Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a Fidesz az atyaúristen...

Ha a Fidesz az atyaúristen akkor a fiatalok miért nem tudnak lakást venni?

Figyelt kérdés

Vidéken nagyon rossz fizetések vannak, nettó 110-150.000Ft. Egy lakás ára 10-15.000.000Ft amire persze költeni kell.


Budapest fizetések 250.000Ft lakás árak 30-40.000.000Ft.



Én kicsit se látom, azt, hogy Orbánt érdekelné a gyerekek mert a családi pótlék 12 éve változatlan...



2021. nov. 18. 18:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

10-es


Igen, most már kezdenek megbecsülve lenni, de ehhez az kellett, hogy aki értett hozzá az kiment dolgozni, és maradt az a kevés jó aki rogyásig keresi magát valamint a sok kókler akinek leesik 2 hónap után a csempe, de az is már egy élhetőbb összeget keres mint évekkel ezelőtt.


Viszont a piac változik ahogy a szakmák népszerűsége is, ezért mondtam a többlábon élést.

2021. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha nem fogják meg az építőipari árakat nem is tudom, hogy mi lesz.


Januártól újabb húsz százalékkal drágulhatnak az építőanyagok:

[link]

2021. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%
11: Kezdenek jól keresni? Mérnökként vezető beosztásban kevesebbet kerestem mint pár burkoló és köműves gyerek a környéken.
2021. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1.

Vidéken is lehet jól keresni. Ha van egy jó szakmád, amiben még csak nem is kell kiemelkedőnek lenned, már akkor is annyit dolgozhatsz amennyit bírsz.

Valamit valamiért. Pár évig pörgeted a melót ezerrel és közben nem szórod el a pénzedet, akkor azért lehet félretenni.

Ha nincs aki támogasson anyagilag, akkor marad a hitel. Mást nem nagyon tehetsz. De egy önerőnyi pénzt össze lehet kaparni.


2. Nem kell feltétlenül városban gondolkodni. Én is szerettem volna a megyeszékhelyen házat venni, de ezt elengedtem. Egy közmű nélküli telek most 10-14 millió Forint. Ennyiért egy faluban már jó házat lehet venni. Nyilván ennek is megvannak a hátrányai, de tudni kell kompromisszumot kötni.

A falvakban (kivéve zsákfalvak) is elindultak már felfelé az árak. Egyre többen költöznek vidékre, akik nem tudnak vagy nem akarnak örök èletükre eladósodni, így a kereslet növekedésével nőnek az árak is.



A csok meg a babaváró meg a többi szarság miatt akik ezt igénybe tudják venni, igazából ott vannak, mint ha a csoknak köszönhető áremelkedések előtt felvettek volna egy normál hitelt.

Akik viszont nem tudják igénybevenni, azokkal jó nagy kicseszés, beleértve magamat is.

Rohadt kiábrándító, amikor azt gondolod hogy lassan vehetsz egy saját házat, erre az árak a duplájára, triplájára emelkednek.

(Azóta vettem már, szülői segítséggel. Igaz hogy faluban, de mint mondtam kompromisszumokat kell kötni.)

Gondolom nem mondok újat, de ez az egész csak rosszabb lesz.

2021. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14: Pedig milyen jó programok léteznek.


Megérkezett a magyar állam legszebb ajándéka: itt a 42+73 milliós családtámogatás!:


[link]

2021. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem bérből és fizetésből nagy hitel nélkül a legtöbb fiatal nem tud frekventált helyen házat vagy lakast venni. Tök mindegy hogy szakmad van vagy diplomád.

Nekünk diplomank van, a férjem vezető beosztásban keres szarul (az átlag felett igaz) és mégis csak 30 felett mucsarocsogen lett egy felújítandó házunk.

Azok az ismerőseim tudtak hamarabb vagy jobb helyen házat venni, akiknek vagy nagyon összejött a karrier már fiatalon, de leginkább akiket tamogattak a szülők. Szerintem nincs is olyan barátunk, akinek szülői támogatás nélkül lett haza, mint nekünk.

És egyébként a családi potlekbol nem tudtuk volna felújítani a házunkat, a babavaroval viszont igen.

De nem hiszem hogy bármelyik kormány ezen változtatna, én aztán nem szimpatizalok egyikkel se.

2021. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nettó 110-et jó pàr éve nem kereshetsz a legális munka világában, 136 az, nem mintha sokat számítana.



Az én szüleim felelősségteljebbek voltak, mifelénk a minimálbér annyira gyakori, mint az elefánt vadászat Kenyában.



A fizetési skála legaljáról sehol a világon nem jutsz ingatlanhoz, főleg nem fiatalon.


Szóval indulj valamerre, mielőtt rádöregszik az életed.

2021. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Maradjunk annyiban hogy nagyon nem irigylem magunkat, a mi generációnkat.


28 éves vagyok a volegenyem is, Dunántúlon dolgozom nettó 250et keresek. Párom kint külföldön. De vért izzadunk a lakás ház vásárlás kérdésével. Ő se jó kedvebol van kint hanem a pénz miatt de még úgy is hogy nem olyan szörnyű a fizumes ő kint dolgozik sírni tudnék és pont a napokban elég kemény depressziós hangulat kerített hatalmába. Mert egyszerűen kilátástalannak érzem a helyzetünket. Dunántúlon is bődületes árak vannak pedig nem lenne óriási luxus igényünk.


Szeretnénk gyerekeket, esküvő is lesz jövőre. Oké hogy felvennenk a babavarot és talán a csokot de még így is iszonyatos hitelt kéne felvenni és nem látok belőle kiutat..

2021. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ja és falukat is nézzük, de ott is olyan árak kezdenek lenni hogy az agyam eldobom.. plusz nekünk nincs segítségünk csak mi magunk. 18 voltam
2021. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!