Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha június 7-én a lakosság...

Ha június 7-én a lakosság 50%-a sem megy el szavazni, akkor is elsöprő győzelmet arat a nyerő párt?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a nem szavazók leszarják, hogy mi történik velük és esetleg a FIDESZ nagyon nyer, akkor is elsöprő lesz. A nem szavazók szerintem nem számítanak elutasítónak, sokkal inkább közönyösnek. Csak aztán csendben maradni, ha nem tetszik valami...
2009. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Igen!

..mivel a vesztes nem volt elég meggyőző a táborának mozgósításban. (De az én tapasztalatom szerint is a későbbiekben nekik lesz a legnagyobb szájuk a magyarázkodásban.)

2009. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy elsöprő győzelem?Mit söpör el?Inkább térjünk vissza erre jövőre,akkor lehet szó elsöprésről...
2009. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
Első válaszoló: Nem nem szarják le, csak mindegy ki van hatalmon szét fogja lopni az országot és a szavazóképes emberek ehhez nem akarnak asszisztálni, és ezért nem szavaznak! Meg kéne érteni végre.
2009. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

hát jobb a másik pártra szavazni, mnit nem szavazni nem?

mert ha sneki nem szavazna, aki nem ért egyet, akkor lehet hogy pont azok szavaznának, akik a másik oldalt képviselik, mert őket nanyira nem érinti stb és akkor máris ott a bukta.

2009. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
szavazással mégis több az esélyünk, és ha kevesen szavaznak kakor érvénytelen lesz amugyis.
2009. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ha összesen 1 ember szavazna, már akkor érvényes lenne a szavazás...
2009. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Csak legalább 55%-os részvételnél gondolom, hogy jelentősége van bárki győzelmének. Viszont az élet bonyolult: a baloldal felől nyerhet háromnegyedes többséggel is a Fidesz, az sem számít. Nem fognak lemondani, mert valahogy a kezükhöz nőtt a hatalom.

Naivitás azt gondolni, hogy a nagy Fidesz többség változást hoz. Idén biztosan nem. Tán még jövőre sem, mert akkor a nyugdíjasok és a vallásosan baloldaliak vágnak vissza, és megfordíthatják az eredményt.

2009. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Mielőtt tovább osztanátok egymásnak az észt, felhívnám a szíves figyelmét mindenkinek arra, hogy 2009 június 7-én NEM ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁS lesz, hanem Európai Parlamenti!


E választás kimenetelétől függetlenül nem fog (most) feloszlani a parlament, és nem fog a győztes új kormányt alakítani. Persze tudom, hogy a Zsidesz szereti az összes választást egy kalap alá venni; amikor az önkormányzati választást elsöprő többséggel nyerték, azelőtt is azt szajkózták, hogy mi jó lesz már, ha ők nyernek, mert akkor majd elmegy a kormány. No, hát nem úgy lett.


Jövőre, ismétlem JÖVŐ májusban ha az ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁSON nyernek, akkor nyerhetnek elsöprő fölénnyel, igen.


Bár a kérdésed olvasva egyre inkább költőinek tűnik.


Szóval egy szó mint száz, el kell menni szavazni - négyévente egyszer kibírja az ember -, oszt kész. Aki erre is lusta én attól még a szavazati jogát is megvonnám! Lehet, azért tart itt ez az ország, mert az állampolgár még mindig azt várja, hogy majd más kaparja ki neki a gesztenyét. Na, nem! "Kaparj, kurta, neked is lesz!"

2009. máj. 30. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
szívemből beszéltél. Uff
2009. jún. 2. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!