Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szólsz ahhoz, hogy tavaly...

Mit szólsz ahhoz, hogy tavaly márciushoz viszonyítva 1000milliárd forinttal nőtt az államadósságunk?

Figyelt kérdés

A Fidesz lenyúlta a MNYP pénzeket, rekord bevétele van jövedéki adóból a benzin után, és még így is sikerült nekik növelni az államadósságot.

Az adósság még a Gyurcsány kormány idején sem volt ilyen magas!


[link]


Akkor most ki adósítja el az országot?


2011. márc. 25. 19:52
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudok rajta meglepődni.Szerencséjük van,hogy nem én rendelkezek felettük mert már másnap libasorba haladnának a fővárosi börtönök egyikébe,de nem baj hisz tudjuk ez is az MSZP hibája(IS).
2011. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
35%

Ezt nem 1 év után kell megnézni, hanem 4, vagy 8 év után. Ezek a folyamatok adódhatnak különböző külső, belső dolgoktól, én inkább a folyamatokat vizsgálom, mert kiragadhatunk adatokat rövid időszak alatt, de sokra nem megyünk vele, fröcsögni lehet, de érdemi vizsgálatra nem érdemes.

A MNYP pénzeket pedig ne keverjük ide, a lenyúlás szó pedig már önmagában nem teljesíti egy független kérdés elvárásait. Ennek a pénznek a jó része államadósság-csökkentésre fog fordítódni.

Az, meg, h a jövedéki adóval példálózol, szerintem nézz utána, hogy az mekkora tétel.

2011. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
66%

A linkelt oldalt olvasd el, és ha van kis fogalmad hozzá, akkor talán rájössz, hogy nem minden úgy van ahogy írtad.


A MNYP pénzek meg még tudtommal be sem folytak, a jövedéki adó bevétele meg minimális, nem számottevő.

2011. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
62%

"a jövedéki adó bevétele meg minimális, nem számottevő."


Én ezt azért nem mondanám.Igen is sokat jelent.Ezért nem is ugatok azért,hogy csökkentsék, hiába van autónk.Az üzemanyag az egyik leghozamosabb termék.

2011. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
68%

Mai hír:

3 milliárd dollárnyi (kb. 550 milliárd forint) államkötvényt jegyeztek 10 éves futamidővel. A befoly összeget az államadósság csökkentésére fordítják.


Lehet, hogy én vagyok buta, de én úgy tudtam az államkötvény pont hogy növeli az államadósságot! Az egyik legdrágább hitel, amit az állam felvehet!

2011. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
33%

Csak az egykulcsos adó 500 milliárd bevételt-kiesést jelent.

Elszámolták magukat,a nyugdíjkassza lenyúlása nem biztos,hogy erre megy.

2011. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
67%

Messze nem a jövedéki adóból van a legnagyobb adóbevétel.


Az államháztartás adóbevételeinek a fogyasztási és jövedéki adó körülbelül 9%-át adja. A legnagyobb a TB, aztán az ÁFA, a jövedelem adó.. Ezek olyan 30 - 20 -20 körül mozognak. Ezekhez képest a jövedéki adó nem akkora súlyú, persze vannak kisebb adók is, mint például a vagyon típusú adók, vagy akár a foglalkoztatásokhoz kapcsolt adók.

2011. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%
Az ország alapvetően devizában van eladósodva. Szerintem ezt próbálják meg forintra átkonvertálni. Elméletileg stabilabb.
2011. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
77%

"Ezek a folyamatok adódhatnak különböző külső, belső dolgoktól, én inkább a folyamatokat vizsgálom"

- Értem, ha a Fidesz csinálja, akkor annak különböző külső, belső okai vannak. A folyamat pedig az, hogy NŐTT AZ ÁLLAMADÓSSÁG. Vizsgáld csak!


"A MNYP pénzeket pedig ne keverjük ide...Ennek a pénznek a jó része államadósság-csökkentésre fog fordítódni."

- Pedig az emberek (akiktől elvették) a SAJÁT NYUGDÍJUKRA akarták fordítani - mellesleg az államtól átvállalva az amúgy is rosszul működő nyugdíjrendszer terheit...


"Az, meg, h a jövedéki adóval példálózol, szerintem nézz utána, hogy az mekkora tétel."

- Aha. Szóval Orbán sem nézett utána, mikor egyfolytában a kormányt cs.szegette, hogy csökkentsék a jövedéki adót, ugye? Nahát, hülyeséget beszélt volna?


Ja nem, itt ismét életbe lép az, hogy ha a Fidesz csinálja, akkor az nem megszorítás, hanem reform, ha a Fideszes politikusok vesznek fel törvényellenesen költségtérítéseket, akkor ők csak feledékenyek, ha a Fidesz veszi el, és éli fel a pénzünket, az csak a mi érdekünkben van, és ha a Fidesz nem teljesíti az ígéreteit, annak is a Gyurcsótány az oka.


Látom, neked hosszabb a nyelved, mint a Schmitt Palinak!


Pedro

2011. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
84%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:23


De mindezektől függetlenül az a 9% is óriási kiesést jelentene ,ha nem árulnánk cigarettát,alkoholt,meg üzemanyagot.

2011. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!