Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Trianon előtti Magyarország...

A Trianon előtti Magyarország miért volt annyira soknemzetiségű?

Figyelt kérdés
2019. júl. 22. 22:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Az évszázadok folyamán történő betelepítések miatt nagyrészt, meg elég csak ránézni a térképre.
2019. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
0%
Mert sok nemzet népe élt benne baz@@meg
2019. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Egy viszonylag nagy területet ölelt fel, ami sosem volt egységes. Eleve már amikor a magyarok megjelentek találtak itt mindenféle népeket, elsősorban szláv nyelvűeket, akikből lettek a későbbi szlovákok, horvátok stb. Aztán az évszázadok során eléggé sok nép megfordult erre: tatárok, törökök stb. és bizony a legtöbben hagytak itt valakit. Aztán voltak különböző vándornépek, akik részben vagy egészben itt telepedtek le: hajdúk, kunok, cigányok stb. Voltak akiket tömegesen idetelepítettek (svábok). Aztán előtte igen sokáig a Habsburg birodalom, majd az Osztrák-Magyar Monarchia részei voltunk, ezek szintén eléggé vegyes népességű birodalmak voltak amelyeknek a népessége valamennyire keveredett.


És ezen a ponton meg súgok egy titkot: a mai napig soknemzetű ország Magyarország, csak annyi történt, hogy a különböző nemzetek sokkal jobban egybeolvadtak, ma már nem szembetűnő legtöbbször a különbség, sokszor az emberek sem tudják önmagukról az eredeti származásukat, mert azt már generációk óta nem tartják számon.

De azt kell mondjam, hogy talán nincs olyan olyan, aki teljes mértékben magyar gyökerekkel rendelkezik. Én például amikor elkezdtem kutatni a családfámat akkor derült ki, hogy több ágon svábok a felmenőim, egy ágon szlovákok, míg egy másik ágon szerbek. Előtte erről nem tudtam.


De a mai napig rengeteg sváb, horvát, szlovák van az országban, csak már jobban elvegyültek. És akkor még nem beszéltem azokról a külföldiekről, akik az utóbbi évtizedekben vándoroltak ide Ukrajnából, Kínából, Koreából meg úgy igazából a világ minden részéről.

2019. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
24%
azért mert orbánnal ellentétben a trianon előtti Magyarország vezetői be engedték a bevándorlókat
2019. júl. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

kezdjük azzal, hogy horvátországot mindig is a horvátok lakták

a török pusztítás nyomán elnéptelenedett az ország nagyrésze délen, akkor került oda a délszláv és román lakosság, később a szász telepesek

felvidéken a huszita háborúk után kerültek oda a csehek, akik azóta már szlovákok


kárpátaljával nem tudom mi a helyzet, valószínű már a tatár dúlás után ruszinok költöztek oda

2019. júl. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Az egyértelmű hogy a mai magyarok is csak a környező népek keveréke, viszont azt nem értem, hogy egyáltalán hogy maradt akkor fenn egy ekkora magyar nyelvű közösség? A genetikai eredmények igazolják hogy nem nagyon van olyan magyar, aki származásra nézve is magyar, ami elég egyedülálló jelenség Európában. Tehát nekem valami nem stimmel ezzel kapcsolatban. Miért nem maradtunk meg szlováknak, németnek, szerbnek stb.? Mi váltotta ki azt hogy ennyi ember elmagyarosodott, amikor nem is létezik genetikai értelemben magyar nép?
2019. júl. 23. 06:16
 7/37 anonim ***** válasza:
17%
A magyar csak egy kreált nép, semmi közük már a magyarokhoz. Mindenfél korcs svábok szlávok, meg gányok keveredése az ország.
2019. júl. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

"A Trianon előtti Magyarország miért volt annyira soknemzetiségű?"


Azért mert a Magyar Királyság körbevolt véve mindenféle kis nemzetiségekkel ezek a kis nemzetiségek önként léptek be a Magyar Királyságba mert az erős Magyar Királyság megvédte őket a támadásoktól és a megsemmisüléstől. A Magyar Királyság jogokat és biztonságot biztosított nekik, Ennek hatására ezek a kis nemzetiségek egy kicsit megerősödtek elkezdték ócsárolni a Magyar Királyságot, és elkezdték már támadni is és elkezdtek elszakadni, ezt nem akadályozta a Magyar Királyság drasztikus eszközökkel, ez vezetett a Trianoni diktátumhoz, meg persze az elvesztett háború.

2019. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy Magyarország mindig befogadó volt, sajnos erre nagyon ráfizettünk.
2019. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
8# ez csak a magyar verzió, kb mint valami mese, annyit ér.
2019. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!