Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen úton-módon lehet...

Milyen úton-módon lehet politikusnak ötleteket adni, hogy szerintünk min mit kéne változtatni?

Figyelt kérdés

Én pl szeretném ha a magyar személyi jövedelemadó brit mintára működne, ahol egy adott éves jövedelem (vállalkozó esetén profit, ha pedig valaki alkalmazott is és vállalkozó is, akkor az összes alkalmazotti fizetés plusz vállalkozói profit) mentes a személyi jövedelemadó alól azon felül pedig sávos adózás van.


A brit adórendszer mondjuk részleteiben eltér a 4 tagország között, de nem sokban. Angliára érvényes, hogy évi 12750 fontig nincsen adó, 12751 és 50270 font között 20%, 50271 és 150000 font között 40%, ezen felül részre pedig 45% az adó.


Hasonlóan, de különböző korlátok szerint történik a társadalom biztosítás is.


Ez a módszer sokkal vonzóbbá teszi a rugalmas munkavégzést, vállalkozást ahol az ember akkor dolgozik amikor akar és annyit amennyit akar.


2022. máj. 25. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Választásnak hivták valamikor, ma Orbán Viktornak!
2022. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Toroczkait megkérdezheted erről,tudtommal ő az egyetlen aki tart a csatornáján kérdezz-felelek lehetőséget.


Nekem is volt már eddig 2 kérdésem, mindkettőre kaptam választ.

2022. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. 4 évente van választás, akkor érdekli a fideszt a szavazó, aztán 4 évig kuss van.
2022. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából sehogy. Elmész a parlamenti képviselőd fogadóórájára, ha van neki olyan, vagy megpróbálsz valahogy vele beszélni, esetleg írsz neki. Ha fideszes akkor nem fogja érdekelni, mert neki nem szabad gondolkodni önállóan, megütheti a bokáját. Ha ellenzéki akkor azt fogja mondani, hogy teljesen felesleges a világ legjobb ötletét is benyújtani, úgyse fogadják el, mert tőle jött.
2022. máj. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4: tulajdonképpen szerintem a parlamentben a politikusok ötleteit névtelenül kellene hogy beadhassák.


Így lehetne a tartalomról vitatkozni és nem az alapján dönteni, hogy ki adta be

2022. máj. 25. 17:20
 6/7 Crisopher ***** válasza:
Ehhez az kéne, hogy először ettől a szar diktátor párttól megszabaduljunk
2022. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Olyan sehol a világon nincs. Ahol van ott ötletládának hívják, de az már nem politika.
2022. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!