Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tegyük fel lenne huxit népszav...

Tegyük fel lenne huxit népszavazás,amin a maradás mellett lenne több x,annak azontúl h hálisten az euba maradnánk, milyen hatással lenne az Orbán kormány politikai kreditjeire?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Ne tegyük fel, mert nem lehet erről Magyarországon népszavazást tartani.
2023. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Semmi nem lenne. Maradna, még többet lopna.


Az együgyû nép meg tapsolna neki.


Magyarországon csak a szolgalelkûek, érzelmi függôk, együgyûek maradnak.

2023. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Miért, bárki is úgy gondolja, hogy a fidesz ki akarna lépni az unióból?
2023. febr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Ki kezdeményezte? Milyen okból? A kampányban hová pozicionálta magát a Fidesz?


Pl ha most egyszer csak a Mi Gatyánk elérné, hogy népszavazásra bocsássák a kérdést, majd fölényesen a maradás mellett döntene az ország, eközben a Fidesz egy mértékletesen maradáspárti álláspontot üt meg, hozzátéve, hogy mindenképpen követi majd a választói akaratot, akkor nem hinném, hogy bármilyen negatívum éri.


De ha ugyanezt a forgatókönyvet követjük, de picit más fűszerezéssel, már érdekesebb a kérdés. Mondjuk Orbánék végletekig szajkózzák, hogy csak pénzügyi megfontolásból fontos nekünk az EU, erre az EU visszatart támogatásokat. Ha a Mi Házunk párt sikeresen népszavazást kezdeményez a kilépésről (mondván, hogy már nem jön a pénz, húzzunk a f.szba), akkor a Fidesz kicsit bajban van, mert a saját hazugságának foglyaivá válik azon nyomban. Ha a maradás mellett kampányolnak, segget csinálnak a szájukból, ha a kilépés mellett, akkor tökön szúrják magukat. Ha pedig az van, amit mondtál, és a kilépés mellé állnak, de a nép maradás mellett szavaz, akkor meg egyszer csak populista népként szembe kerülnek a néppel.


De szerencsére ez nem realitás. Remélem, nem is lesz.

2023. febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Huxit nélkül sincs túl sok politikai creditünk nyugaton:

[link]

2023. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

#4: Szerintem ezt kicsit túlgondoltad. Egyrészt a Fidesz sosem hagyná, hogy a Mi Hazánk, vagy bármelyik ellenzéki párt népszavazást indítson. Ezzel olyan szinten helyzetbe hozná, ami komoly veszélyt jelentene rájuk nézve a 26-os választásokon.

De ha tegyük fel, mégis megtörténne, és a Mi Hazánk kezdeményezésére népszavazás történne, akkor a két párt összefogna és a kilépés mellett kampányolnának. Már csak azért is, hogy elnyomják a maradást akaró bal oldalt. Ez esetben a nép biztosan megszavazná a kilépést, a két szélsőjobbos párt meg összeborulna, ahogy a tette azt a Fidesz 98-ban a kisgazdákkal.

2023. febr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6, azt mondtam, hogy ha megtörténne - szerintem sem fog, ahogy le is írtam - a népszavazás, akkor az a kellemetlen helyzet áll elő, hogy a Fidesz előtt három opció áll, és mind szar. Erre te leírtad, hogy túlgondoltam, mert a három közül úgyis a második fog történni. Nem igazán értem, mit akartál ezzel mondani.
2023. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#3: Orbán már az idén belengette kétszer is, és még csak Február eleje van. Tényleg, mégis mi a fenéből gondolhatnánk ilyesmiket? :D
2023. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8, persze, mondott ő már sok mindent, de egy ilyen pénzforrást senki nem dobna el csak úgy.
2023. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
#1: Ezt a nem lehet dolgot is úgy mondjátok, mintha valami földöntúli erő tiltaná :D Feltűnhetett volna már, hogy itt Orbán Orbán dönti el, hogy mit lehet és mit nem. Ha holnap olyan lábbal kell fel, hogy márpedig népszavazás (vagy legalábbis nemzeti konzultáció) lesz az EU tagságról, akkor az lesz.
2023. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!