Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Leninizmus a nemzetellenes...

A Leninizmus a nemzetellenes a Sztálinizmus a nemzeti kommunizmus?

Figyelt kérdés
Elnézést,ha hülye kérdés. De lehet, hogy csak számomra erre utaló jelek alapján úgy érzem mégis tisztáznom kell. Például abból,hogy a volt leninista berendezkedésű államokból nem nagyon ismerek olyan törvéseket egyéb dolgokat amik a nemzet érdekeit szolgálták volna. ezzel Szemben Sztálin imperialista törekvéseiről szerintem mind gondoljuk,hogy nem a világi munkásállam volt a célja. Emellett a Rákosi Koszakban íródott Honvédindulóban és Drága földben szereplő kijelentéseket sem nevezném nemzetgyűlölőnek. Valamint a szintén Sztálinista Kim IR Szenről is tudjuk,hogy volt 1 pár nacionalista elem a poltikájában. és végül de nemutolsó sorban ugyebár a Fsizmusról való letérés után a Lehi is a Sztálinizmust jelölte meg ideológiájának mint a "nemzeti kommunizmust" Ezekkel szemben tehát Leninről vagy Kádárrról nem nagyon tudnék ilyeneket sorolni.

2022. máj. 21. 17:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Valamint ezzel is lehet,hogy csak én vagyok így de a kolhozosításon, államosításon kìvül nem igazán tudok különbségeket sorolni a Hitleri Németországról és a Sztálini Szovjetunióról.
2022. máj. 21. 17:52
 2/3 anonim ***** válasza:
A holodomor a nemzet érdekeit szolgálta szerinted? Csakmert azért Sztálin a felelős, nem Lenin.
2022. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem fényeztem egyiket se de igazából ja szálsőjobbos elem.
2022. máj. 22. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!