Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Schiffer András most melyik...

Schiffer András most melyik pártot képviseli?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, LMP-s volt, de most?
2021. dec. 4. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Amelyik megfizeti. Ez leginkább a Fidesz.
2021. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
"Egyszer fideszes, örökké fideszes." Tartja a bölcs mondás. Pártból ki lehet szakadni de szektából nem.
2021. dec. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont egy kormányellenes tüntetésen beszélt. Nem tudom hova tenni ezt az embert. Melyik párt tagja?
2021. dec. 4. 15:00
 4/8 D-Mano ***** válasza:
73%

Nahát ez az egyik nagy baj az emberek gondolkodásával. Azt hiszik, hogy valakinek a politikai nézeteinek kötelezőérvényűen be kell tagozódnia egyik vagy másik politikai párthoz/ tömbhöz. Schiffert is, de például Puzsért is Tibi atyát is folyamatosan libsizik a Fideszesek, és Fideszbérencezik az ellenzékiek emiatt a korlátolt 1 bites gondolkodás miatt.


El nem tudják képzelni a legtöbben, hogy ők például nem egyik vagy másik párthoz/tömbhöz tartoznak, hanem saját, a többi párttól nagyrészt független álláspontjukat képviselik elsősorban.


Egyébként ők hárman azt képviselik, amit én politikai centrumnak vagy politikai középnek nevezek. Ennek az irányvonalnak pedig nincs pártja Magyarországon.


A balliberális pártok mutatják/hazudják magukat érdekből a közepet (is) képviselőknek néha, nyilván nagyobbrészt alaptalanul. Meg most ez az Ellenzéki Összefogás is a politikai közép érzetét kívánja kelteni.


Schiffer Andrásra különösen érdemes odafigyelni, mert nála akad bőven józanészből és tárgyiasságból. És ilyenből elég kevés van hazánkban sajnos.


Egyébként középen lenni azt is jelenti, hogy mindkét oldalban lát értéket is és kritizálni valót is. Ezért mindkét oldalt szokta méltatni és kritizálni is adott esetben. Ettől pedig azok, akik csak 2 oldalban gondolkoznak, eléggé meg tudnak zavarodni.

2021. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyiket sem , 1es és a 2es tipikus libbancs
2021. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

#4:


Ez úgy hülyeség, ahogy van. Egy centrista se kevésbé elfogult, mint bármilyen oldali. Egyébként meg lehet valaki adott oldali, és mellette nem kell, hogy mindenben egyetértsen velük.

2021. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 !Aki huszonnyolc szóban mondja el azt, amit tíz szóban is megtehetne, az egyéb aljasságokra is képes." (Moldova)

A kérdésre elég válasz lett volna ha azt irod: Szerintem egyiket sem.

2021. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 D-Mano ***** válasza:

7-es,

Egyrészt szeretem megindokolni, hogy mit miért gondolok. Másrészt a kérdés egy gyakori hibás gondolatmeneten alapul, amit tisztázni kell ahhoz, hogy tovább léphessen a magyar politikai gondolkodás- ha erre egyáltalán van valami esély.


6-os,

Nem azt mondtam, hogy jobb vagy rosszabb vagy jobban/ kevésbé elfogult egy centrista, mint bármelyik másik oldal képviselője. Csak azt mondtam, hogy az emberek többsége túlzottan bele van rögzülve a bal vs jobb kizárólagosságába, és nehezen tudja hova tenni azt, ha (valaki centrista vagy nem centrista), de nem áll egyértelműen egyik oldalhoz vagy párthoz sem, esetleg mindkettőben szokott méltatni és kritizálni bizonyos dolgokat.


A centristák is tolódhatnak valamelyik irányba valamilyen mértékben. Lehetnek korlátoltak, lehetnek elfogultak, gondolhatnak hülyeségeket vagy lehetnek nagyon jó elgondolásaik is. Annyi van velük csupán, hogy nem lehet őket bekategorizálni se jobbra, se balra, és Magyarországon még pártjuk sincsen, hogy oda lehetne őket bekategorizálni.


Plusz, azt is írtam, hogy nemcsak a centristák között vannak, akik nem kategorizálhatók be pártokba vagy oldalakba, hanem vannak sokan olyanok is, akiknek a nézeteit nem képviseli egyik párt sem, vagy amelyik elvileg képviselné, az nem hiteles számára, esetleg magát a pártpolitikát nem tartják jó megoldásnak. Tehát vannak párton kívüliek is sokan.


Schiffer pedig nem azért lesz józan gondolkodású és objektív, mert középen van, hanem mert ő ilyen. Több mindenben nem értek vele egyet, de sokat lehet tőle tanulni.

2021. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!