Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Orbán vagy Fletó volt jobb...

Orbán vagy Fletó volt jobb miniszterelnök?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 21:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
O1G
2020. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
39%

"Nem vagyok közgazdász, de írd le, hogy itt mikre gondoltál!"

Ha én a kormányzásom utolsó évében hozok egy jó döntést, akkor a következő kormány alatt fejti csak ki hatását.

Ha az előttem lévő kormány rossz döntést hozott, akkor az alattam fejti ki hatását, ami miatt a teljesítményem rosszabb.

Az említett kutatás kizárólag azt az intervallumot vizsgálták, amikor miniszterelnökök voltak. Miközben Gyurcsány kormányzására a korábbi kormányok rossz döntései is hatással voltak.

Az index is írt erről és ott kifejtik részletesebbben, hogy mi egyéb probléma van ezzel a tanulmánnyal (pl. amit a készítők is mondtak, hogy attól függően, hogy mit vettek alapul, teljesen eltérő eredmnéyek születtek).


"Kár, hogy az öszödi beszéd a válság előtt 2-évvel hangzott el! Ez nem benneteket igazol."

Egyrészt, pontosan kiket? Én azt mondtam, amit ő mondott erről, nem pedig azt amit én gondolok erről, mivel se te, se én nem tudhatjuk, hogy miért mondott le biztosan. Csak ő tudhatja.

Másrészt, igen, és? A válság kezeléshez stabil kormányra volt szükség. Gyurcsány megosztó volt, ami tény, így kihátrált ebből, hogy stabilabb kormányzás legyen. Katasztrofális helyzetben meg nem voltunk, mert még mindig növekedés volt. 2010-ben kb. 3-szor akkora volt a GDP, mint amennyi 1998-ban volt, amikor Orbán átvette. Ezt a növekedést az mszp-szdsz érte el, mondjuk szarul, de elérte.


"Honnan tudod, hogy Orbán miket mond a zárt körű fideszes frakciógyűléseken?"

Nem arról van szó, hogy mit mond, hanem hogy milyen helyzet van. És rosszabb a helyzet, mint 2006-ban, illetve 2008-ban volt.

2020. jún. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!