Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a párttagok pontos feladata?

Mi a párttagok pontos feladata?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
A többi párt folyamatos szidalmazása.
2011. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Ülnek és várják a banki értesítőt hogy megjött a havi fizetésük.
2011. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Többféle feladatuk lehet, vannak aktivisták, akik a pártot népszerűsítik (főleg fiatalok, de ez nem elvárás), vannak, akik a választásokon indulnak (Országgyűlési, helyhatósági). Lakóhelyükön népszerűsítik a pártot. De sokan biztos szavazóbázist jelentenek a pártnak. Munkájukkal támogatják a pártot, vagy támogatást szereznek (anyagi).
2011. dec. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bólogatás.
2011. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom az átlag kisemberre gondolsz, nem csak azokra, akiknek a párt a munkaadójuk is egyben.


A párttagok önkéntesen vállalhatnak szerepet a kampányok során (kopogtatócédula gyűjtés, utcai kitelepülés, szórólapozás, plakátolás).

Kampányon kívüli időszakban a többség tétlen, csak gyűlésekre, rendezvényekre jár. Esetleg ezek megszervezésében vállal szerepet (megkeni a szendvicseket, ruhát oszt, gulyást főz...).

Ja és ami a legfontosabb! Befizeti a tagdíjat!

2011. dec. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fentieken kívül, ha szavazni kell nem hallgathatnak a "szívükre" hanem a vezérük által kiadott gombot nyomhatják csak meg!!!Főleg most ,hogy sok 2/3- os törvény, az van amit a Lázár és a Kósa akar!Ezért lett az egypártrendszer, teljesen mindegy, hogy az "ellenzék" mit mond! De itt van a Budai Gy. elszámoltató-biztos ő csak a volt szocikat számoltathatja el a többi fenevadat nem, sőt a fideszt sem, pedig rengetegen fideszes volt az elmúlt 2-6évben aki rosszul gazdálkodott!!!A pártagok legfontosabb feladata, hogy legalizálja a vezetőik elképzeléseit...jutalomért(jó állás, az egész családnak ...stb..).
2011. dec. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó. Miért gondolod, hogy a kisember ennyire ostoba? Én tagja voltam az egyik pártnak. (még most is az vagyok, csak épp évek óta nem jártam feléjük).

Vannak belső viták, nem kell feltétlen egyirányba menni. Pl. a december 5.-i népszavazás előtt nagyon parázs vitákra emlékszem a gyűléseken. Hiába volt a vezetésnek egyfajta iránymutatása, hogy hogyan is kell majd szavazni és erről hogyan is kell meggyőzni másokat. A párttagok (Józsi bácsi és Sári néni, a soha meg sem mukkanó tapsgépek) sorra álltak fel és mondták ki hangosan, hogy márpedig én erre nem vagyok hajlandó etc...

A vezetés persze próbálja ügyesen úgy írányítani a tagságot, hogy az biztos hátország legyen. Tapsoljon, szavazzon akkor és úgy ahogy nekik kell. De szerencsére azért ez nem mindig jön be...

2011. dec. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!