Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A tanárok mennyire támogatnák...

A tanárok mennyire támogatnák az ellenzék elképzeléseit?

Figyelt kérdés

Az ellenzék azt szorgalmazza,hogy kevesebb legyen a tananyag,ne legydn semmi lexikális tananyag,ne legyen szegregáció,átvegyük a finn oktatási modell egyes elemeit,a városoké legyenek az iskolák.


Ezeket támogatnák a tanárok?



2021. ápr. 14. 08:31
A kérdező szavazást indított:
Abszolút támogatnák ezt a tanárok.
Lenyelnék és csak egy picit támogatnák
Inkább elutasítanák ezeket a reformokat
Abszolút elleneznék,nem is hagynák szó nélkül
17 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Ez mind jól hangzik, de az ellenzéket ismerve semmi nem valósulna meg belőle.
2021. ápr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Nyilván az idősebb generáció nem támogatná és mivel ők vannak többen így a többség nem örülne neki viszont kénytelenek lennének nyelni egyet és elfogadni.


A fiatalabbnak nyilván jobban tetszene az ötlet.

2021. ápr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
A 31 évemmel fiatalnak gondolom magam, de többek között azért hagytam ott a tanári pályát, mert nem értek egyet az oktatási rendszerrel, módszerekkel. Hogy már gyakorlatilag alig tanítunk valamit, a tanár meg azért van, hogy szórakoztassa a tanulókat. Mielőtt kapnám az ívet: nem vagyok ellene a kreatívabb vagy játékos módszereknek, de gyakorlatilag már eltűnt a tananyag. Az oktatás színvonala mélyrepülésben van, akár ha csak az elmúlt 10-15 évet nézzük. Hova akarnak még tananyagot csökkenteni? Lassan már az írás-olvasás sem lesz elvárt egy érettségizett embertől.
2021. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Én tanárszakos vagyok és abszolút nem támogatom, ahogy senki sem az ismeretségi körökből. De én biztos, hogy saját hatáskörben az óráim anyagát ki fogom bővíteni l, ahol tanítok, akkor is ha a jelenlegi tananyag marad, akkor is ha tovább csökkentenék.
2021. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Miért nem csinálták meg, amikor hatalmon voltak?!
2021. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

#3 De hiába széleskörű és részletes a tananyag, mindenki csak azt fogja megjegyezni ami érdekli.


Növelni a tananyagot céltalanul pedig semmi értelme. Nem attól lesz valakiből ember, hogy el tudja mondani álmában Kazinczy életművét.


Legyen lexikális tudásból annyi amennyi a nagyon alaphoz kell, akit érdekel annak pedig legyen 9.évfolyamtól lehetősége fakton mélyebben tanulni az adott tantárgyat.

A tölteléktárgyak helyett pedig szakmai foglalkoztató órák kellenének, hogy legyenek annak érdekében, hogy a diák belelásson egy asztalos, egy villanyszerelő vagy bármilyen szakmunkás életébe.

2021. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

5. éve vagyok magyartanár egy középiskolában, a magam 32 évével fiatalnak gondolom magam.

RENGETEG felesleges dolgot tanítunk. Jó lenne valahogy másítani ezen. De persze lószaft, nézzük csak meg, mi lesz pl. magyarérettségin 2023-tól: lexikai tudást mérő teszt. Nevetséges.

Semmi értelme.

Miért nem technikákat tanítunk inkább? Hogyan értelmezd a verset, novellát, regényt? Miért nem a gyerek választhatja ki, hogy mit akar olvasni? Miért nincs médiaóra, mert azért valljuk be, leginkább filmet néznek a fiatalok, nem könyvet forgatnak... akkor már legalább nézzenek értékekkel bíró mozikat.

Stb. stb. stb.

2021. ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
#7 van médiaóra
2021. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

Még. Heti egyszer. Már ahol van.

De a médiatanár képzést megszüntették...

2021. ápr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Hát nagy tévedés, biztos, hogy nem szüntették meg ugyanis, rákerestem és idén is lehetett médiatanárnak jelentkezni.
2021. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!