Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Politikában igen jártas...

Úgysetudodkivagyok kérdése:

Politikában igen jártas emberek: Nem tudnátok mondani olyan pártokat, melyek rendes alternatívával rendelkeznek?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek 18 éves. Már 14 éves korom óta követem a politikai eseményeket,s nagyon érdekel a téma. A gond csak az,hogy nem igazán tartom kompetensnek a parlamentben ülő pártokat. Részben-Részben még mondanak valami okosat is,de a legtöbbször vagy olyan törvényjavaslatokat tesznek,mik a külföldi országokban populárisak,s csak ezért teszik fel (ezek főként az ellenzékiek)vagy a saját vagyonszerzésük miatt jön fel(főként kormánypártiak).

Alapvetően tehát nem értek egyet egy párttal sem,de sajnos nem a "jobboldal-baloldal" formula miatt,hanem inkopetenségük miatt.

Egy darabig úgy voltam vele,hogy nem megyek el majd 3 év múlva szavazni,de aztán rájöttem,hogy tulajdonképpen Magyarországon 29 párt regisztrálva van,s nagy részéről még nem hallottam.

Így hát a témában jártas embereket kérdezem: Ezek közül tudtok nekem ajánlani egy rendes programmal,ALTERNATÍVÁVAL rendelkező pártot,kiknek rendesen átvizsgálhatom programfüzetét?

Előre is köszönöm!



2019. nov. 16. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Elöször az kellene definiálnod, hogy mi az a "rendes alternatíva"
2019. nov. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bármi lehet,lényeg,hogy egy olyan pártról legyen szó ,mely konzisztens,programját nem változtatja meg hetente az aktuális trend miatt. Saját elképzeléssel ideológiával rendelkeznek.
2019. nov. 16. 17:30
 3/9 anonim ***** válasza:

"bármi", az elég kevés támpont.

De 200-nál több párt van.

Nem úszod meg a döntést, a választékból kell választani.

2019. nov. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na igen,de ebben kértem a segítségeteket. Amúgy köszönöm azoknak,akik privátban küldtek :)))
2019. nov. 16. 17:57
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem "megúszni" akartam a döntést,nem akarom,hogy helyettem döntsenek,hanem ajánlásokat kértem,hogy azokat átvizsgáljam.
2019. nov. 16. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerencsés vagy mert van 3 éved arra hogy tapasztalatokat szerezz és ne csak a mesék világával ismerkedhess meg.

Márpedig az olyan mondatok, hogy "a legtöbbször vagy olyan törvényjavaslatokat tesznek,mik a külföldi országokban populárisak,s csak ezért teszik fel (ezek főként az ellenzékiek)vagy a saját vagyonszerzésük miatt jön fel(főként kormánypártiak)" szépen megmutatja hogy fogalmad sincsen arról milyen törvényjavaslatok vannak/voltak a parlamentben, vagy hogy mik történtek az elmúlt években az országban.

Legyél türelmes és ne akarj 17 évesen tudni mindent, legfőképpen azt ne hogy 3 év múlva mi lesz a véleményed. Nem véletlenül született az a mondás, hogy a hídon akkor kell átmenni - ha odaértünk.

2019. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát pedig elnézve a gyűleseken történteket,én így látom,nekem az jön le,hogy kb mindenki csak vagyonszerzésre megy rá...de ha valaki rávilágítana,hogy ez miért nem így van,azt is szívesen meghallgatom.
2019. nov. 16. 18:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem,nem találtam olyan pontot mely cáfolná mondanivalóm.
2019. nov. 17. 11:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Abszolút megértem a problémádat, viszont el kell, hogy keserítselek: ha találsz is olyan pártot, ami következetes programjában, akkor az nem lesz népszerű, így nem lesz megválasztva és nem lesz alkalma megvalósítani a programját. Amelyiket viszont megválasztják az nem lesz következetes, alkalmazkodni fog a közhangulathoz, különben meg se választják, de újra biztos nem választják, az biztos. Ha mégis megpróbálkozna vele, akkor a másik oldalon álló pártok ki fogják csinálni, ellene hergelik a választókat.

A tömegdemokrácia ilyen és ilyen lesz mindig, többségében olyanok szavaznak, akiknek se tudásuk, se idejük nincs arra, hogy komolyan foglalkozzanak a közügyekkel, nagy részük leragad az érzelmi zsaroláson alapuló politikai tömegmanipuláció üzenetinél, így a politikai kommunikáció is ezen alapul.

Nem mondom, hogy ne foglalkozz politikával, de a politikával foglalkozás ne merüljön ki a "melyik párt a jó" kérdésnél, ennél jóval magasabbról érdemes ránézni a történésekre.

2019. nov. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!