Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ezt igazságosnak tartjátok?

Ezt igazságosnak tartjátok?

Figyelt kérdés
Párom márciusban betölti a 25. életévét. Novemberben szülte meg első gyermekünket. A magyar kormány SZJA mentességet adott a 30 év alatti anyáknak. Szerintetek igazságos, hogy a párom bő 1 hónap múlva 30 év alatti anyaként havi 40 ezerrel KEVESEBBET fog kapni, mint eddig? Előre megyünk nem hátra?

2023. jan. 24. 09:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
#6 te ostoba gyökér, mi csak jó életet szeretnénk neki teremteni, hogy ne kelljen nélkülöznie, és azt csak pénzzel lehet elérni, ha az állam semmivel nem támogatna, akkor mi lenne itt? te nagyon sötét vagy, a legostobább a kommentelők közül
2023. jan. 25. 08:17
 12/19 A kérdező kommentje:
#4 én letettem a nyelvvizsgát, hogy meglegyen a diplomám, majd rögtön utána eltörölték :)
2023. jan. 25. 08:18
 13/19 A kérdező kommentje:
#8 veled egyetértek, te vagy az egyetlen, aki értelmesen fogja fel a dolgot! szerintem sem kéne, hogy ezért járjon SZJA-mentesség, mert valaki 30 év alatt vállal gyereket, de nagyon igazságtalan, hogy a novemberben született babánk után nem, a barátunk januárban született babája utána 5 évig(!) jár havi 40-50 ezer ft plusz pénz. Ez rohadtul igazságtalan, vagy senkinek ne járjon, vagy minden 30 év alattinak járjon. Ez így csak egy újabb üres kampányfogás volt
2023. jan. 25. 08:20
 14/19 A kérdező kommentje:
A magyar kormány értelmezése szerint a 2023 előtt született gyerekek nem létezőek. 2 hónap van a mi és a barátomék babája között. Ők 5 évig kapják a havi plusz 40-50 ezer ft szja-mentességet, mi egy percre se. Nem is kell, hogy kapjuk, de ők miért kapják? Akik úgy válaszoltak, hogy ez igazságos, az magyarázza már el, hogy mitől igazságos? 5 év alatt 2,7 millió ft plusz pénzt jelent ez nekik, amit a babájukra tudnak fordítani, mi egy fillért sem kapunk. Igazságos? Megélhetési és eltartási különbségeket generáltak. Vagy ne járjon senkinek vagy mindenkinek. Vagy, ha ennyire nem vállal senki gyereket önmagától (mi terveztük és kedvezmények nélkül is felneveltük volna) és ilyen szánalmas ösztönzések kellenek, akkor miért nem a 2023 január 1 után gyermeket vállalók kapják ezt a kedvezményt? Pl. 2023. szeptember 1-től lépett volna hatályba, már azt is elfogadtam volna, de így rohadtul igazságtalan az egész. És különbségeket generál.
2023. jan. 25. 08:28
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja szóval irigy vagy. Ha te nem kapsz, akkor más se kapjon. És ilyenek vállalnak gyereket :(
2023. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Akkor se kap kevesebbet. Eddig kapott többet.
2023. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Már így is épp elég kedvezményt kapnak a gyerekgyárosok, csak azért, mert szaporodnak. Képzeld, én pl semmit nem kapok az államtól. Akkor most én is kezdjek el hisztizni, hogy én csak adót fizetni vagyok jó?

Bocsánat, de ha titeket 40 ezer forint a földhöz vág, akkor már eleve nem lett volna szabad gyereket vállalni, mert NEM ÁLLTOK ÚGY anyagilag, hogy vállaljátok! Ennek az SZJA kedvezménynek max annyit kéne jelenteni, hogy nem 140-et, csak 100-at tudtok félre tenni havonta.


Ha csak 40 ezer a havi SZJA, akkor bruttó 266-ot keres, ami alig több, mint a minimálbér. Remélem te keresel legalább bruttó 550-et, mert kb. akkor lennétek úgy anyagilag, hogy szűkösen be lehet vállalni egy gyereket...


Igaszágos? Nem! Én ugyan nem adnék adókedvezményt csak azért, mert valaki csinált egy gyereket!

2023. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"mi csak jó életet szeretnénk neki teremteni, hogy ne kelljen nélkülöznie, és azt csak pénzzel lehet elérni, ha az állam semmivel nem támogatna, akkor mi lenne itt?"


Egen... Előbb kellett volna esetleg a jó életet megteremteni, majd utána gyereket vállalni. Amikor én születtem (rendszerváltás után volt már), egy gyerek után az állam akkor semmit nem adott. Egy gyerek után nem járt ingyen tankönyv, nem járt adómentesség, nem volt "babakötvény", nem volt iskolai étkezési támogatás, nem volt kedvezményes hitel. Gyes már volt, ami szintén támogatás, mert akár 0 forintot is kaphatna az, aki effektve nem dolgozik. Mégsem nélkülöztünk, pedig nem voltak a szüleim milliomosok, csak megtervezték a gyerekvállalást.

2023. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Fidesz és az igazság :D Menekülj amíg tudsz, itt csak rosszabb lesz.
2023. jan. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!