Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van értelme 2022-ben azzal a...

Van értelme 2022-ben azzal a mentalitással elindulni otthonról szavazni, hogy mindegy hova rakom az X-et csak ne a FIDESZ-re?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a politikában, nem értem mi mit jelent, azt se tudom mi az értelme ennek a jobb meg baloldalazásnak.


Emiatt egyébként nem is akartam menni szavazni de sokan mondják, hogy menjek el aztán tegyek érzésre egy X-et valahova, sokkal jobb mintha el se mennék de bizonytalan vagyok.


Igen, tudom, hogy még messze van és van időm addig dönteni de azért csak foglalkoztat, hogy ilyen fokú tudástalansággal és zéró tapasztalattal lenne e értelme.

Sajnos a politika téma nekem nagyon nem fekszik. Már történelem órán is megszenvedtem vele mikor egy adott múltbéli esemény politikai berendezkedését tanultuk. Sose tudtam a fejembe verni.


Annyit tudok a jelenlegi politikai helyzetről, hogy van ez a FIDESZ amely szerény meglátásom szerint nem az emberek jólétéért törekszik ezért szeretném ha leváltanák és kipróbálnánk mást. Max leváltjuk őket is ha nem megfelelőek.


Első szavazatom lenne egyébként, pont 2018 - ban a választások után töltöttem a 18-at így arról pont lecsúsztam.


Egyébként igyekeznék a legerősebb ellenzékire szavazni, hogy minden esélyt megteremtsek Orbán leváltására, de nekem ez sem egyértelmű, hogy melyik az hiszen valahol azt mutatják a statisztikák, hogy a Jobbik, valahol pedig a DK.

Szóval tényleg teljes a bizonytalanság.



2020. dec. 10. 00:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenképpen menj szavazni
Isten ments! Ilyen hülyék üljenek csak meg a picsájukon
49 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%

Nem tartom jónak, hogy valaki tudatlanul össze vissza x-el.

Ha ennyire nem érdekel hagyd a francba.Meglesz az nélküled is.

Ha szeretnél szavazni, akkor van két éved, hogy tájékozódj.

Ismerd meg a pártok programját.

Minden pártnak van saját weboldala.Én ezeket olvasnám.

Így látnád melyik tudná képviselni leginkább azt ami hozzád közel áll.Ez nem tipp mix, hogy jó csak legyen egy X.

2020. dec. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
30%

Nincs értelme.


Vagy a életre szavazol, vagy az ország feladására.


Adott egy alkoholista és a felesége, aki egy kommunista gyilkosnak

az örökségét hordozza, és zsidóktól lopott villában élnek.

Ők az Európai Egyesült Államokba tagolnák be az országot, totalitárius, kommunista/liberális diktatúrába. 2010-ig kifosztották az államkincstárat, a Magyar Nemzeti Bankot, a teljes maradék nemzeti vagyont nyújtották fedezetül az IMF gigahitelekért. Eladósították az önkormányzatokat, az egészségügyi intézményeket. Kórházakat, iskolákat zártak be.

Négyszeresére emelte a rezsiárakat. Egekben voltak az adók. Tombolt a munkanélküliség. Fizetős volt az egészségügy. Szabadárassá tették a gyógyszerárakat. Bevezették a havi műtéti kvótát és a a havi gyógyszerfelírási kvótát. Falvak, községet teljes infrastukrúráját szüntette meg (orvosi rnedelő, rendőr őrs, iskola, óvoda, patika, stb.) és heti 1-2 alkalomra ritkította a helyközi járatokat.

Amikor már a nyugdíjak, családi pótlék megadóztatásának és az általános ingatlanadónak, a kórházak magánkézbe adásának a törvényét nyújtották be, ügydöntő népszavazáson több, mint 90%-os eredménnyel rúgtuk seggbe. (Koalíciós társa, Horn Gábor akkor éjszaka mondta:

Nem azt mondták, Feri, hanem azt, hogy menj a pcsába. Valljuk be."

Íme:

https://www.youtube.com/watch?v=0k4ov0luuTc

.

Ez egy ámokfutó, elmebeteg diktátor.

Ha visszajönnének nagyon meg fogjátok bánni, de akkor már nem lehet

többet változtatni.

Gondoljatok a jövőtökre és a gyerekeitek, unokáitok jövőjére.

Figyeljetek Párizsra, a nyugati országokra, ahol már kőkemény

diktatúra és cenzúra tombol. Merkel kirakta a szociális lakásokból a németeket, hogy a batolakodóknak legyen hol lakniuk.


Ha Gyurcsány visszajön, akkor ti fogjátok eltartani őket. Olyan ingatlanadó lesz, hogy fillérekért fogja lenyúlni az ingatlanmaffia és a végrehajtó maffia.

.


.

Adott a másik, aki a pártjával együtt a szuverén állam és a megmaradás

elvén igazgatja az országot, soha nem látott szociális, oktatási és diáktámogatási,családvédelmi programot hajt végre, leküzdötte a milliós munkanélküliséget, a járvány alatt is a családok, a hitelesek, a kis - és közép-vállalkozások megsegítésén dolgozik, visszavezeti a 13. havi nyugdíjat. Folyamatosan emeli a fizetéseket, a köteles alapfizetéseket, visszavásárolta a kisíbolt közműveket. Fokozatosan kiszorítja a hulladékokat árusító multikat és a honi termelést, feldolgozást és üzlethálózatok létrehozását támogatja. Eközben az egész országban a háború előtt óta nem látott helyreállítások, városfejlesztések. A Gyurcsány/Bajnai alatt eladósított kórházakat, önkormányzatokat (pártállásra való tekintet nélkül) rehabilitálták, az adósságaikat átvállalták. Szintúgy az eladósított főiskolákat és egyetemekét is.

Nem nyitja meg a határokat a megszállók előtt.


.



Aki az életre szavaz, nem szavaz a DK-ra.

Egyetlen egy szakemberük nincs. Hazudnak, lopnak, offshoroznak,

megint beindultak az ingatlanmutyik, Karácsony három fővárosi céget vont össze, hogy egy csomagbna megint eladják nyugati "befektetőknek".


Az egész Városliget-hiszti azért volt, mert már a haveri "befektetők" kinézték maguknak a volt állami intézmények telkeit.

Mint ahogy Karácsony azonnal leállította a Széchényi Fürdővel átellenben lévő telken a közintézmény építését, és "befektető" magán gyógyszállodát fog oda építeni.


Ami most a kétes módon megszerzett önkormányzatoknál folyik, ugyanaz, amit 2010 nagyban műveltek.

2020. dec. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
64%

2-es

"Ami most a kétes módon megszerzett önkormányzatoknál folyik, ugyanaz, amit 2010 -IG nagyban műveltek.

2020. dec. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
30%

Ha otthon vagy a politikában és minden rezdülését figyeled, akkor NEM szavazol. Ismered őket és tudod, hogy nem érdemelnek 1 szavazatot sem.

Ha felszinesen követed vagy elvakult vagy valamelyik felé akkor X-elsz

2020. dec. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező ugye érzed, hogy ez nem palacsinta.Abból rendelhetsz másikat ha az első nem ízlik.

Itt nem csak a te,de az egész ország jövője a tét.A fidesz az egyetlen alkalmas párt.

2020. dec. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

#1 Olvasgattam őket, a Jobbik tetszett meg a legjobban talán.


#2 Erre nem tudok mit mondani, lehet, hogy Gyurcsány nem bizonyult alkalmasnak a trónra de Orbán se sokkal jobb nála.


Én azt gondolom, hogy egy kicsit olyan ez az ország irányítása mint egy focicsapat. Ha fel akarunk építeni egy sikeres csapatot akkor kísérletezgetni kell és nem szabad megmaradni a megszokott rosszaknál.

Lehet, hogy a 4-4-2 és a 3-5-2 nem jó, de honnan tudnánk, hogy az 5-2-3 nem lesz nyerő ha ki se próbáljuk? Szerintem hiba látszatra ítélkezni.



De mondom ez csak saját vélemény, én így látom.


Köszönöm szépen azért a válaszokat!

2020. dec. 10. 01:42
 7/32 anonim ***** válasza:
25%
Fölösleges elmenni is kb akkor.
2020. dec. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
65%

"Adott egy alkoholista és a felesége, aki egy kommunista gyilkosnak

az örökségét hordozza, és zsidóktól lopott villában élnek."

Mondjuk nem tudom, hogy Orbán feleségét miér hozod fel, de oké.


"Ők az Európai Egyesült Államokba tagolnák be az országot, totalitárius, kommunista/liberális diktatúrába."

Semmi diktatúra nincs abban, hogy a kis országok nem akarnak ténylegesen diktatórikus rendszerekkel szemben egyedül fellépni (kína, oroszország).


"2010-ig kifosztották az államkincstárat, a Magyar Nemzeti Bankot, a teljes maradék nemzeti vagyont nyújtották fedezetül az IMF gigahitelekért."

A fdiesz kb. kétszer akkora államadósságot halmozott fel, mint az mszp. :DDD

Az állami vagyont pedig ugyanúgy zsebre teszik. Szóval ez se új.

A gigahitel az pedig sokkal nagyobb és rosszabb kamatozású a fidesz alatt, mitn az mszp alatt, kínai, orosz hitelek, illetve a mostani hitel. :)


"Eladósították az önkormányzatokat, az egészségügyi intézményeket. Kórházakat, iskolákat zártak be."

Bocs, ez a fideszre igaz. Nézd meg Hódmezővásárhelyet 2006 után, amikor fideszes lett. 3-szor akkora lett az adóssága.

Az egészésgügy pedig csak kevés pénzt kap, ezért nő még a fidesz alatt is az adósságuk.


"Négyszeresére emelte a rezsiárakat. Egekben voltak az adók."

Ezt a fidesz csinálta. Kormányra kerülést adóemeléssel kezdte, lsd. Áfa.


"Tombolt a munkanélküliség."

Ami most is tombol, csak most a fidesz le is szarja, akkor meg még akartak vele kezdeni valamit.

Amúgy mindkét esetben válságról van szó, nem rossz kormányzásról.


"Fizetős volt az egészségügy. "

Olcsóbb volt, mint most. Jelenleg most költenek a legtöbbet a magyarok magűnegészségügyre, mivel a közegészségügy a fidesznek hála nem működik.


"Amikor már a nyugdíjak, családi pótlék megadóztatásának és az általános ingatlanadónak, a kórházak magánkézbe adásának a törvényét nyújtották be"

Egy halom hazugság, tőled már megszoktuk. :DD


"Ez egy ámokfutó, elmebeteg diktátor."

Nem tudom, hogy most hogy jön ide Orbán, de ezzel a jellemzéssel legalább egyetértek, tényleg az.


"Gondoljatok a jövőtökre és a gyerekeitek, unokáitok jövőjére."

Pont arra gondolnak az emberek, amikor nem akarnak egy kormányt, aminek az egészségügyében minden 4. magyar feleslegesen hal meg.

Amelyik szabályosan tönkretette az egészségügyet.

Intézményesítette a maffiát, és kirabolta az országot.

Az ország a multik csicskájává vált, és emellé tapsol a fidesz.


"Figyeljetek Párizsra, a nyugati országokra, ahol már kőkemény

diktatúra és cenzúra tombol."

Ja, azok a nyugati országok, ahol meg lehet élni a bérekből. Fújj, mi olyat nem akarunk. :D


"fillérekért fogja lenyúlni az ingatlanmaffia és a végrehajtó maffia."

Pontosan mit? A fidesz lenyúlt már mindent, nekik lesz baj, nem az átlag embernek.


"Adott a másik, aki a pártjával együtt a szuverén állam és a megmaradás"

Ez megint hazugság, mivel az összefogás nem egy párt, és ez rájuk igaz.


"soha nem látott szociális"

Hát, a fidesz alatt tényleg nem láttak még szociális támogatást, mert nincs is. :DD


"oktatási és diáktámogatási"

Jah, azért alacsonyabb évről évre az oktatás költségvetése. :DDD


" leküzdötte a milliós munkanélküliséget"

Nem, most is az van.


" járvány alatt is a családok, a hitelesek, a kis - és közép-vállalkozások megsegítésén dolgozik"

Erre jó példa Mészáros, aki NAGY vállalkozó és a támogatásnak hála több száz magyart rúgott ki a munkából. :DDD


"visszavezeti a 13. havi nyugdíjat"

Kamu, 53. hetit vezetett, köze nincs a havihoz.

Mellesleg pont Orbán ígért 14. havit, az hol van?


"Folyamatosan emeli a fizetéseket, a köteles alapfizetéseket"

És az emelés kétszerese kb. a tényleges infláció. Ez aztán eredmény. :DDD


"Fokozatosan kiszorítja a hulladékokat árusító multikat és a honi termelést, feldolgozást és üzlethálózatok létrehozását támogatja."

Ja, erre jó példa, amikor múltkor a Tesla európai cégéért lobbiztak. :DD

Nagyon magyar cég. :DDD


"Eközben az egész országban a háború előtt óta nem látott helyreállítások, városfejlesztések."

Igen, pl. az elios, ami annyira jól működik, hogy nem is működik. :D

Ilyen fejlesztést tényleg jó ideje nem látták. :D


"A Gyurcsány/Bajnai alatt eladósított kórházakat, önkormányzatokat (pártállásra való tekintet nélkül) rehabilitálták, az adósságaikat átvállalták. Szintúgy az eladósított főiskolákat és egyetemekét is."

A fidesz pont azért hozott létre kancellári rendszert az egészségügyben és oktatásban, mert ők sem tudták megoldani az eladósítást.

És most pont megint felmerült, hogy a kórházak ennek ellenére is eladósodnak, és elárulok egy titkot, azért mert nincs elég pénzük.

Euróért vesszük ezeket a dolgokat, mivel magyarország ilyeneket nem állít elő, ahogy értéktelenedik el a pénz úgy kerül többe és többe, ez a fidesznek köszönhető.


"Nem nyitja meg a határokat a megszállók előtt."

De, tény, hogy szabadon járhatnak pl. az orosz kémek. Tény, hogy bármilyen tömeggyilkos vehetett kötvényt a fidseztől és szabadon bejöhetett az EU-ba.

Mellesleg már korábbi terrortámadások elkövetői is Mo-on keresztül jöttek, szóval ők aztán nem védenek meg semmitől.


"Aki az életre szavaz, nem szavaz a DK-ra."

Aki a fideszre szavaz, az a amgyarország elpusztítására szavaz.


"Egyetlen egy szakemberük nincs. Hazudnak, lopnak, offshoroznak,"

Ja, egy sincs, igaz, hogy a legtehetségesebb magyarok álltak be az összefogás mögé, de egy sincs.

Pl. ott van Bojár Gábor, aki nyiltan támogatta az mszp-t, később a momentumot, és ő tényleg felépített egy céget, nem úgy mint mészáros.


"Az egész Városliget-hiszti azért volt, mert már a haveri "befektetők" kinézték maguknak a volt állami intézmények telkeit."

Azért volt, emrt a fidesz hazudott a zöld területekről.


"Ami most a kétes módon megszerzett önkormányzatoknál folyik, ugyanaz, amit 2010 nagyban műveltek."

Az igaz, hogy tényleg nincs köze a mostani ellenzéki önkormányzatoknak a fideszes intézkedésekhez, a fidesz szabályosan rombol, az ellenzéki önkormányzatok nem.

2020. dec. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azért ez is egy stratégia, a fidesz tényleg katasztrofális, az országon is meglátszik, hogy nem sokáig bírja ezt a fajta rombolást, teljesen szét fog esni, ha hosszútávon ez megy.

De valószínűleg ellenzéki összefogás lesz, szóval annyira nem nehéz dönteni, hogy kire szavazz.

2020. dec. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

#5 Kétlem, hogy sikerülne egy másik Rákosit kifogni de ebben az esetben vasvilla, gépfegyver, molotov koktél aztán felelősségre vonjuk és lemondatjuk. Ha nem mond le, nyilvánosan kivégezzük. Ez nem opció?



Ki mondja, hogy 4 évig tűrni kell? Az első idióta húzásánál már jól rá kell ijeszteni, hogy éreztessük a vezetőkkel nem ő irányít hanem a nép. Aztán a másodiknál már cselekedni.


(persze tudom, hogy ez ebben az országban elképzelhetetlen)

2020. dec. 10. 01:59
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!