Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van olyan (statisztika)...

Van olyan (statisztika) oldal, ahol meg vannak adva azok a számok, hogy mennyien szavaztak a pártokra? Például: fidesz, jobbik, mszp, momentum, mi hazánk, dk, lmp stb. Több lent.

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy ez hogyan is működik ?

Van ilyen számolási kimutatás ?

Mert nem tudom, hogy pontosan hogyan fogalmazzam meg :D

Tehát meg lehet azt mondani (számokat megnézni) hogy Magyarországon legutoljára hányan szavaztak a fideszre ?

Van ilyen összesítés ?

Hogy akkor mit tudom én 4 millió fidesz szavazó, ebből ennyi szavazó, abból annyi.


Van ilyen ?

És ha van, hol lehet találni ? :D


Köszi, hogy elolvastál!



2020. ápr. 27. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

valasztas.hu


a hivatalos, de a wikipédián is ha rákeresel mondjuk 2018-as országgyűlési választás ott van

2020. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az országos listás szavazatok (amit én keresek ? :D )

Köszi 1#es

2020. ápr. 27. 14:24
 3/5 A kérdező kommentje:

És van olyan számadat, ami a legújabbak közé tartozik, hogy mennyi a támogatottsága egy pártnak ?

Mert ugye vannak új pártok, és érdekel, hogy azokra hányan szavaznának (ilyet lehetséges tudni ?)


Tehát az új pártokra hányan szavaznának (remélem jól írtam)

2020. ápr. 27. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mennyien szavaznának egy pártra (mindengy, hogy új vagy sem), a közvélemény kutatásokból tudhatod nagyjából. Természetesen az se pontos, csak becslés a megkérdezettek válaszai alapján.
2020. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 Pártok támogatottságánál csak a jelentősebb, érdekesebb pártokra vizsgálnak. Ha nyitott a kérdés, vagyis azt kérdezik hogy melyik pártra szavazna a következő választáson és azt mondja hogy a Közös Értékek Pártjára fog szavazni, akkor benne lesz ugyan a felmérésben, de mivel nem lesz rajta kívül más az 1000 megkérdezettben, az "Egyéb" kategóriába fogják sorolni. Egy kis párt támogatottságát akkor tudják mérni ha nagy mintán végeznek felmérést vagy helyben ott ahol jelentősebb a bázisa. Mert a közvéleménykutatás drága dolog, sokat kell érte fizetni és vagy állami megbízás vagy a pártok fizetnek érte - vagy termék esetén a cégek.

A választások pontos eredményét a [link] oldalon nézheted meg. Ha a legutóbbi önkormányzati választáson részt vett pártok és szervezetek pontos eredményét akarod látni, az itt megnézhető:

[link] bejelentett-jelolo-szervezetek_onk2019

Azt, hogy KI szavazott az adott pártra, jelöltre, szervezetre SOHA nem fogod megtudni, a demokratikus választások alapja hogy anonim, vagyis soha nem lehet megtudni hogy kire szavazott az ember. EZÉRT szavazunk papíron egy X meghúzásával, hogy véletlenül se lehessen névhez kötni a szavazatot.

Azt, hogy a szavazók milyen megoszlásban vannak kor, nem, iskolázottság vagy más szerint, azt a közvéleménykutatók szokták nézni, de ez is csak kevés embert érint. Amikor megkérdezik hogy kire szavazna - vagy szavazott legutóbb, akkor megkérdezhetik ezeket is tőle, (hány éves, milyen a legmagasabb végzettsége, milyen a munkaköre stb.) és ebből megint következtetnek az országos megoszlásra.

2020. ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!