Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miből táplálkozhat az a...

Miből táplálkozhat az a nézet, ami szerint régen is ugyanilyen nehéz, vagy még nehezebb volt az országban az élet? Lakhatás, megélhetés, munkahelyek, párkapcsolat, főleg ezek kapcsán kérdezem.

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkinek a saját élete a legnehezebb
2023. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebbek elmondásaiból, történelmi adatokból, meg ilyesmikből.
2023. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Nehezebb? Mármint mikor? Csak mert szüleim 25 éve úgy húztak fel egy ma 150 milliót érő házat pár év alatt, hogy szinte még gyerekek voltak, 20-22 évesek és szülőktől semmi pénzt nem kaptak!


A mostani huszonéves ismerőseim közül senkit nem tudok mondani, aki ezt önerőből elérte volna. Ilyen ingatlanárak mellett hogy…hatalmas hiteleket kell felvenni hozzá és/vagy sok gyereket csinálni.

2023. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3 Na ezaz, többek között nekem is ezért fura a dolog. Végeztem nemrég egy kis kutatómunkát a neten az előző rendszerről, hát rendesen meglepődtem! Még szó szerint alapjog volt a lakhatás, rengeteg, akkoriban jóminőségűnek számító lakás épült, amit sokszor ingyen van nevetségesen olcsón osztottak bizonyos embereknek. Az átlagnak se volt annyira nehéz lakáshoz jutni, normális hitelek és kamatok, valódi családtámogatási rendszerek, nagyon sok embernek utaltak ki lakást nagyon kedvezményes árakon. A másik a megélhetés, sima gyári dolgozóként, jóval kevesebb valódi energiabefektetéssel, sokkal inkább meg tudtak élni. Nem nyomorogni vagy otthonragadni, hanem sima minimálbérből is emberhez méltó életet élni! Szakmunkás fizetésekből, vagy képzetlen munkaerőként is akár. A ráadás hogy az autó és a nyaraló, hétvégi telek, balatoni nyaralások is elég gyakoriak voltak, úgymond alapdolognak számítottak.

Értem én hogy a fidesznek érdekében áll a jelenkori magyar közállapotokat elhazudni, sokkal jobb minden mint régen, sokkal jobb itt mint bárhol az euban stb. De hogy sok ötvenen túli akaratlanul is miért asszisztál ehhez a fajta valósághamisításhoz, az nem fér a fejembe! És sokszor olyan emberektől is ezt hallom akik utálják a fideszt, és mégis ezt a nézetet vallják hogy régen is nagyon nehéz volt minden, nem nehezebb a mostani megélhetés, stb. És ezt nem tudom hova tenni. Miért próbálják félrevezetni a fiatalabb generációt? Tévedésből, rosszindulatból, vagy esetleg tényleg ennyire nem érzékelik a jelenlegi állapotokat?

2023. jan. 15. 17:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem volt mindenkinek elérhető a tanácsi lakás, főleg vidéki városban. A fiatal házaspárok évekig éltek valamelyik szülőjüknél a kétszobás lakás egyik szobájában.

A 70-es években 12 lakásos tömbházban, két szomszédunknak volt kocsija, a maszek autószerelőnek, és a maszek tv-szerelőnek. Nyaralója egynek volt, de ő is örökölte. Olyanról nem is hallottam, hogy egy családban két kocsi legyen, ami manapság sem általános, de nem is szokatlan.

2023. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5# Lehet eltérő korszakról beszélünk, meg aztán más emberek, más merítés. Tiszteletben tartom a véleményedet, kifejezetten hasznos látni pl ki mit látott a 70-es évekből. Én viszont a 80-as kapcsán hallottam sok ismerőstől, hogy addigra már általános volt a nyaraló, vidéki telek, meg az autók is szép számmal. A panelházak parkolói tele voltak, és átlag minden lakásra jutott egy.

Az hogy ki meddig élt otthon az szerintem megint csak változó, én ismerősök és rokonok példájából tudok kiindulni. A legtöbb fiatalon eljött vidékről, a nagyvárosba. Albérletbe, ahol simán megéltek. Majd többnyire a munkahelyi vállalatuknak vagy tanácsnak hála, ki lett nekik utalva pár éven belül panelház. Olyan fajta, ami nemrég épült, 70-es 80-as években, és abban a korban tényleg nagyon modernnek számított, a korábbi lakhatási formákhoz képest.

2023. jan. 15. 17:23
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Napi fideszerős, hergelős, mindenszar, szarazország "kérdés", ahol nincs kérdés, inkápp köpködés és panaszkpdás megy, hisztikével.


Az krva jó, hogy csak az van meghallgatva, akinek a szülei 150 milliós házat rittyentettek. Az nincs, akinek szegény volt a családja. Az én nagymamám pl. 12 évesen elmehetett cselédnek egy gazdag családhoz.

Nyilván neki olyan rohadt jó volt, sőt, sokkal jobb, mint most.

2023. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd 25 év múlva megtudod. Neked is ezt fogják mondani.
2023. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Fideszelős köpködés, hergelés? Nincs meghallgatva aki mást mond? Mindezt egyből a 6. válaszom alá? Ember, te valami nagyon más műsort nézel látszik :D

Egyébként a kérdésem nem politika, hanem emberi tényezős! Nagyon sok helyen olvastam és láttam is, hogy jobb volt régen az életszínvonal mint a jelenlegi. Sokszor kilóra megvették a polgárok lojalitását, próbáltak jóléti államot létrehozni, persze hatalmas hitelből, tisztában vagyok vele. Nem mondom az volt a helyes út, direkt kerülném a politika részét.

Ami a kérdés lényege, hogyha ilyen jóléti rendszer volt a múltban és a haszonélvezői voltak a mostani 50+os magyar állampolgárok, akkor ők miért állítják azt hogy régen rossz volt, most meg nem az?

2023. jan. 15. 17:36
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha véletlenül a kezedbe kerül valami 80-as évekbeli riport, ami fiatalokkal készült, mindig emlegetik a lakásgondokat.

Ezt egy egyetemi lapban olvastam (dalszöveg):

Ötödéves villanymérnök ballag fel a Várba.

...tól a ....ig minden le van zárva.

A Dunántúl összes borát meg fogjuk ma inni,

részeg lesz az egész banda, úgy kell hazavinni.

Hatodéves villanymérnök ballag be a gyárba,

(...erre nem emlékszem)

Munka után felesége albérletben várja;

Kocsi és az öröklakás totál ki van zárva.

2023. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!