Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mitől olyan roppant fontos...

Mitől olyan roppant fontos még mindig Gyurcsány Ferenc?

Figyelt kérdés

Már korábban is túltengett a téma szerintem, de ez a hét kiverte a biztosítékot. Hétfőn Gyurcsány az ATV Újságíróklub fő témája volt, a Klubrádió betelefonálós műsora állandóan róla szól, ma az Infórádióban egy szociológus egy órán keresztül próbálta kifürkészni, hogy mi állhat a lépései mögött, az Echo Tv most véget ért Visszhang című beszélgetése is 90 %-ban róla szólt, vagy 10-szer feltették a kérdést 20 perc alatt: Mit akar Gyurcsány Ferenc? Most hirtelen ennyi, de biztos máshol is volt még róla szó, csak nem jegyeztem meg.


Én biztos vagyok benne, hogy egy végleg bukott politikus, és teljesen mindegy, hogy mit akar, mit gondol, mit lép. Vagy tévedek?


2011. szept. 29. 22:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Amíg róla beszélnek, addig sem a kormányról van szó, van min csámcsogni..
2011. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
A Fidesz számára fontos, hogy ellehetetlenítsék, ugyanis 2006-ban ország-világ szeme láttára lemosta a vitában Orbánt a színről, és azóta is retteg tőle, illetve tart attól, hogy riválisa lehet. Egyébként számomra -bár baloldali vagyok- nem meghatározó és nem hiteles az alakja, ezért őszintén örülnék, ha végre eltűnne, és hagyná, hogy letisztuljon nélküle a párt. Ha kell, essen szét az MSZP, és jöjjön a helyére egy elkötelezett, balról támogatható alternatíva.
2011. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Az emberek egyik fele azért foglalkozik vele még mindig mert már alig várják hogy valaki megadja neki úgymond a kegyelemdöfést (értsd: lecsukják), a másik fele pedig azért mert az egész mai baloldalon nem találni még egy olyan vezetői képességekkel rendelkező embert mint ő (amellett hogy sz@r alak) és kétségbeesetten kapaszkodnának belé mint egy szalmaszálba (ahogy eddig is tették).
2011. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Valamivel el kell terelni a hülye magyarság figyelmét a hazánkban zajló gondokról.
2011. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
egyrészt Orbánnak van erős egy Gyurcsány-fóbiája, másrészről terelés. Ha nagyot zuhan a tőzsde, ha kijönnek a gazdasági előrejelzések/számok, amik kimutatják, hogy a gazdaságpolitikának csúfolt valamijük mekkorát bukik, ha jön külföldről valami pofon, ha egekben az euró meg a svájci frank árfolyama, vagy beadnak megint egy olyan törvényt, amitől az emberek legalább 80%nak égnek áll a szőre, akkor arra rendre jön valami gumicsont, amin lehet csámcsogni, akár úgy, hogy Hoffman elvtársnő nyőg be valami eszméletlent, akár úgy, hogy függetlenségi háborút hirdetünk, vagy ha nagy a gáz, akkor a épp a patás ördög Fletó.
2011. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

Harmadik mondta jól: attól, hogy minden egyébtől függetlenül ő az egyetlen nem csak a baloldalon, de az egész magyar politikai palettán is en bloc, aki valódi vetélytársa Viktornak karizma és személyi kultusz tekintetében.


HANGSÚLY: minden mástól függetlenül. Főleg most, hogy Viktoréknak is egymás után derülnek ki a hazugságaik, és hogy a WikiLeaks lényegében Viktornak is csinált egy Öszödöt ("Ne figyeljenek arra, amit azért mondok, hogy megválasszanak"), Gyurcsány Öszöde már egyre kevésbé tűnik lényegesnek... főleg, hogy az idő is neki dolgozik, ahogy fokozatosan felejti a nép a botrányt.

Nem lennék meglepve, ha legközelebb - már amennyiben lesznek még valaha is újabb szabad választások Mo.-n - már a saját pártja élén tűnne fel, és többet érne el, mint az MSZP most. Elvéfre addigra még inkább elege lesz mindenkinek Viktorból, még távolabb lesz Öszöd, és még többen mondják majd azt, hogy "Hát ennél még a Gyurcsány is jobb volt, akkor inkább jöjjön vissza ő".


Ugyanis szinte biztosra lehet venni, hogy a hátralevő évek során egyetlen másik ellenzéki párt sem fog tudni kitermelni magából egyetlen hasonlóan karizmatikus és tömeges követőtábort vonzó embert sem.

2011. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Éppen azon szorgoskodik, hogy szétverje az MSZP-t, ha nem hagyják visszakapaszkodni a székébe. Még szép, hogy tele van vele a baloldali sajtó.

A jobboldali meg azért van vele tele, mert most nem Orbán a "mumus" (jajj visszajön) hanem Gyurcsány a "mumus" (jajj visszajön)

Szerintem ezért...

2011. szept. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

23:15


"addigra még inkább elege lesz mindenkinek Viktorból, még távolabb lesz Öszöd, és még többen mondják majd azt, hogy "Hát ennél még a Gyurcsány is jobb volt, akkor inkább jöjjön vissza ő". "


Aztán még 4 év múlva "inkább a Zorbán", aztán megint Fletó, és így tovább. Aki így gondolkodik az jó nagy palimadár mert vele bármit le lehet nyeletni csak várni kell pár évet hozzá amíg felejt egy kicsit. Mert az ilyen azt hiszi hogy úgyis e kettő közül választanak majd az emberek. Kérdés hogy egyáltalán miért nézi azt hogy mások kire fognak szavazni. Az embernek elsősorban azt kéne néznie hogy melyik párt lenne a legjobb választás, nem pedig azt hogy a többiek kire szavaznak, "majd akkor én is arra szavazok". Mennének a tömeg után, kérdés hogy minek.


3. voltam

2011. szept. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó válaszok jöttek. Én csak úgy gondoltam, hogy az újságírók túlpörögtek, meg hajszolják a ma már alig létező szenzációt, de akkor ennél azért többről is szó van.
2011. szept. 29. 23:32
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

"Mitől olyan roppant fontos még mindig Gyurcsány Ferenc?"


A baloldalnak azért fontos, mert a szocik kb. fele még mindig azt hiszi, hogy Gyurcsány az a messiás, aki ismét győzelemre vezetheti az MSZP-t.


A jobboldalnak azért fontos, mert tudják, hogy csak Gyurcsány verheti szét annyira a baloldalt, hogy ne legyen esélye a szociknak a 2014-es választáson.


Jelenleg Gyurcsány az a politikus, aki a legtöbbet tesz azért, hogy a Fidesz kormányon maradjon, és a Fidesz ezt a teljesítményt respektálja.


Szegény Mesterházyék pedig, akik ezt szintén értik, csak fogják a fejüket :)))

2011. szept. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!