Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kire lenne érdemes 22-ben...

Kire lenne érdemes 22-ben szavazni?

Figyelt kérdés
Nemsokára 18 éves leszek és szeretnék majd szavazni, viszont a politikával nem vagyok annyira képben, ezért elég tanácstalan vagyok e téren. Pár dologról hallottam már, viszont 1 pártot se ismerek nagyon...A Fideszről tudok a legtöbbet, róluk nincs pozitív véleményem, de azért szívesen meghallgatnék a rájuk szavazó emberektől is hozzászólásokat. Természetesen nem a válaszok alapján fogok majd szavazni, csupán kíváncsiságból teszem ezt most fel.

2021. febr. 16. 14:11
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló: én eddig nem törődtem a Fidesz dolgaival, mivel még túl fiatalnak tartottam/éreztem magamat a politikához. Most, hogy kezdek talán kicsit megkomolyodni kezdem én is figyelni a dolgokat, és mint mondtam, nem vagyok róluk jó véleménnyel én sem. Azért tettem fel a kérdést, mert más pártokról nem hallok annyit, mint róluk, ezért természetes, hogy kérdezősködni fogok. Azt meg azért írtam oda, hogy szívesen meghallgatok ennek ellenére fideszeseket is, mert jobban át szeretném látni a dolgokat. :)
2021. febr. 16. 19:31
 12/50 anonim ***** válasza:
38%

Véleményem szerint jelenleg 2 esélyes politikai párt van. A fidesz(jobboldal) és a baloldal(DK-MSZP-Jobbik-Momentum...stb a baloldal rövidebb így ezt fogom használni.)

A fidesz lop, ez nyílt titok, azonban csak ezért nem érdemes a baloldalra szavazni ugyanis amint azt a 2006-2010-es ciklusuk bizonyítja, ők is ugyabígy lopnak. Emellett valószínű, hogy kormányváltás esetén az oligarchák bevásárolnák magukat a baloldalra és átmentenék a hatalmukat. A Fidesz-KDNP 16 év kormányzási tapasztalattal rendelkezik. Ezt le se lehetne tagadni, a vezetőség érti a magyar és európai politikát, képes hosszútávon gondolkodni és van egy jól kiforrott jobboldali(kapitalista gazdaság + nemzeti, családcentrikus ) ideológiájuk és narratívájuk. Nem hibátlanul, de alapvetően jól kormányoz és ami a logfontosabb a párt a kormány mögött stabil és egységes. Az ország fejlődik, nincs semmilyen komoly probléma és nem hibátlanul, de minden állami szolgáltatás működik.

Velük szemben van egy baloldali koalíciónk 6 párt részvételével, akik egymásnál csak a Fideszt utálják jobban. Ez már önmagában is felveti annak a kérdését mennyire lenne stabil a kormányzásuk. (Személyes véleményem szerint kb. 1 év alatt széthullana a kormányuk a belső konfliktusok miatt.) Egységes ideológiájuk nincs, de mindegyik párt alapvetően (mérsékelt)baloldali elveket vall. (Globalizmus/internationalizmus/EU egyesült államok + baloldali gazdaságpolitika) Kormányzási tapasztalatuk nincs, kivéve Gyurcsányt(de attól az isten mencsen meg, hogy ő visszatérjen, ajánlom, hogy olvass utánna és ebben a témában a fideszes források a hitelesebbek), vannak jó elképzeléseik is, de a legtöbb gondolatuk átgondolatlan populista lózung(pl.:Paks2 szerződésének felmondása azt jelentené, hogy fizetnünk kéne a gyártónak a szerződésbontásért, nem kapnánk vissza a kifizetett pénzt és erőművünk se lenne; az alapjövedelem többe kerülne, mint az idei teljes adóbevétel; az eurozónához azért nem csatlakoztunk, mert ha kivárunk jobb feltételeket harcolhatunk ki és nem jutunk a görögök sorsára). Véleményem szerint a miniszterelnök-jelöltjeik közül egyedül dr. Pálinkás József lenne alkalmas.

Nekem ha ma kellene szavaznom a Fideszre tenném az x-et, mert az ellenzék még kifirratlan és mert mostanában a Fideszen belül is megindultak reformfolyamatok, amik hogyha sikerrel járnak egy erős konzervatív párt kialakulásához vezethetnek a mai populista kormánypárt helyett.

2021. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Nagyon szépen köszönöm a hosszas véleménykifejtésedet, érdekes volt végigolvasni. Igazából ilyesmire gondoltam, amikor feltettem a kérdést, nem 2 mondatos válaszokra, szóval tényleg hálás vagyok! :)

2021. febr. 27. 12:52
 14/50 anonim ***** válasza:
Reformok? Hol?😂
2021. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
29%

Az ellenzéki összefogásban nem csak balos pártok vannak, baloldalnak hívni az ellenzéki összefogást fideszes torzítás.

Kérdező, én azt tanácsolnám, hogy keress rá a pártok programjaira, nyilvános, és dönts aszerint, hogy melyik szimpatikus, neked melyik lenne jobb. Nem akarlak egyik irányba sem befolyásolni, mert a felnőtté válás része az önálló felelős döntéshozás, a gyakorin meg mindenféle szélsőség és trollok is jelen vannak, velük nem jutsz előrébb. 🙂 Én programra szavazok, nem személyre, pártra, oldalra vagy valami ellen. 2*18 évem alatt tapasztaltam már ezt-azt.

2021. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
49%

A 73 évem alatt én is tapasztaltam ezt-azt.

Előbb MDF szavazó voltam, majd amatőrségük, a privatizációval kapcsolatos borzalmas döntésük miatt, amivel megteremtették a lehetőségét az ország kiárusításának, kis hijján a Kisgazdákra. Végülis évekig senkire. Azóta viszont a Fideszre.

S mivel tartok tőle, hogy a baloldal újra kiárusítja a közszolgáltató cégeket, maradok a Fidesznél.

Egyébként meg még mindig jobb, ha magyar kézben maradnak az EU-s pénzek, mint újra multiknak adni minden EU-s beruházást pár "ezüstpénzért". Jellemző, hogy baloldali kormányzás alatt az útépítésekhez még a zúzott követ is Ausztriából hozták. (Ha jól rémlik: a Strabag.)

2021. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
47%
Öreg ember már szenilis, a múlt megszépül, egy fiatalnak nem biztos, hogy ugyanazok a szempontok a jók, mint az öregeknek.
2021. máj. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
74%

17. Előfordulhat ilyen, ezért létezhetnek olyan pártok, mint a dk vagy az mszp.

De azért nem minden idős ember szenilis, viszont jó esetben sokat tanult a múltból.

2021. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
41%
Aki a Fideszre szavaz, az semmit nem tanult a múltból, és ez nem jelenti azt, hogy a DK-ra kell szavazni.
2021. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
29%

Aki a fideszre szavaz, annak jobvan tetszenek a fidesz támogatásai, mint a baloldal megszorításai.

Egyébként ha sem a fideszre, sem a dékára, akkor kire?

2021. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!