Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki csatlakozna egy pedagógusok...

Ki csatlakozna egy pedagógusok jogait és megbecsülését előremozdító, érdekvédelmi mozgalomhoz, ha az esetleges elbocsátása után is kapna támogatást, amiből megélhetne?

Figyelt kérdés
Elkeserítő látni, hogy maga a kormány mennyire semmibe veszi a pedagógusokat. A főnökeik pedig a legtöbb esetben csak fenyegetik őket, ha sztrájkra kerül a sor. Szerintem ez az egyik legfontosabb, értékes hivatás, melynek dolgozói igazán megérdemelnék a megbecsülést. Rendbe kéne már tenni a magyar közoktatást.

2020. aug. 5. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Már bocsika, tanár vagyok és köszi, vannak pedagógus szakszervezetek, amiknek az a dolga hogy a tanárok érdekeit képviselje.

csakhogy a tanárok sem egyformák - ahogy nálunk is a tanári karban éppen úgy vannak balliberálisok, volt jobbik támogató, dk-s, mszp-s, van momentumos meg aki a fidesz-kdnp-t támogatja.

Ahogy azt sem egyformán ítélik meg a tanárok, hogy az elmúlt években mi és hogyan történt. Még ugyanaz az ember sem egyformán vélekedik a kormányzat minden döntéséről, mert én alapvetőnek jónak tartom pl. de volt pár eget rengető baromságuk is közben, aminek jó részét be is látták azóta.

Ahogyan nagyon sok intézkedésükről meg kiderült, hogy igazuk volt, bevált, pedig kezdetben sokan szidták.

Mindenki megérdemelné a sokkal nagyobb megbecsülést. A pályakezdő, majdnem minimálbéres egyetemről frissen kikerült tanár éppen úgy, ahogy mondjuk a párom, aki annak 5-szörösét keresi, de a pozíciójához és felelősségéhez, munkájához képest annál sokkal többet kellene keresnie, ahogy más cégeknél többet is keresnek.

Volt pedagógus béremelés, nem is kicsi. Csak már régen volt és közben szerencsére sorra mennek a béremelések a többi területen is. Most sem keresnek jól a tanárok, de jobban kerestek 5 éve is már, mint egy egészségügyben dolgozó akár tavaly még.

Még mindig vannak az állami szektorban olyanok akiknek alig emelkedett a bére, mert nincs rá keret az állami költségvetésben - miközben nekünk már volt jelentős béremelésünk. Remélem lesz majd újra. Tényleg nem a minimálbéren kellene egy kezdő pedagógusnak kezdenie a pályáját.

A közoktatást éppen most teszik rendbe. Nagyon sok változtatás volt eddig is - ami jó a gyerekeknek, de nehéz a pedagógusoknak, az új NAT meg külön kihívás lesz. De alapvetően a diákok vannak a központban és a modern elvárásoknak megfelelően lett átalakítva az alaptanterv. Kevesebb lexikális tudást, nagyobb összefüggéseket, gyakorlatiasabb ismeretanyagot, tantárgyakon átívelő oktatást, és az infokommunikációs eszközök szélesebb alkalmazását jelenti majd ettől a tanévtől. Nagyon sok panasz lesz rá a pedagógusoktól, mert alapvetően kell mindenkinek megváltoztatnia azt ahogyan eddig tanítani szokott, hatalmas munka lesz az áttérés és kínkeserves lesz az indulás vele. Nem ismerjük az új tankönyvek mindegyikét, nem lehet majd csak úgy elővenni és használni a korábban már sok munkával elkészített eszközeinket, anyagokat, feladatokat.

"A főnökeik pedig a legtöbb esetben csak fenyegetik őket, ha sztrájkra kerül a sor."

HOL?

A "főnökeik" még azt is csak félve merték megkérdezni a tantestülettől, hogy van-e olyan aki NEM akar sztrájkolni, és hogy legyen-e szavazás arról, hogy esetleg NEM marad el az oktatás a sztrájk miatt.

Meg fogsz lepődni, de nagy többséggel leszavazta a tantestületünk azokat akik sztrájkolni akartak, pont az a kolléganő tiltakozott leghangosabban az oktatás elmaradása miatt, aki köztudottan nagyon ellenzéki és mindig szembe megy a kormánnyal. Mert a sztrájk a mi dolgunk és a munkaadónké, nem a gyerekeké, a dákoké, akiknek utána kevesebb idő alatt kell megtanulnia a tananyagát mert a tanár nem volt hajlandó órán tanítani, pedig ott volt rá a hely, idő és lehetőség.

És mielőtt tovább képzelegnél, a "főnökeik" annyira félelemben tartotta a tantestületünket, hogy szabadon sztrájkolhatott minden kolléga aki akart, megoldottuk az osztályainak a felügyeletét az alatt az idő alatt mi többiek, és sem retorzió nem érte őket miatta sem bármi más negatívum.

Bezzeg az igazgatót és a helyetteseit fenyegették meg az ellenzéki pártok felől hogy mit fognak tenni ha akadályozzák a sztrájkot, ahogy a másik iskolába járó gyerekem nekem, mint szülőnek hozott haza olyan felhívást egy ilyen szervezettől, hogy NE vigyem iskolába a gyerekemet a sztrájk napján és ÉN, MINT SZÜLŐ támogassam őket - nem a tanárokat, azt a szervezetet, a középiskolás gyerekemet meg engedjem kimenni és a tanárok mellett tüntetni.

A politika nem az iskolába való - akkor ki az akit itt bármi fenyegetés vagy sérelem ér?

2020. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Te ezt tapasztaltad a főnöki hozzáállásról én meg azt, amit én írtam. Egyébként én örülnék a legjobban, ha végre félredobnák az elavult, erőltetett lexikális tudás túlhangsúlyozását, mikor a gyerek még egy csekket is képtelen befizetni.

Én azt egyáltalán nem mondanám jó intézkedésnek, hogy egészséges gyerekek közé erőltetnek be olyanokat, akiknek már 6 évesen idegrendszerei problémái vannak. Most őszintén kinek jó ez a kormányon kívül? Egy-egy ilyen gyerekre legalább két gyógypedagógus kéne. Nem berakni hat ilyet egy egész osztályba. És tapasztalatból beszélek, nem csak kitalálom. Fel kéne már ébredni a "de hiszen annyi a pozitív változás" baromságból. Elismerem jobb mint a szociknál, de még mindig nem foglalkoznak eleget a kérdéssel. Rengeteg pedagógus ismerősömtől hallom ezt és én is a szakmában dolgozom.

2020. aug. 5. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!