Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Liszt Ferenc után még a...

Liszt Ferenc után még a Boldoggá avatás előtt álló szegény, néhai II. János Pál Pápát is meg akarják utáltatni velem? Kinek fog örömet okozni ez a sok, értelmetlen és ellenségképben logikátlan közterület átnevezés?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, mint nem hívő ember nagyon tiszteltem a lengyel nemzetiségű, egykori egyházfőt, de az egyre mélyebben bebetonozodó hatalom tervezett lépése az Ő személyét is felhasználja egy újabb erőfitogtatásra !!!!


- Úgy érzem, hogy a Ferihegyi Repülőteret - amely 1951-es megnyitása óta ezen a néven vált ismertté - kizárólag az én bosszantásomra nevezték át, mert nem orbánra és tarlósra szavaztam! 60 évig jó volt, ami egyébként védett település-rész név!


- tarlós gonoszságára vall a Roosevelt tér átnevezésének igénye is, ami ugyan nem fog eltűnni, a jelenlegi Szabadság tér fogja megkapni. Ekkora baromság a világtörténelemben még nem volt!!! Vagy ennek az állatnak ennyit ér – ezt jelenti - a Szabadság?


- Azt, hogy mióta volt Szabadság tér a Szabadság tér, nem tudom, de egy 1932-ben kiadott térképen ezen a néven szerepelt. Tehát nem szovjet nyomásra történt az elnevezés!!


- Szüleim elég gyakran Széll Kálmán térnek nevezték azt a - 3 kerület határán fekvő - teret, ahol a 2-es Metró első megállója van, de Moszkva nemcsak a Szovjetunió fővárosa volt (1918-tól), 1147 és 1703 között Oroszország, az Orosz Birodalom - és a mindenkori uralkodó - székhelye. Ma pedig az óriási kőolaj- és földgáz készlettel rendelkező Oroszországi Föderáció fővárosa!

--Ilyen alapon az ugyancsak 3 kerület határán fekvő Nyugati teret is Berlin térre kellene át/visszanevezni! Az ugyanis nemcsak Hitler, Ulbricht és Honecker Berlinjéről kapta a nevét, így hívják a Hamburgban született, de az NDK-ban szocializálódott Angela Kasner (később Merkel) Berlinjét is!

-- Kíváncsi vagyok, hogy a "Tovariscsi konyec" után (ami Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú Bihar megyék halálát okozta) ezt hogyan fogadják Putyinék!


- Ha a városvezetés 1995-ben, a műtárgy átadásakor impotens volt, és a köznyelv elfogadta a Lágymányosi híd elnevezést, nyugodtan maradhatna. De nem! tarlósnak ezen a téren is pattognia kell! A II. Rákóczi Ferenc fejedelemről történő elnevezés az egyetlen, amit ebben az "Enyém az ország, enyém a hatalom!" projektben nem kifogásolok, de ha már tarlós újabb babérokat szeretne learatni, értelmesebb dolog lett volna Kossuth hídnak nevezni, ugyanis szegénynek volt hídja, de már nincs, mert rövid működés után lebontották.


- Sokat keresgéltem, de nem tudom megmondani, hogy a Tisza Kálmán tér mikor lett Köztársaság tér, csak azt, hogy Rákosinak, Kádárnak jó volt.

Tiszteltem a néhai pápát, biztosan kijár Neki, hogy közterületet nevezzenek el Róla, de a Köztársaság tér elnevezést - ugyanis állítólag köztársaságban élünk - nem kellene bolygatni.


2011. ápr. 22. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
jojj deco
2011. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azután is a normális nevükön fogom hívni ezeket.
2011. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg nem sok értelme van, és valahogy mondjuk mégis megtudom őket érteni, ezek szimbolikus átnevezések, néhány helyen magyarosítottak egyet, más helyeken pedig a komcsi neveket cserélték le, harmadik helyen meg csak egyszerűen más történelmi kontextusba helyezték a hangsúlyt.
2011. ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajom a pápával, bírtam az öreget, de szerintem 10-15 perc ráfordítással találtak volna magyar embert is akiről el lehet nevezni ha már nagyon muszáj.

Nem tudom mi ez a nagy átnevezési láz, gondolom arra mennek, hogy a következő kormány nem lesz olyan kicsinyes hogy visszanevezgeti őket.

Szánalom amúgy, hogy ezen kívül mást nem tudnak felmutatni a közel 1 év után.

2011. ápr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!