Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mért nem tudtunk értelmes...

Mért nem tudtunk értelmes politikusokat kitermelni?

Figyelt kérdés
Mért vagyunk ilyen szrok,már bocsánat? Szemkilövető ,választásoknál hazudozó,demokráciát sajnos sokak szemében lejárató udvaribolond után hallgatag diktátorbán király (hazudott ő is,csak nem annyit,amit úgy oldott meg,h nem mondott semmit)?
2011. jan. 4. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Politikusok olyanok, mint mi magunk, ne feledd. Közülünk kerülnek ki, magyar mentalitással.

Mondjuk alapvető emberi tulajdonság, és nem csak ránk jellemző, hogy hatalomhoz jutva az ember átfordul, megváltozik.

Lehet, hogy Te is tennél olyat politikusként, ami sok másik embernek nem tetszik. Sőt! Inkább biztosra veszem.

2011. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kokas Lajos ***** válasza:
42%
A politikai pálya nagyfokú exhibicionizmust kíván. Azonkívül erős párt hűséget és némi gátlástalanságot is. Valószínűleg ez lehet arra a magyarázat -amin már én is többször elgondolkodtam-, hogy azok a tanárok nem lesznek politikusok, akik a szakirányú egyetemeken a politikusokat tanítják, pedig a logika szerint az ő tudásuk sokkal magasabb szinvonalú!!!!!
2011. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon jó kérdés. Már én is gondoltam arra, hogy vissza kéne hozni a 19. századot, akkor volt divat, hogy az ilyen mucsai-balkáni államocskákat külföldiek kormányozzák. Talán nem véletlenül. A balkáni államok (Románia, Szerbia, Bulgária) külföldi királyokat hoztak be, és ugye az Osztrák-Magyar Monarchia is mennyivel jobban működött mint a mostani Orbán-rendszer.


Hogy miért nem tudunk jó politikusokat kitermelni? Mert a nép sajnos ilyen buta, primitív, tekintélyelvű, és ezeket igényli. Voltak itt más pártok is a rendszerváltás óta, de csak ezek a hazudozó kóklerek tudtak szavazatot szerezni. Miért nem kellett például a választóknak a megújult MDF vagy valami hasonló mérsékelt, visszafogott párt 2010-ben? És korábban is volt más választék is 5 % alatt. Miért hangzottak jobban Orbán Viktor blöffjei? Én egy szavát se hittem, és elképzelni se tudom, hogy lehetett itt 2,7 millió ember, aki rászavazott. Hogy a Jobbik több mint 800 ezres táboráról ne is beszéljek. Sajnos az a válaszom, hogy ilyenek vagyunk, ezt igényeljük.

2011. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kár,hogy nincs több,de annak jobban örülök,hogy nem születtek oylan válaszok,amiben mentegetik az egyiket és akasztanák a másikat,meg hasonlók. Pont ez a mentalitás nem vezet sok jóra.
2011. jan. 4. 14:56
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Először el kéne kergetni a többit. De ahhoz túl nyulak vagyunk mindenkit beleszámítva.

Amik jelenleg vannak, azok nem értünk vannak, hanem a rabszolgatartóink érdekeiért dolgoznak.


Sajnos túl elnézőek vagyunk a jómadarainkkal szemben, ezért is tartunk ott, ahol vagyunk.

2011. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon egyszerű, mert ehhez értelmes szavazókra lenne szükség.
2011. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy értelmesek! Másképp hogy tudnák megvezetni a jónépet? :D

viccet félretéve: én inkább a skandináv államokról vennék példát! Ott valamiért rendesen működik a dolog...

2011. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az átlagember azért nem tud politikus lenni ,mert szubjektív szemszögből nézi a dolgokat.

"Engem nem érdekel mit csinálnak csak legyen jó állásom pénzem családom"

ezt itt írta egy ember: erről az a véleményem hogy aki így viszonyul a dolgokhoz annak nem való a politika kategória az TŰNJÖN INNEN!

Ahhoz hogy politikus legyen valaki szubjektív szociális látással kell rendelkeznie. Szóval nem fognak azon nyomban megváltani téged aki csodát vár egy párttól az h*lye.

2011. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Sz.......bol, nem lehet varat epiteni!
2011. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!