Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tudja esetleg valaki, hogy ha...

Tudja esetleg valaki, hogy ha átjelentkeztem az önkormányzati választasra, akkor az végleges-e?

Figyelt kérdés
Jászberényi állandó lakhellyel rendelkezem, de Szegeden tanulok, így atjelentkeztem Szegedre az önkormanyzati választásra (ahova az ideiglenes tartózkodási helyem szól), abban a hitben élve, hogy ugyan úgy Berénybe szavazok, csak máshol, mert nem tudtam megoldani a hazautat. Sajnos így se sikerült eljutnom szavazni. És utana tudtam meg, hogy így amúgy is Szegedre szavaztam volna. Viszont ugye Jászberényben újra kiírták a választást és szeretném támogatni jelöltemet, amiért haza is utaznék. Így jogosult vagyok Jászberenybe szavazni vagy vissza kell jelentkeznem? Esetleg egyáltalán nem is lennék jogosult? Köszönöm a válaszokat!

#szavazás #átjelentkezés #Jászberény #Önkormanyzati választás
2019. okt. 31. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A lakóhely szerinti választás azt jelenti, hogy a törvény szerint bejelentett lakóhelyen kell szavazni, arra a jelöltre, aki ott van, másra nem is lehet. Mivel a lakcím bejelentést nyilvántartásba veszik, és az nem határozott időre szó, ezért addig érvényes, míg meg nem változtatják egy újabb kérelem alapján. Ugyanis az adatnyilvántartó hatóságnak csak arra van felhatalmazása, hogy bejelentést regisztráljon, arra nincs, hogy önkényesen változtasson.
2019. okt. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehat, el kell juttatnom egy kérvényt, hogy az állandó lakhelyemen szavazhassak és akkor mehetek ugye?
2019. okt. 31. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen lépj abban az ügyben hogy ott szavazz ahol akarsz!

És ne feledkezz meg ezentúl arról, hogy csak a parlamenti választáson szavazhatsz a saját jelöltedre más helyen, az önkormányzati választáson az átjelentkezés azt jelenti hogy máshol laksz, tehát a lakóhelyed más és így másokra szavazhatsz. Azokra akik ott jelöltek és nem az állandó lakcímeden. Ilyen méretű jelöltszám mellett kivitelezhetetlen az, hogy bárki bárhol bármelyik település jelöltjeire szavazhasson. Sokkal egyszerűbb felülni a vonatra vagy kocsiba szállni és odamenni szavazni ahol az ember akar.

2019. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, akkor így teszek. Köszönöm a segítséget. :)
2019. okt. 31. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!