangzik, mint elismerni, hogy elqrták. Ezt is.

Az M1-be a többi párt is bemehetett volna az elmúlt években. Csak éppen ha a köztévét bojkottálják és nem mennek be semmiféle meghívásra éveken keresztül, vagy ha bemennek de ott csak kotkodácsolásra meg ripacskodásra képesek, akkor persze, hogy nem fognak ott látszani. A Mi Hazánk képviselőit sem hívták be többször, mint másokat, csak ők odamentek és rendesen válaszoltak a riporter kérdéseire. Jakab Pétert minek hívják meg még egyszer ha mocskolódáson, hazugságon kívül egy értelmes mondatra nem volt hajlandó?

2019. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!