Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Bármilyen végzettséggel be...

Bármilyen végzettséggel be lehet kerülni a parlamentbe?

Figyelt kérdés

Nem akarok olyan híres parlamenti képviselő lenni, aki szónokol, meg mindenki ismeri, de a parlamentbe jó lenne bejutni egy párt oldalára. Nyilván a jó pénz motivál, de érdekel a politikai élet is.

Amúgy az álomszakmám a tanítói pálya. Tehát ha én elvégzek egy tanítóképző főiskolát, attól még bejuthatok a parlamentbe (is), vagy mindeképpen olyan diplomámnak kell lennie ami összefügg a politikával (pl.töri, jogász, közgazdász)?



2020. dec. 10. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy a baloldalt elnézem, nem kell nekik szakember.

Elég, ha megvan neked a két butás, három ostobás, négy hantakollogkvium és ha primitvszkaja szénscsina vagy, indítanak.

Minél prolibb, annál jobb.

2020. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Országgyűlési képviselő bármilyen végzettséggel lehetsz, akár még tanítóként is. De diploma sem kell hozzá.
2020. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Az erkölcsi bizonyítvány megléte az esetlen kizáró ok...a többi papírt meg bent meg tudod venni, mint a tomika is.
2020. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Engem úgy 10 éve beakart az egyik párt szervezni, nem mondom melyik. indítottak volna a helyi önkormányzati választáson és idővel az országoson is. Kaptam volna kezdésnek 5 milliót kp-ban + egy jó kocsit, utána havi 400ezer fizut + egyéb juttatások. Még nőket is ígértek, de azt nem tudom hogy akarták kivitelezni.. A végzettségem lakatos-esztergályos. Szerintem apám miatt akarhattak beszervezni, mert ő sok emberrel elég jóban volt a pártból. Sajnos akkoriban estem át egy komoly szakításon, ami megviselt lelkileg nagyon és amiatt nem vállaltam el, de életem legrosszabb döntésének tartom ezt azóta is.
2020. dec. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!